Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с радиото - не лови сигнал - Fiat Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Най-лошия случай е че на всички се прецаква една и съща част, така че няма как от да се трампят части.Другото лошо е че ако не е закачено на колата радиото не тръгва, а пук като го закачиш трябва да имаш и кода.Той лесно се намира с калкулатор, ама на място в моргата може да е проблем това, освен ако не си носиш лаптопа. Ето и точните снимки на чипа, на Philips e.
    Прикачени файлове
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    Коментар


      #32
      Да, наистина целия тунер е в тоя чип, а цена = $ 4.82 Хо-хо-хо - 70 лв.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #33
        Аз го намирам малко по-скъп из ebay, но по-важното е, че се предлага. Това означава, че има надежда за нашите тунерчета. Запоявал съм си преди време разни схемички из нас, но дори и да си го взема тоя чип няма да се занимавам аз с него. Като му гледам крачетата се чудя как въобще се запоява ръчно това чудо?!
        Fiat Stilo 1,9 JTD

        Коментар


          #34
          cmyk написа:
          Аз го намирам малко по-скъп из ebay, но по-важното е, че се предлага. Това означава, че има надежда за нашите тунерчета. Запоявал съм си преди време разни схемички из нас, но дори и да си го взема тоя чип няма да се занимавам аз с него. Като му гледам крачетата се чудя как въобще се запоява ръчно това чудо?!
          Ми ... многоооого по-лесно се запоява SMD със 80 пина, отколкото STD с 8 пина Не чистиш калай от отвори, не разпояваш пин по пин ...
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #35
            Dido_Lyubenov написа:
            Да, наистина целия тунер е в тоя чип, а цена = $ 4.82 Хо-хо-хо - 70 лв.
            А били споделил къде в България я има тая цена ?Или линк към цитираната цена ?И относно запояването на smd с 80 пина - QFP !! ,трябва все пак поне малко опит и необходимото оборудване .

            Коментар


              #36
              stefp написа:
              Dido_Lyubenov написа:
              Да, наистина целия тунер е в тоя чип, а цена = $ 4.82 Хо-хо-хо - 70 лв.
              А били споделил къде в България я има тая цена ?Или линк към цитираната цена ?И относно запояването на smd с 80 пина - QFP !! ,трябва все пак поне малко опит и необходимото оборудване .
              Ако беше в БГ нямаше да е в $ :D Но ако поръчаш няколко, цената на доставката няма да ги оскъпи кой знае колко. За линка не се сещам, питай чичко Гугъл, той знае. Апаратурата я продаваха по 5 лв, сег не знам колко е Опит ... той не се купува :D
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #37
                Dido_Lyubenov написа:
                Ако беше в БГ нямаше да е в $ :D Но ако поръчаш няколко, цената на доставката няма да ги оскъпи кой знае колко. За линка не се сещам, питай чичко Гугъл, той знае. Апаратурата я продаваха по 5 лв, сег не знам колко е Опит ... той не се купува :D
                Точно защото тая цена я видях в първите ми попаднали в Гугъл ,но е цена за 5 броя ,и никъде не пише колко е доставка и дали се доставя до България ,така просто цитирана някаква цена ,най-малкото не е коректно ,а да не кажем заблуждаващо .А апаратурата за 5 лв ,ако имаш в предвид обикновен поялник с който да запоиш после 80 пиновия чип ,след като "хирургически" :D си свалил стария ,да би могло и така ,но колко хора биха се захванали да го направят

                Коментар


                  #38
                  cmyk написа:
                  След кратко обикаляне в няколко автосервиза в Пловдив ме посъветвха да отида в един радиосервиз в центъра. Човека, който работеше там ми каза че това наистина е проблем с чипа на тунера на VISTEONa. Според него тоя чип загрявал ужасно много и с времето му се разказва играта. Не се продавали и най-вероятно са правени конкретно за тоя модел радио. При него били идвали много собственици на Стило с такъв проблем, така че може да се счита, че е сравнително масов. Тъпото е, че след като този чип е склонен към изгаряне, дали си струва да се инвестират 100-150 лв в радио втора употреба, което може отново да изпуши. Искам да помоля ivokolev, ако следи още тази тема да посочи координатите на сервиза в Търново, където са ремонтирали радиото му.
                  Една идея против загряването, слагате му един радиатор залепен отстрани с две три капки силикон и нямате проблем, така си излекувах процесора на телевизир ФУНАЙ.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #39
                    Не говоря за обикновен поялник :D Продават се едни газови горелки, колкото химикалка. Имат дюза която насочва пламъка много добре във формата на остър клин. С такова елементарно нещо, такива чипове се разпояват и запояват за секунди, и поради това, че пламъка е много добре насочен, разсеяната топлина рядко разпоява съседни елементи а самия пламък много бързо нагрява и разтапя калая на чипа който разпоявам. За мое голямо учудване, не съм постигал толкова добри резултати при използване на станция за горещ въздух. А когато си правих експерименти с тая горелка, един контролер Тошиба на една аудио-система го прехвърлях 5 пъти между 2 платки, беза да дефектира, и без да повредя платките
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #40
                      Според гугъл този компонент го има на склад в Сопот на ф.Мегатрон 2007.Намира се на ул. Бенковски 17.Колегите от Карлово и Сопот могат да помогнат.Ето тел; 0888 74 10 39.
                      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                      Коментар


                        #41
                        Много рядко има мЙстори,които се навиват да сменят такива чипове.....и най вероятно има защо да взимат по 70лв та макар и чипа да струва 2лв....Имам познат майстор който сменя такива чипове с техника за 900лв.Казва се инфраред станция....Тея тип поялници горелки отдавна стават само за пърлене на прасенца.... Не виждам нищо лошо в човек който е инвестирал в дейноста си да си цени труда.....Стига и да си разбира от работата де...Тук в Бургас като чуят за проблем с оригиналното радио директно те отсвирват майсторите....И не само фиат имат проблем с тунера..Случвало се е на всякакви марки....
                        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                        Коментар


                          #42
                          Е да де,ама радиото струва 900лв.И 100лв. да вземат за смяна си заслужава.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #43
                            Здравейте! И аз го имам същият проблем със FM.В началото само прекъсвше и пращеше,но накрая згъна на цяло.Ако някой е решил проблем по някав начин да драсне.Мноо е гадно без радио в колата
                            Бъди умен!! Управляваш повече от тон желязо.

                            Коментар


                              #44
                              galinchooo написа:
                              Много рядко има мЙстори,които се навиват да сменят такива чипове.....и най вероятно има защо да взимат по 70лв та макар и чипа да струва 2лв....Имам познат майстор който сменя такива чипове с техника за 900лв.Казва се инфраред станция....Тея тип поялници горелки отдавна стават само за пърлене на прасенца.... Не виждам нищо лошо в човек който е инвестирал в дейноста си да си цени труда.....Стига и да си разбира от работата де...Тук в Бургас като чуят за проблем с оригиналното радио директно те отсвирват майсторите....И не само фиат имат проблем с тунера..Случвало се е на всякакви марки....
                              Като си отворя сервиз, ще си купя за 900 лв. Сега ще карам с горелка за прасета А койото му разбира, дали ще ползва луксозни инструменти или не, все ще го направи, който не, и НАСА да му дадат апаратура, пак ще се осере Този чип би трябвало да струва около 10 -15 лв. Със смяната е нормално цената да отиде към 40 лв. А в сервиз със лъскава табела 100 кинта за това са си съвсем на тънка лайсна
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                #45
                                Здравейте колеги.Повдигам отново темата , защото и при мен се появи този проблем.Дали някой от София намери начин за ремонтиране и отстраняване на повредата в тунера?
                                FIAT Stilo 1.9 JTD 115

                                Коментар

                                Working...
                                X