Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресене на волана на Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресене на волана на Пунто МК2

    Колеги тази вечер при около 30 - 40 км/h волана започна да тресе. Като го пусна почва да се клати наляво - надясно.До сега не е ставало така, до днес доста време карам в снеговете и не съм имал проблем.Възможно ли е да се станало така, ако нещо по джантите е замръзнал сняг и да се е нарушил баланса на предните гуми?Или пък да са паднали балансиращите тежести?Мерси много

    #2
    Може да имаш и скъсани телове на някоя от гумите-пробвай ги на баланс машина.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      почисти си джантите от леда и покарай пак ако го има пак отиваи на гумаджия
      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

      Коментар


        #4
        наи вероятно е от леда и моята стана така като я измих се оправи ама ми замразна единя амортисьор

        Коментар


          #5
          Ако имаш лед по джантите от него е.Преди няколко при мене беше същото,само къде пломбите не ми изпаднаха от тресенето.

          Коментар


            #6
            Re: Тресене на волана на Пунто МК2

            todorakiggg написа:
            Колеги тази вечер при около 30 - 40 км/h волана започна да тресе. Като го пусна почва да се клати наляво - надясно.До сега не е ставало така, до днес доста време карам в снеговете и не съм имал проблем.Възможно ли е да се станало така, ако нещо по джантите е замръзнал сняг и да се е нарушил баланса на предните гуми?Или пък да са паднали балансиращите тежести?Мерси много
            Може да звучи глупаво, но преди години точно същото правеше един Ескорт - скъсана стабилизираща щанга
            _________________________
            FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

            Коментар


              #7
              От днес...

              При мен днес волана взе да се клатиналяво-надясно,без значение от скоростта.До 120 си го има.Проблема май стана ,че нацелих една от многото пропаднали кръгли шахти или дупка(яма,ров, дори трап ) Одеве като се прибрах огледах джантите по външния ръб и нямат видимо криво.Балансите са си на място-от вътрешната страна залепени.Поразклатих предните гуми на крика и не усетих луфтове. Та според по-запознатите за какво да се подготявам психически и финансово?Чета и се стига от криви/дебалансирани джанти и скъсани телове,до разбити,шарнири,кормилни накрайници,вътрешни карета.Тресенето на волана не зависи от подаването на газ,скоростта или натискането на спирачката.Най-го усетих на прав гладък път в града със скорост 50-60 км/ч. Благодаря за споделения опит и мнения.От 28/06.2014 на следващият ден
              Painfall написа:
              Бих те посъветвал следното: Смени предните със задните джанти с гуми и виж дали ще остане проблема. Ако остане - насочи се към окачване. Ако изчезне - гумаджия да ти каже къде е проблемът - гуми, джанти или и двете.
              Развръзката е:-една крива джанта-лявата,гумата е добре,със забита тел и издишащ винтил.-една крива гума-дясната(за боклука според гумаджията),джантата е добре.Като драсна чертата:15 изправяне,95 нова гума,монтаж/демонтаж,баланс и лепене към 120-130 кинта си отиват.За сега малко отрано сложих 14-ките зимни,докато го измисля,че миналия път изправях три джанти,сега вече имам и погубена хубава гума и се замислям да ги пенсионирам алуминиевите джанти...
              Прикачени файлове
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                Бих те посъветвал следното: Смени предните със задните джанти с гуми и виж дали ще остане проблема. Ако остане - насочи се към окачване. Ако изчезне - гумаджия да ти каже къде е проблемът - гуми, джанти или и двете.

                Коментар

                Working...
                X