Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с радиото - не лови сигнал - Fiat Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За тези с проблемен тунер на VISTEON, а то ако не лови станции почти на 100% е тунера, и по молба и в помощ на нуждаещите се съфорумци,ето телефона на техника който ми го оправи на мен - 0889676519 Тихомир намира се в В.Търново малко под МОЛ-а.Прочетох и мнения че не можел да се сменя тунера, че било много скъпо..........аз след дълго ходене по мъките и по "майстори" който не разбират, обиколих цял Свищов от където и съм,накрая открих въпросния човек и за 1 час и 65 лв. ми оправи радиото и сега всичко е ОК.Разбира се преди това се набутах за друго радио от една морга което работеще две седмици и се появи същия проблем,така че не се лъжете, ами си отремонтирайте вашите си радиоапарати.
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    Коментар


      #17
      Dido_Lyubenov написа:
      Тунер не се ремонтира по три причини:1. Части не се продават по магазините2. И да намериш части, само те ще са на цената на нов тунер, а може и повече3. В тунера, като СВЧ устройство, е свръхчувствителен към минтажа на компонентите, и няма да проработи като нов.4 - допълнително - Части + труд = цена колкото за 2 нови тунера Успех !
      прочети по-горе и не заблуждавай съфорумците.............освен ако не продаваш радиота де, и не искаш да изкараш някой лев
      Stilo 1.9 JTD 115Hp

      Коментар


        #18
        ivokolev написа:
        Dido_Lyubenov написа:
        Тунер не се ремонтира по три причини:1. Части не се продават по магазините2. И да намериш части, само те ще са на цената на нов тунер, а може и повече3. В тунера, като СВЧ устройство, е свръхчувствителен към минтажа на компонентите, и няма да проработи като нов.4 - допълнително - Части + труд = цена колкото за 2 нови тунера Успех !
        прочети по-горе и не заблуждавай съфорумците.............освен ако не продаваш радиота де, и не искаш да изкараш някой лев
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          Dido_Lyubenov написа:
          ivokolev написа:
          Dido_Lyubenov написа:
          Тунер не се ремонтира по три причини:1. Части не се продават по магазините2. И да намериш части, само те ще са на цената на нов тунер, а може и повече3. В тунера, като СВЧ устройство, е свръхчувствителен към минтажа на компонентите, и няма да проработи като нов.4 - допълнително - Части + труд = цена колкото за 2 нови тунера Успех !
          прочети по-горе и не заблуждавай съфорумците.............освен ако не продаваш радиота де, и не искаш да изкараш някой лев
          Е какво ще посъветваш съфорумците в края на краищата ? Моят съвет е ако искат да запазят оригиналното радио просто да го отремонтират срещу 65 лв.Твоят какъв е, да не слушат радио, да си купят ново оригинално радио, или да си купят приставка и да сложат обикновено радио ?
          Stilo 1.9 JTD 115Hp

          Коментар


            #20
            Нито имам такова радио под ръка, нито схмеа за него, но не ми се вярва, да е толкова скъп ремонта. ТВ тунер - 15 лв + руд 15 =30 лв. Тунера обикновено е в вдна метална кутийка и се сменя зая минути.П.П.: Не вярван тунер за радио да е по-скъп от тунер за ТВ, а и тунерите са със стандартно управление - взаимо- заменми ...
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              ето това се сменя - този чиппо скромните ми познания е част от самия тунер който пък от своя страна е разхвърлян по цялата платка.та с други думи не се сменя тунера, а се поправя като се смени тази част.незнам цените на ТВ тунерите, ама на мен не ми се стори чак толкова скъп ремонта - 65 лв. ти ако можеш да го направиш за по-малко пари - много хора ще са ти благодарни. с това спирам да пиша по темата, дано съм бил полезен на някого.
              Stilo 1.9 JTD 115Hp

              Коментар


                #22
                Знаете ли колко струва това радио.Около 900лв. е,така,че ще го ремонтирам до последно.Няма част,която да не може да бъде заменена.Всички тия приказки,че не може да се ремонтира са пълни глупости.А,че мърлячи техници има колкото щеш и това е вярно.Пускайте радиото след като сте запалили мотора и то ще ви служи дълго.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #23
                  Чакай малк, не казвам че не може да се ремонтира ! Всичко се ремонтира, въпроса е цената. Тунер се прави в екраниран корпус, и обикновено не е на някаква фантастична цена. Наистина тези 65 лв ми се виждат много, може би защото електроникит си ги правя сам. Този чип специално не знам колко струва да се купи, за да кажа за колко ще ти го направя. А факта че тунера е на самата платка малко ме изненадва за такъв тип техника. Трябва да се поровя за тоя чип, и ще мога дакажа много повече, но няма да е точно сега.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #24
                    Само да питам - снимката, която си направил от радиото с касетка ли е или с ЦД?
                    Fiat Stilo 1,9 JTD

                    Коментар


                      #25
                      Във форума трябва да има такива като вас, които разбирате от електроника за да ни помагате,а пък ние ще помагаме за другите неща по колите.
                      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                      Коментар


                        #26
                        и на CD и на касетофон си е един и същ чипът. а снимката е примерна, не съм я правил аз, ако искате точно модела на чипа трябва да разглобявам и да снимам, но изглежда по подобен начин платката[/code]
                        Stilo 1.9 JTD 115Hp

                        Коментар


                          #27
                          ivokolev написа:
                          и на CD и на касетофон си е един и същ чипът. а снимката е примерна, не съм я правил аз, ако искате точно модела на чипа трябва да разглобявам и да снимам, но изглежда по подобен начин платката[/code]
                          Разбира се че го искам тоя "модел на чипа" , как да ти кажа иначе нещо реално за цена и т.н.т. А зи мислех че за тоя точно чип иде реч. Снимай ми и цялата платка, да видим какво толкова страшно има по нея. Е ако е удобно. Н държа да си вадиш и разглобяваш радиото само за това. Все някой друг ще го направи като му се наложи такъв ремонт.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #28
                            Ако тая снимка е от Стило, то в нета не се открива нищо смислено за тоя чип. Дори производителя, който се оказва че е http://www.st.com явно го е спрял от производство т.к. не предлага в сайта си инфо за чипа. Единствено в един чужд форум има противоречива информация за възможна замяна с TDA 7304G. Дори и инфо за самия чип не излиза от гугле за да се види дали наистина има нещо общо с TDA 7304G. Тъпня....
                            Fiat Stilo 1,9 JTD

                            Коментар


                              #29
                              Колеги днес от една морга ми предложиха ЦД втора употреба на цена само от 100 лв.На мен ми е по оферта да го взема защото иначе 70лв път до Търново и 30-40 за гориво и ето ги 100те лева.Това стило от което ще ми го свалят е 2006г.,дали има вариант да е с мр3 ??!
                              ex. Stilo 1.9 JTD Active

                              Коментар


                                #30
                                Абе вземай го, пък каквото е, такова. В най лошия случай ще трмпим части от едното към другото, и ще си доволен. Само гледай всичко да му работи
                                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                                Коментар

                                Working...
                                X