Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.1 спирачки проблем ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.1 спирачки проблем ...

    Начи проблема е следния , бръмча си аз тез дни из калищата и снеговете и осешам ,че нешо колата не върви както трябва качили нещо ме спира но в то студ няма как да чуя ... И си карам ма викам таз кола качили ми даржи нещо ... Спирам за работа и я оставям замириса ми като на гума изгоряла , огледах ма нищо не видях ... Вечерта обратно се мятам и карам си по пътя и бича спирачки ма осещам че не спира нещо както трябва , дясната гума кове и се сурне предната , а лявата някак не ... ма викам той сигорно е от леда или калта поднася ... И паркирам си пред нас осещам ,че педала на спирачките стига до половината ... и 2-3 дена ходих без кола на работа понеже се усетих ,че има проблем с спирачките , отварям капак да вида да гледам няма течност в едната половина на казанчето и си мислех ,че е нещо със задните колела , но като погледнах видях ,че е текало на предно ляво ... и почнах да разглобявам , да видях ... Накладката излезнала от стойката си на челюстите и седи в страни ... и течността текла от цилиндърчето , предположих ,че е спукан маншона ... ама явно не е смених накладките и я затворих и обезвъздуших всички спирачни апарати ... Няма теч ... но някак педала ми седи мек не ми харесва сумати време се мачим с бащами и неможем да ги напраим както искам тея спирачки. Искам педалът на спирачките да е максимално твърд и леко като чукна и да спира ... Етва немога да го постигна и немога ,мачим са обезвъдушаваме на кръст , на кръг незнам още как и не става мауму стара и помпата спирачната сменях ... и задните цилиндарчета са сменени и предните апарати ... Имам спомен когато го взех Пунтото преди 4-5 години ,че спирачките му бяха ТУКАТ чукам леко и забожда моцуната ... Препоръчайте ми някои сервиз който е наясно с FIAT да ида да ми опраят спирачките ,че ми писна ... И другото което ме интересува , как се сменят машоните на цилиндарчетата на предните спирачни апарати и как се вади самия цилиндър ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    [/quote другото което ме интересува , как се сменят машоните на цилиндарчетата на предните спирачни апарати и как се вади самия цилиндър ?
    маншоните ги махаш като ги издърпаш внимателно, а цилиндрите ще излязат като напомпиш педала на спирачката
    Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
    Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

    Коментар

    Working...
    X