Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щета в Лев Инс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Много често се случва грешно да се тълкуват термини от правото. Както и да е. Не работя в Лев Инс колега. Не защитавам никой искам да помогна. Вместо да се вслушаш в съвети ти започна да ги оспорваш. Щом се е задйствала процедурата няма какво повече да коментирам. Ще чакаме резултата. Дано да е благоприятен за теб. Успех.

    Коментар


      #17
      ре

      Stoynev85 написа:
      Много често се случва грешно да се тълкуват термини от правото. Както и да е. Не работя в Лев Инс колега. Не защитавам никой искам да помогна. Вместо да се вслушаш в съвети ти започна да ги оспорваш. Щом се е задйствала процедурата няма какво повече да коментирам. Ще чакаме резултата. Дано да е благоприятен за теб. Успех.
      Колега, това което написах, го имам като консултация от хора, на които имам доверие, вече са се доказали а мисля, че имам доста познати от "средите на правото". Като се приключи - ще пиша, за да бъде в помощ на колегите, ако им се наложи да се борят с некоректни застрахователи!!! Защото колко по-информиран е човек, толкова по-малко е вероятно да го "изиграят" А и нали в спора се ражда истинатаПоздрави!
      ex. Fiat Punto ELX '97
      176A8.000 LPG BRC
      -----------------------

      Коментар


        #18
        Re: Щета в Лев Инс

        biserb написа:
        На 29.01.2012г управляваното от мен МПС, което има застраховка ГО при Дженерали, беше блъснато. Незабавно се обадих на тел.112, от който ми обясниха, че щом щетите касаят само двете МПС, трябва да попълним ДКП и да го занесем на Застрахователя на виновната страна. Съответно ми беше даден номер, под който е заведено обаждането. Виновният водач се съгласи, попълнихме ДКП и го подписахме. Дотук добре, но виновния водач каза, че не знае кога ще има възможност да посетим Застрахотвателят му, защото имал пътуване. Днес 01.02.2012 аз реших, с оглед на това, че трябва да спазя 7 дневния срок за уведомяване, да ида до неговия застраховател по ГО - Лев Инс и да подам съответното Уведомление. След като го попълних и представих ДКП, личните документи и документите на МПС, извършиха оглед. От Лев Инс ми казват, че без виновният водач/техния клиент/ да се яви при тях и да попълни Доклад и Декларация, няма как да уредят застрахователното събитие и да ми изплатят щетата. Имат ли такова право и как мога да защитя правата си?
        Застрахователя няма право да ти откаже да заведе притенцията ! Колегите от Лев Инс и Бул Инс постъпват крайно некоректно заведи си щетата и им кажи, че ако до 15 дни след като си завел щетата нямаш пари в банковата ти сметка ще пуснеш жалба в КФН !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ако го направиш КФН ще ги глобат много жестоко !!! Търсете си правата докрай ! както писах в една подобна тема във форума за такива въпроси към мен също така, ако си недоволен от обезщетението ти ще те посъветвам какво да направиш
        Bravo 1.4 sx 12V

        Коментар


          #19
          Re: Щета в Лев Инс

          petrov7 написа:
          biserb написа:
          На 29.01.2012г управляваното от мен МПС, което има застраховка ГО при Дженерали, беше блъснато. Незабавно се обадих на тел.112, от който ми обясниха, че щом щетите касаят само двете МПС, трябва да попълним ДКП и да го занесем на Застрахователя на виновната страна. Съответно ми беше даден номер, под който е заведено обаждането. Виновният водач се съгласи, попълнихме ДКП и го подписахме. Дотук добре, но виновния водач каза, че не знае кога ще има възможност да посетим Застрахотвателят му, защото имал пътуване. Днес 01.02.2012 аз реших, с оглед на това, че трябва да спазя 7 дневния срок за уведомяване, да ида до неговия застраховател по ГО - Лев Инс и да подам съответното Уведомление. След като го попълних и представих ДКП, личните документи и документите на МПС, извършиха оглед. От Лев Инс ми казват, че без виновният водач/техния клиент/ да се яви при тях и да попълни Доклад и Декларация, няма как да уредят застрахователното събитие и да ми изплатят щетата. Имат ли такова право и как мога да защитя правата си?
          Застрахователя няма право да ти откаже да заведе притенцията ! Колегите от Лев Инс и Бул Инс постъпват крайно некоректно заведи си щетата и им кажи, че ако до 15 дни след като си завел щетата нямаш пари в банковата ти сметка ще пуснеш жалба в КФН !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ако го направиш КФН ще ги глобат много жестоко !!! Търсете си правата докрай ! Благодарение на колегата най-накрая миналата седмица си получих обезщетението!Поклон!както писах в една подобна тема във форума за такива въпроси към мен също така, ако си недоволен от обезщетението ти ще те посъветвам какво да направиш
          ex. Fiat Punto ELX '97
          176A8.000 LPG BRC
          -----------------------

          Коментар


            #20
            в допълнение

            Ето и отговора, който получих от Национална Асоциация за Защита на Застрахованитетук може да прочетете отговора: http://www.nazz.bg/questions-and-answersГО и щетаВъпрос:На 29.01.2012г управляваното от мен МПС, което има застраховка ГО при Дженерали, беше блъснато. Незабавно се обадих на тел.112, от който ми обясниха, че щом щетите касаят само двете МПС, трябва да попълним ДКП и да го занесем на Застрахователя на виновната страна. Съответно ми беше даден номер, под който е заведено обаждането. Виновният водач се съгласи, попълнихме ДКП и го подписахме. Дотук добре, но виновния водач каза, че не знае кога ще има възможност да посетим Застрахотвателят му, защото имал пътуване. Днес 01.02.2012 аз реших, с оглед на това, че трябва да спазя 7 дневния срок за уведомяване, да ида до неговия застраховател по ГО - Лев Инс и да подам съответното Уведомление. След като го попълних и представих ДКП, личните документи и документите на МПС, извършиха оглед. От Лев Инс ми казват, че без виновният водач/техния клиент/ да се яви при тях и да попълни Доклад и Декларация, няма как да уредят застрахователното събитие и да ми изплатят щетата. Имат ли такова правo, как и пред кого мога да защитя правата си?Отговор: Здравейте, Във вашия случай сте изпълнили всички изисквания на закона и застрахователят следва да ви приеме документите, да извърши оглед на автомобила и да заплати застрахователно обезщетение. Ако продължават да упорстват имате няколко възможности: да сигнализирате Комисията за финансов надзор, че застрахователят не изпълнява задълженията си като имате предвид, че съгласно чл. 271 от Кодекса за застраховането на последния е предоставена възможност да се произнесе в три месечен срок; да отстраните щетите за собствена сметка и да искате заплащане на обезщетение по съдебен ред; да предупредите виновния водач, че ако не се яви пред застрахователя си ще претендирате обезщетението пряко от него. Следва да имате предвид, че ако претендирате обезщетение без да сте представили разходни документи ще ви бъде заплатено обезщетение по ескспертна оценка, която не е винаги достатъчна възстановяване на щетите. За повече информация може да се свържете с наш консултант на тел. 0700 13 616.
            ex. Fiat Punto ELX '97
            176A8.000 LPG BRC
            -----------------------

            Коментар


              #21
              Темата е стара,но сякаш имам "дежа вю"-същата ситуация,същата компания.Решението-една декларация/молба в компанията,да се разгледа претенцията без участието на "виновният".Даде резултат.Но ми коства 3 месеца.
              "Науката започва с измерването..."

              Коментар

              Working...
              X