Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мап на biGas се повреди настройка на МАП таблица.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мап на biGas се повреди настройка на МАП таблица.

    Каква е причината да замине тази не много евтина кутиика?Днес след смяна на термостат на Ланчия Зета 2,0 турбо изчаках да загрее да се включат перките около 10-15 мин изкарах я от гаража и хоп компа на Ги алармира за проблем и се обърна на бензин.Понеже в Казанлък никой не може да закачи за диагностика biGas се принудих да го направя сам с помоща на Янко от септември за което още веднъж му благодаря.Закачих се лесно и бързо и по долу се вижда на снимката грешката която се регистрирва постоянно.Филтрите са сменени скоро и налягане до мапа имам.Поствам и снимка на платката с която се закачих.Устройството представлява универсален преходник от RS232 нива в TTL нива. Може да се използва за връзка между PC и микроконтролер, както и за редица други приложения. Конверторът прехвърля RX и TX каналите за серийна комуникация. Скоростта на комуникация е над 250 kbit/s. Захранва се с изправено и стабилизирано напрежение 5V. Разполага със защита от обратно включване на напрежението, светодиодна индикация за включено захранващо напрежение и на сигналите RX и TX. Характеризира се с ниска консумация.Има компактни размери: 41мм х 33ммСглобен и тестван (7.80 лв.)Цитат:По мое наблюдение МАП-овете(AEB025),се скапват през зимата.Предполагам замръзва конденз в тях и това е причината.Аз ги ремонтирам като сменям датчика вътре за налягане.Цитат:Разглобявам МАП-а и сменям само сензора за налягане вътре на платката.Сензора е на Моторола,точно какъв беше модела трябва да проверя.Мисля че е MPXH6400A.Още веднъж благодарности за помоща на Янко.Чакам Мапа с нетърпение за проба.Ако има колеги с biGas в Казанлък и околие обаждайте ще помагам с каквото и колкото мога.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    При мен са два и са капсоловани, големи са точно колкото половин коркова тапа и може би не подлежат на ремонт. Я направи снимка на твоя МАП на ГИ може да са еднакви и темата да е полезна и за другите ГИ.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ето го МАП-чето.http://autogas-lpg.co.uk/conversion-...фектира сензора за налягането на газта Motorola MPXH6400A ,но не може да се намери лесно или ако се намери доставката ще е доста солена.
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        фарнел, доставка: 10лв.Този конвертор има ли го и във вариант за USB, или трябва да се действа отново по метода "направи си сам" ?
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Synthy написа:
          фарнел, доставка: 10лв.Този конвертор има ли го и във вариант за USB, или трябва да се действа отново по метода "направи си сам" ?
          Трябва да се пробва дали ще стане.http://constructor.bg/shop/product_i...ducts_id=12013
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            Ето го МАП-чето.http://autogas-lpg.co.uk/conversion-...фектира сензора за налягането на газта Motorola MPXH6400A ,но не може да се намери лесно или ако се намери доставката ще е доста солена.
            http://www.autogasmarket.com/shop/products/45.html
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              dudulia написа:
              http://www.autogasmarket.com/shop/products/45.html
              Пробвал ли си го?
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Не съм,но като гледам твоят,видимо е едно към едно с моят на Зенита. Явно този модел се слага на доста системи.Единствено не знам дали този не е турски,но не пречи да се попита. Обади им се и ги попитай. Другият вариант е да помолиш Слави да ги попита и ако има възможност да отскочи, да го види.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  dudulia написа:
                  Не съм,но като гледам твоят,видимо е едно към едно с моят на Зенита. Явно този модел се слага на доста системи.Единствено не знам дали този не е турски,но не пречи да се попита. Обади им се и ги попитай. Другият вариант е да помолиш Слави да ги попита и ако има възможност да отскочи, да го види.
                  Не са еднакви двата МАП-а.МАП-а на Зенит се захранва с 12в.,а АЕБ025 се захранва с 5в.
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    ivan_pop написа:
                    Не са еднакви двата МАП-а.МАП-а на Зенит се захранва с 12в.,а АЕБ025 се захранва с 5в.
                    Ето едно сериозно мнение неслучайно се консултирах с qnis от септември преди да търся да купувам каквото и да било.Утре мапчето пристига и се поставя.Все още се мотае с еконт около Пазарджик.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      АЕБ025 ги има и на Tartarini,Emmegas,Romano,OMVL(и на други за които не се сещам в момента).Аз преди да започна да ги ремонтирам си ги поръчвах от представителя на Тартарини в Пловдив,че на Софиянци им е много дебела цената. :D
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        #12
                        Мапа поставен и ГИ е настроен наново с нова таблица.Предстои малка заигравка с фърмуера и друга таблица за Мапа.Докато се усъвършенствам с тези конвертори и кабели гръмнах един макс 232 ама здраве да е.При условие ,че в Казанлък никой не закача biGas съм предоволен.Ако не беше qnis да ме напътства и помага нямаше да се справя.Докато се занимвах с тези проблеми зетата спря за работи на бензин.Помпата работи ,но на рейката никой.Започвам от филтър дано не е помпа ,че сваля резервоар.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          Мапа поставен и ГИ е настроен наново с нова таблица.Предстои малка заигравка с фърмуера и друга таблица за Мапа.Докато се усъвършенствам с тези конвертори и кабели гръмнах един макс 232 ама здраве да е.При условие ,че в Казанлък никой не закача biGas съм предоволен.Ако не беше qnis да ме напътства и помага нямаше да се справя.Докато се занимвах с тези проблеми зетата спря за работи на бензин.Помпата работи ,но на рейката никой.Започвам от филтър дано не е помпа ,че сваля резервоар.
                          това не го разбрах, но си виж и регулатора на налягането - прави неочаквани мизерии

                          Коментар


                            #14
                            u_bo написа:
                            Tornado написа:
                            Мапа поставен и ГИ е настроен наново с нова таблица.Предстои малка заигравка с фърмуера и друга таблица за Мапа.Докато се усъвършенствам с тези конвертори и кабели гръмнах един макс 232 ама здраве да е.При условие ,че в Казанлък никой не закача biGas съм предоволен.Ако не беше qnis да ме напътства и помага нямаше да се справя.Докато се занимвах с тези проблеми зетата спря за работи на бензин.Помпата работи ,но на рейката никой.Започвам от филтър дано не е помпа ,че сваля резервоар.
                            това не го разбрах, но си виж и регулатора на налягането - прави неочаквани мизерии
                            Извадих маркуча който влиза в рейката и не стига гориво до там.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Tornado написа:
                              u_bo написа:
                              Tornado написа:
                              Мапа поставен и ГИ е настроен наново с нова таблица.Предстои малка заигравка с фърмуера и друга таблица за Мапа.Докато се усъвършенствам с тези конвертори и кабели гръмнах един макс 232 ама здраве да е.При условие ,че в Казанлък никой не закача biGas съм предоволен.Ако не беше qnis да ме напътства и помага нямаше да се справя.Докато се занимвах с тези проблеми зетата спря за работи на бензин.Помпата работи ,но на рейката никой.Започвам от филтър дано не е помпа ,че сваля резервоар.
                              това не го разбрах, но си виж и регулатора на налягането - прави неочаквани мизерии
                              Извадих маркуча който влиза в рейката и не стига гориво до там.
                              и аз така помислих, но се учудих защо си писал : ’помпата работи’ - какво точно имаш предвид?

                              Коментар

                              Working...
                              X