Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГИ за Панда 2 4х4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колко гори тоз мотор софийско градско , че си преценил да инвестираш още хилядарка и горница в колата.Питам защото се оглеждам за нещо малко , градско и икономично за жената и пандата е един от вариантите.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

    Коментар


      #32
      Колега,мисля че ще останеш много доволен от избора. Единствено ако имаш възможност за избор сложи нискоомни дюзи. След 1 месец ще се проклинаш,че не си сложил газ по-рано!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #33
        Nikolow написа:
        Колко гори тоз мотор софийско градско , че си преценил да инвестираш още хилядарка и горница в колата.Питам защото се оглеждам за нещо малко , градско и икономично за жената и пандата е един от вариантите.
        В момента ми гори 6.6 чисто градско в София, като се има в предвид, че е зацепена постоянно на 4х4. Това обаче не ме спасява, и цената на бензина започва сериозно да ми тежи, защото имам доста км. на ден. Имай в предвид, че този разход е постигнат с лубриканти, какви мога да кажа на лични. Преди тях си даваше около 8.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #34
          dudulia написа:
          Колега,мисля че ще останеш много доволен от избора. Единствено ако имаш възможност за избор сложи нискоомни дюзи. След 1 месец ще се проклинаш,че не си сложил газ по-рано!
          Аз вече се проклинам Само ме притеснява малко катализатора ще пострада ли от отделената при горенето вода. там е доста горещо, щото при мен катализатора е директно на изпускателните колектори и би трябвало да е пара само, ама знам ли.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #35
            Не би трябвало да е проблем. Сам каза, че там е горещо и то много. Няма да се задържи вода. Не съм запознат толкова какво се отделя при горенето на LPG. Сигурен ли се, че се отделя вода и е различно от горенето на бензина? Аз доколкото знам сместа идва до свещите доста по-добре ’подготвена’/запалима и се отделя много по-малко нагар/въглерод. За самият двигател това е по-добре, както и за маслото, което издържа повече на газ и потъмнява по-малко при равни условия. Остава проблем за смазването на клапаните при каране на газ. Решен е с добавка в газта. Където слагам газ е с добавка(мисля flashlube или нещо такова).
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #36
              Колата е в сервиза вече за първи път, дано не е пагубно. Нямам проблем нито с инжекторите нито с клапаните ще имам при правилно настроен ГИ. Винаги в бензина имам Polytron GDFC. Доста газифицирани коли оправи и вече никой не се е оплаквал от дюзи. Омасляването на клапаните с отделна система е пълна глупост, не че са ми го предлагали, но и да бяха нямаше да се прави. Да газта няма сяра и всичките там гадости в бензина, затова и не цапа маслото. По принцип би удължила живота на един двг, но при добре настроена система. При горене на газ винаги се отделя вода. по-всяка вероятност ще повлияе негативно на задното гърне, котео при вен е 3 в 1. Но това ще се преглътне. Катализатора да не замине.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #37
                От доста хора съм чувал ,че правят малка дупка в най-ниската част на задното гърне за да изтича водата от конденза.Предполагам си обмислил и този вариант.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  Дупката си я има от завода. Около 6мм.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #39
                    Леле ква тема се е спретнала тука за 24 часа за миг да ви изпусна от поглед и сте монтирали ГИ Данчо не ги мсили гърнетата, с газ или без газ ще издържат над 10 години на тази кола. Газта не е чак толкова голям вредител за гърнетата колкото честите паления и късите разстояние, те тов аги обива. За катализатора газта не е вредна дори бих казал че е полезна щото както каза ти изгорялата газ е много по чиста от изгорелия бензин и катализатора "диша" по леко, там температурата на газовете е толкова висока че минималното количество вода отделено при изгарянето не можи да си помисли да остане в катализатора Проблема ти е друг сега на тебе и то голям, като се сетиш колко км си минал на бензин и като видиш ква е равносметката на газ ще се самоубиеш ритуално. Но да не стигаме до жертви пиши какво е станало чакам с интерес. А реиката не я мисли ако някои ден чак толкова те изнерви винаги може да си купиш няква хубава. Имам приятел от хонда форума с прелюд тои сложи Фобос с раил, след 10 дни изгоря бубинка, смениха я гаранционно, след 5000 км се разтрака като дизел, смениха му ремонтен комплект, след още 4000 пак стана като шевна машина, ядоса се и ми прати старата му реика от Бигаз да му я регенерирам и калибрирам от тогава 20 000км е с нея и не е мръднала. Та хубавата реика си е хубава реика, както обичам да казвам - наи-важната част в един ГИ след монтажа
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #40
                      Благодаря СлавиАма нали видиш, нема отсъстваш от форума, че стаа лошо Довечера ша пиша кво става. Ако ме нема, рева Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #41
                        Знаеш ли как се шегуват газаджиите когато трябва да слагат ГИ на ФИАТ. "Ще монтираме ГИ в кутията на Пандора" имат предивд Компа в случая
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #42
                          Алоооо ГАЗаря, 17,12 ч. е ако още не са готови почвам се притеснявам, или си набумкал бутилката и обикаляш сега да видиш колко км ще минеш е ще тряя да скокнеш до Бургас и обратно че да я изпразниш не е кат на бензин. Да казвам ли " Добре дошъл в клуба" :D
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #43
                            В клуба съм момчета Изключително съм доволен от монтажа на уредбата. колата върви много добре. Разлика бензин газ няма. Трябваше да изчакам човека да покара 15км за да направи автоматичната адаптация на газовото ЕКУ. Всичко е направено с акъл. Проверих я преди да я взема и платя.Имам заверен годишен преглед за една година - не съм плащал допълнително.Човека е сипвал газ, карал е около 20-25км. също не съм плащал.На някои други места, хората си ги плащат тия екстри.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #44
                              Момчета, благодаря ви , че ударихте едно рамо. Слави, специални поздрави и благодаря за съдействието.Да сте живи и здрави всички.ПП. Сега ша засичаме разходииииииииииии Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар


                                #45
                                ilian4o88 написа:
                                Danchojn написа:
                                TOMASETTO STAG - 300+ Ей това ша слагам. 2 год. пълна гаранция.
                                Каде ще я слагаш ако може и адрес да отида да вида дали може нещо да се направи че не ми се занимава с тия СОФ ГАЗ
                                Илианчо, не те забравих и теб. За съжаление човека отказа да се занимава с Бардолини, защото няма с какво и как да го направи. Ако искаш кажи какъв е проблема, във вторник ще ходя при него, с друг колега, мога да поразпитам поне ориентировъчно, ако е възможно изобщо.
                                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                                Коментар

                                Working...
                                X