Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Android темичка (само за софтуер)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    www.ipmart-bg.comвсичко е описано там
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      пак благодаря! всичко си намерих :D
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #18
        Immortal написа:
        1/ Телефонът поддържа 3G на същата честота, на която и Виваком излъчва (900 и 2100MHz). Но тъй като няма възможност за автоматично получаване на настройките, се наложи да ги въведа ръчно. Обаче не ще да тръгне това 3G и не ще. Ако някой знае нещо по въпроса - моля да сподели. Телефонът е Моторола Майлстоун.
        Пробва ли със SMS със съдържание ALL на номер 90009? Аз не получих автоматичен SMS с настройки, не стана и след ръчно въвеждане, но като изпратих SMS с това съдържание и после дойдоха настройките и всичко заспа...
        emzo написа:
        4пда стор - ще я издиря, не я знаех.
        Аз също не я знаех, но нещо не мога и да я намеря. Колегата да не би да е имал предвид просто 4pda.ru, където така или иначе си има всичко?

        Коментар


          #19
          Orcinus написа:
          Пробва ли със SMS със съдържание ALL на номер 90009? Аз не получих автоматичен SMS с настройки, не стана и след ръчно въвеждане, но като изпратих SMS с това съдържание и после дойдоха настройките и всичко заспа...
          Не бях пробвал, сега пробвах и получих почти същия СМС като при първоначалното стартиране с картата:"Вашият телефон не поддържа автоматично конфигуиране. За настройки се обърнете към www.vivacom.bg или на телефон 123."А с настройките от сайта им тръгва само на 2G.

          Коментар


            #20
            С Андроид забрави за смс -и .Влез в настройки,безжични мрежи,мобилни мрежи и на мрежов режим си избираш к’вото си искаш А е възможно там където си да няма 3G.Ако не стане : Късай,фургай
            "Ако някой те е оскърбил, не търси отмъщение - седни на речния бряг и скоро ще видиш как трупът му се носи по водата". Лао Дзъ

            Коментар


              #21
              didobeast написа:
              С Андроид забрави за смс -и .Влез в настройки,безжични мрежи,мобилни мрежи и на мрежов режим си избираш к’вото си искаш А е възможно там където си да няма 3G.Ако не стане : Късай,фургай
              В телефона на мрежов режим е избрано 3G. (По-точно: Use only 2G networks to save battery: NO )Не е възможно да няма 3G, щото 3G клетката ми е на 150 м от къщи в полето и другият ми телефон, Нокия, е на фул обхват 3G.Съмнявам се, че в настройките, които взимам от сайта на Виваком и въвеждам ръчно, трябва да се промени нещо.Най-много се съмнявам в "Тип на връзката" - "default" (това трябва да вкарам според Виваком). Според мен, трябва да е нещо от типа на 3G, umts или hsdpa. Пробвал съм ги и трите - камък.Другият вариант е някаква несъвместимост между хамериканските и европските 3G протоколи, макар и на една и съща честота. Ба ли мааму?(От друга страна пък, моя позната, дето живее в Канада, с нейната Нокия Е71, и тук, и там, си има 3G).

              Коментар


                #22
                Immortal написа:
                didobeast написа:
                С Андроид забрави за смс -и .Влез в настройки,безжични мрежи,мобилни мрежи и на мрежов режим си избираш к’вото си искаш А е възможно там където си да няма 3G.Ако не стане : Късай,фургай
                В телефона на мрежов режим е избрано 3G. (По-точно: Use only 2G networks to save battery: NO )Не е възможно да няма 3G, щото 3G клетката ми е на 150 м от къщи в полето и другият ми телефон, Нокия, е на фул обхват 3G.Съмнявам се, че в настройките, които взимам от сайта на Виваком и въвеждам ръчно, трябва да се промени нещо.Най-много се съмнявам в "Тип на връзката" - "default" (това трябва да вкарам според Виваком). Според мен, трябва да е нещо от типа на 3G, umts или hsdpa. Пробвал съм ги и трите - камък.Другият вариант е някаква несъвместимост между хамериканските и европските 3G протоколи, макар и на една и съща честота. Ба ли мааму?(От друга страна пък, моя позната, дето живее в Канада, с нейната Нокия Е71, и тук, и там, си има 3G).
                Не вярвам да е до разлика в протоколите, Иммортал. Пробвал ли си да смениш РОМ-а и/или Кернел-а? Според мен "ебавката" идва от продуктовия код, който е заложен в телефона...

                Коментар


                  #23
                  Разглеждайки и проучвайки всичко, до което се докопах, установих следното:Моят телефон, произведен в Бразилия и закупен от САЩ, работи на 3G на честоти 850/1900/2100, кодирано е и в типа на телефона (A853_3G8_19_21) (а не работи на 900/2100, както прочетох първоначално в един форум).Виваком уж работят на 900/2100 - т.е. на 2100 би трябвало да се закача, все пак. Но подозирам, че нашите клетки в региона работят само на 900 (това ще го уточня с мой приятел, който навремето работеше точно по тях). П.П. Ето и доказателство за това: http://svobodnaplaneta.com/story/119...66021&cat_id=1

                  Коментар


                    #24
                    Ще кажете - голям праз, че няма 3Г.Да, ама не.Свикнал съм да ми е постоянно активен скайп, пощата ми да се проверява на определен интервал и т.н., което означава, че трябва интернетът ми да е включен постоянно (затова и имам неограничен интернет).Обаче когато е активна 2G/EDGE връзката, телефонът не работи като телефон - не може да бъде избиран. В 3G този сериозен проблем го няма.Затова ми е толкова важно, не толкова заради скоростта на нета.Докато съм в къщи, в офиса или в кафенетата, които най-често посещавам, проблем нямам, щото има wi-fi, а само когато съм на път (а това е доста често).

                    Коментар


                      #25
                      Смени ром-а де, и ЦИД-а ако трябва, така или иначе нямаш гаранция, а друго си е да имаш root.Слагай някой CM7 ром.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        Дидо,как разбра че не ползваш 3G. Имаш ли някаква индикация,защото при мен на дисплея не ми изписва. След като вляза в настройки от там виждам вече какво ползвам в момента ,обикновенно е HSDPA . Ако ми е активен Мобилния Нет имам индикация с буквата "H" . На Nокиата ми примерно когато съм в 3G обхват ми изписва 3.5G дори и НЕТ-а да е спрян.http://bg.wikipedia.org/wiki/HSDPAИначе имам отметка за 2G която Икономисва батерия/поне така пише/.

                        Коментар


                          #27
                          http://proximo.homeip.net/Android_APK/

                          Коментар


                            #28
                            VesMil написа:
                            Дидо,как разбра че не ползваш 3G. Имаш ли някаква индикация,защото при мен на дисплея не ми изписва. След като вляза в настройки от там виждам вече какво ползвам в момента ,обикновенно е HSDPA . Ако ми е активен Мобилния Нет имам индикация с буквата "H" . На Nокиата ми примерно когато съм в 3G обхват ми изписва 3.5G дори и НЕТ-а да е спрян.http://bg.wikipedia.org/wiki/HSDPAИначе имам отметка за 2G която Икономисва батерия/поне така пише/.
                            Аз лично си сложих една програмка, Status Bar 2G-3G Lite, от маркета, и в статус-бара си излиза иконка, на която пише 2G.Иначе при теб точно това "H" означава 3G - от HSDPA. При мен като ползвам нет, излиза иконка, на която пише Е (от EDGE, 2G).

                            Коментар


                              #29
                              emzo написа:
                              4пда стор - ще я издиря, не я знаех.
                              Аз също не я знаех, но нещо не мога и да я намеря. Колегата да не би да е имал предвид просто 4pda.ru, където така или иначе си има всичко?[/quote]App&Game 4pdaсе казва приложението, намерих го чрез блек март алфа.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #30
                                Да.В Бургас си имам 3Г.Ясна е работата.

                                Коментар

                                Working...
                                X