Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT CROMA 1.9TDid

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT CROMA 1.9TDid

    Вчера по обяд въртене на стартер с прикюфкване,не можа да запали,един приятел ми даде ток-едвам запалих.Вечерта към 23.15 я запалих и я оставих да работи 15 мин.Тази сутрин в 06.00 подгрях един път,въртях 3-4 сек.и запали,температурата според дисплея-,-17.Даже и когато е по топло -5-7,пак пали с прикюфкване,дали имам изгоряла свещ-свещи,или е акумолатора,тои е 60 ампера?Двигателят е на 325000км,дали вече не е...Но ,като цяло върви доста добре,като за габаритите на колата и съм доста доволен.

    #2
    Здрасти колега, виж си свещите първо. Откачи ги от мостчетата и ги пробвай една по една. Моята е с нови сегменти и нови разпръсквачи и пали преди да съм завъртял ключа. Е може и мотора да е тръгнал, защото сега си сглобявам един такъв, който беше на около 500000 км и беше тотално свършил.

    Коментар


      #3
      Мерси,колега за съвета,наистина миналата зима палеше както казваш ти-само с пипане на ключа :D ,много хубав двигател наистина :D .Ако може само да те помоля,да ми препоръчаш,какви свещи да си взема

      Коментар


        #4
        Ох, честно да ти кажа, не смея да ти препоръчам нищо. Просто това което купуваме от магазините е 25-то качество. Първо си провери свещите и тогава купувай. А ако купуваш, винаги взимай комплект, а не единични бройки. Сменял ли си скоро горивен филтър и откъде зареждаш, че вчера си играх с една алфа и се оказа че филтъра е нов, но е задръстен с парафин от чудесната ни нафта, и затова пали трудно.Като разкачаш свещите, много внимателно развивай гайчиците, защото вероятността да скъсаш резбата е доста висока. Просто не прилагай цялата сила наведнъж, а полекичко, с усилие напред-назад, докато тръгне гайчицата.

        Коментар


          #5
          Мерси,колега и успех с двигателя

          Коментар


            #6
            Имах една изгоряла свещ,вчера запалих много трудно и отидох и ги смених и четирите,сега ще видя как е

            Коментар


              #7
              Как пипнах ключа,веднага запали,само с едно подгряване,значи имало голямо значение,дали свещите са наред :D

              Коментар

              Working...
              X