Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната газова издънка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ей Слави, да му се незнае. Можеше да дойдеш да монтираш при момчетата дето аз ходих. Верно че път, ама сме доволни от тях и не са мързеливи. Нямаше проблем да стоиш при мен докато свършат. Яд ме е че не ти предложих, да помислиш.Днес оставихме при тях още една кола за газифициране. На Галаксито вчера са навъртяли 40км, за настройки и попълване на адаптивните таблици.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Нещата трябва да се назовават с истинските им имена!Дай да разберем се4га кои са профита и кои аматьори?Повечето от занаята се познаваме!Много от колегите не влизат във форумите и едва ли ще се познаят.

      Коментар


        #18
        Абе то и професионалист да си и много да знаеш, да имаш цялата ремонтна база на разположение, ако си мързелив нищо не става.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #19
          Готина темичка..Проблема според мен е в сервиза.Колкото повече хора работят на едно място-повече грешки.Всеки чака на другия да свърши главните неща.Не е ли сам майстора,да работи все едно ти си работиш по колата,няма да стане.После,добрия газаджия трбва да е и добър механик,автомонтьор и не на последно място-жичкажия. Та след 5 години работа на моята уредба дойде време да пали трудно Пасата на бензин.След консултаця с Автомеханик се оказа,че клапана за газ на изпаритела не спира газта.Логично се зачудих дали не трябва и другия клапан да я спира.Човека не знаеше и ме посъветва да питам газаджия.Пробвам-колата не гасне като го изключа.Реших да си го сменям сам.Купих нов,развивам тръбичките от стария и виждам,че са сложени на обратно.На мястото на входящата е вързана изходящата.И за всичките тези години сме разчитаи просто на другия клапан,как е издържал не знам,при условие че първия е за високо налягане.Като се замисля-да,отидох да ми я монтира добър специалист.Да,ама то беше станал шеф и две момчета вършеха цялата работа.Да,едното разбираше и от електроника,но пък постоянно идваха коли и го викаха. Та моя съвет е да идете при САМ майстор независимо за какво става дума.И да не е прекалено известен,че да му висят 1000 човека на главата и да го занимават.Че много примери за нескопосаност мога да дам...

          Коментар


            #20
            За единичните мастори и аз съм съгласен, винаги когато се е налагало да оставя кола в сервиз с 2-3 халете пишман съм ставал, пипнат нещо, доиде друга кола зарежат я отидат да видят нея и моята седи седмица вътре. Докато сами масторите с един гараж или едно хале няма фаида да те баве да му заемаш халето, деиства по твоята кола и с друга не може да се захване. Разбирасе винаги има изключения.Landi точно щото се познавате няма да назовавам името на сервиза, все пак уредбата е с 1 г гаранция и ако нещо стане и трябва да ми го сменят гаранционно, да не ми отмъстят за лошата тема Само ще кажа че не е тоя срещу ПУ , друг стар сервиз е. Тези срещу Пу ми монтираха едно време на реното БРЦ, още когато бяха срещу входа за линеките на ВМИ. Някъв инжнер еди кои си беше, гордо изписан на табелата за АГУ пред гаража му, упорито се опитваше да ме убеди че тая кола без да сложи ламбда емулатор за 90 лева няма да стане. Аз отказвах, колата не можеше да хване ниски обороти цял месец, ходих 5 пъти при тях въртят чоплят и накрая викат- " тва е щото няма ламбда емулатор" емулатор!!!! не контрол!!! викам къв емулатор бре аламкоулу не гледаш ли че ламбда сондата ми е отрязана, кабела виси кво ще емулираш???? От там отидах при един чичка в Прослав, оня откачи маркуча към плочката и на ухо с едно лимбусче врътна едно болтче дето е завряно в на маика си г**а и колата заспа. После само минах да покажа на инжинера че колата бачка и без емулатор, така си работи 4 год докато я продам.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #21
              Аааааааа помня го това винче и аз на моето бившо Рено21. На дросела се намираше и верно беше завряно на гадно място, но като знаеш какво правиш всичко е наред.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #22
                Такааа ново 20, днес реших да огледам ко са направили Ем кво да са направили, там е работата че нищо не са правили, кабела на газовия клапан на бутилката въобще не е вързан, пъхнат е в дупката при тръбите и си виси там. За кво е тая евро сонда дами и господа щом клапана и не се ползва, за да е по изискванията, ама за ко да си играем да опъваме жица когат си може и без нея. Та така великия сервиз монтира газови, да съм отидел щели да ами го вържат, като бях там що не ми го вързаха ми ся ша се разкарвам пак те ли ша ми платят времето нервите и разсходите. Бесен съм да ви кажа
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #23
                  Имаш документите на газовото - Защита на потребителя и да им взимат лиценза. Убийци и мърлювци.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    Сондата е турска а турските сонди създават проблеми.Извадили са ти стержена и сега дори да вържат кабела кел файда.Крий ги още тия хубавци.Къде ли ще е заложена следващата мина :D

                    Коментар


                      #25
                      landi написа:
                      Сондата е турска а турските сонди създават проблеми.Извадили са ти стержена и сега дори да вържат кабела кел файда.Крий ги още тия хубавци.Къде ли ще е заложена следващата мина :D
                      И аз туй щях да питам ,как пуска газ като не е захранен клапана,явно наистина са извадили котвата на електромагнита.Искай не само да пуснат кабели а и да ти демонстрират работата на клапана.

                      Коментар


                        #26
                        Естествено, то за ко ми е тоя кабел ако сондата не работи, тва си мисля и аз че сондите са проблемни и за тва ги правят тея магарии. Щял да се въздържи да ми обясни що така е направена, попитах го и на неговата ли кола така е монтирал сондата, разбирате че отговор не получих. Въобще яко се набутах в тоя сервиз, когато в началото стана дума за цени и за марки гордо заяви че работят само с Ловато и с БРЦ само ако клиента искал турска уредба тогава, инак не се занимавали. А сега излезе че само половината уредба е Ловато, па дано е ловато ключа е БРЦ от тея елегант 50 дето ги правят в БГ маи, Ланди наи добре ще каже що за стока е тоя ключ. Оправданието че не била сонда Ловата беше че на тая малка тореидна бутилка 24 л. сондите Ловато не ставали, нямало такава дребна сонда за такава бутилка,нека колегата Ланди да каже верно ли е, ама тва не ми се каза още когато питах за цени и монтажи. За жалост им се случи клиент дето малко от малко си е патил и разбира от газови Ланди ще ги покрия още малко да си оправят бакиите щото не ми се ще,....... колеги сте може да се познавате после да ми правят сечено, ако уредбата нямаше гаранция темата щеше да започва направо с името на сервиза
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #27
                          Леле Слави, не знам как ще постъпиш ама на мен ми кипна котлето Не стига че си плащаш, ами те взимат за пълен глупак и си правят каквото искат. Значи ако нещо стане, газта си фърчи от бутилката и .......................може да стане много много лошо. Не може ли от някъде да си изискаш проверка, да извадиш протокол, как е извършен монтажа и да им се наложат санкции на тези умници? Аз бих го направил и ако мога даже ще ти помогна.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #28
                            Аз се разбрах за сряда да я оправят, Обаче, ша си искам Ловато сондата, те етстевено ще поискат да си я доплатя, и ще ми кажат неква умопомрачителна сума на която да не се съглася и да се примеря с тая. Цената на уредбата не ми се вижда толкова евтина че да е сметната с сонда от 60 лева.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #29
                              Даа,я най добре иди им кажи да си зимат уредбата и да ти връщат парите.После спомени и господар на ефира да видим ко ша стане.Па с тея марки на газови и прочие всичко е ала бала.Кое точно в една газова е Ловато и я прави цялата ловато?Освен изпаритела ко друго.Бутилки,тръбички и клапани,те ли са Ловато?Аз съм изцяло с Турски части,само баланса ми е БРЦ.И ко ша се промени?Че вместо платна сменям целия изпарител за по евтино и толкоз.Сервизи били,ала бала.То да ми правят газовото с отделен управляващ блок,или нещо въобще да правят повече от бай Минчо примерно?Тц,само ефелъка им е повече.Ходи им кажи че си искаш парите за монтажа и ще идеш другаде са го досвършат и ще видиш как ще се оправи всичко,ама що да е тъй?

                              Коментар


                                #30
                                Бе уж съм кротко мОмче гледам да не си тровя нервите ама то пък...... Току що за проверка се обадих в друг сервиз, цената е подобна, пак със същите компоненти, с тея малки разлики че в другия сервиз ключа ще ми показва нивото на газта в бутилката до колкото то може да е точно с такава малка и кръгла бутилка и в цената влиза спиране на помпата. На мен за тез неща ми поискаха още към 60-80 лева.А пък и касова бележка нямам сега вече можете на мен да се карате що не съм си я изискал с какво ще докажа колко съм платил. Бе човека ще си свърши цялата работа не е казал няма ти го направя, ама що тряше се стига до тука, откровенно му казах че точно от тях не съм го очаквал, що не се направи всички от раз и краи, не всички клиенти не разбират грам от АГУ за да не обърнат внимание. Ще попитам може ли да си доплатя за сонда БРЦ разликата в цените е около 60 лв или ще се примеря с тая Ферони за която питах да намеря негативи ама явно е доста прясна и гугъл не се оплаква от нея все още. Данчо аз релано не знам тоя клапан на бутилката ква роля играе и кво точно предпазва, както и да го мисля не намирам кво му е приложението, каквото и да стане като авария с какво ще помогне тои? Примерно къса се тръбата, тои газта няма да спре, разчита се на инерционния клапан в сондата ( ако има такъв) които при по бързо изтичане на газ повлича една съчма и тя запушва дупката. Тоя клапан за да се затвори тряя да му се спре тока. Единствено на загасена кола ако го няма тоя клапан и се случи слаб теч на газ от двата холендаъра на тръбата тогава би бил полезен. Иначе не го виждам ква фаида от него, някои ако знае по добре нека си каже Другите две защити вече са ясни, температурния клапан и клапана за високо налягане. И сега да ви питам още нещо , тая сонда има буксичка и кабелче дето води към ключа за новото на газта в бутилката, дали е достатъчно само да вържа кабелчето към ключа ми които е БРЦ и ще вземе да показва???? Ланди ти си
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X