Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с радиото - не лови сигнал - Fiat Stilo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с радиото - не лови сигнал - Fiat Stilo

    Здравейте,Преди три дни по време на пътуване нещо се прецака радиото. Бях на дълъг път и през прохода на републиката понеже няма сигнал от никакви стации си пускам МП3 с преходна касетка. След като минах прохода и влезнах в Стара Загора пуснах да търси станции, но вече се държеше много странно, а именно след като го пусна да сканира станции(с бутоните за ляво или дясно), всъщност не прави никакво сканиране, а премества честотата с една десета - т.е. от 90,0 става на 90,1 MHz примерно. С много натискания преминах по цялата скала на FM и повечето станции се ловяха, но всички с доста шум. А като оставех на определена станция, честотата току сама проскочи нагоре или надолу около зададената стойност.?!? При натискане на бутона SCAN започваше да сканира, но изключително бавно, с около 0,1MHz за 10 секунди. (нормално с натискане на SCAN за част от секундата се прехвърля към следващата станция) Реших, че нещо по пътя съм натиснал и съм му разбъзикал настройките, но не - каквото и да пробвах след това така и не се получи. Откачих антената и пуснах пак да сканира и сега беше различно - т.е. много бързо сканиране, без да се спира никъде (поне това звучи логично). Може би антената учства в проблема, но едва ли е само тя, тъй като нищо не съм пипал нито по колата нито по нея - всичко става по време на пътя. Пробвах с друга антена - същото.Влезнах в сервизния режим на радиото (с бутоните 3 +6 ) но всички проверки бяха ОК.Радиото е оригиналното, от типа с касетка, като от 3 години и половина я имам колата и досега не е правило проблем /ако това има значение/Дайте някаква идея, от какво може да е. Какво още да погледна?
    Fiat Stilo 1,9 JTD

    #2
    Откачане на акумулатора пробва ли?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Да. Чак след това прочетох,че радиото не се нулира с откачване на акумулатора, независимо за колко време.
      Fiat Stilo 1,9 JTD

      Коментар


        #4
        Буксата на антената здрава ли е ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Ами визуално да (ако питаш за стойката на тавана, в която се навива антената). Аз преди дори без антена в града съм слушал без шум запаметените станции ( затова смятам, че проблема не е само в антената)
          Fiat Stilo 1,9 JTD

          Коментар


            #6
            Не, питам за тази, която влиза в радиото отзад.Чупи им се пин-а и реално не прави контакт.1-2-3-4лв, струва нова, според качеството на избработка.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Хм, ами трябва да проверя. Никога не съм вадил радиото. Дано не е сложно.
              Fiat Stilo 1,9 JTD

              Коментар


                #8
                изправяш 4 дебели кламера и ги вкарваш в 4те дупки, които са отстрани, чак тогава се освобождава радиото и излиза.Естествено може и проблема е да по платката
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  почти е сигурно че е чипа на платката, това е често срещан проблем при това радио - VISTEONможе да се поправи, на мен лично в Търново ми смениха и сега е ОК
                  Stilo 1.9 JTD 115Hp

                  Коментар


                    #10
                    ivokolev написа:
                    почти е сигурно че е чипа на платката, това е често срещан проблем при това радио - VISTEONможе да се поправи, на мен лично в Търново ми смениха и сега е ОК
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      Преди месец при мен се появи същия проблем.Както всичко си беше ОК изведнъж ми прескача станциите и не лови нито една от тях.И аз като теб откачих акумулатора и антената,но уви не помогна.Затова отидох в един радио сервиз за автомобили тук във Враца.Много разбира това момче(така ми бяха казали) и той го погледна и каза че ми бил изгорял "тунера"(платката,която лови станциите) и т.к. този тунер е захванат по много специфичен начин,не може да се купи нов и да се смени.Единствения вариант е да смениш целия касетофон. О.о .Аз попринцип съм със СД и най евтиното което открих тук в една морга е от Стило 2006г и ми искат 100 лева за него.Нямам ги излишни,затова дано се намери някой който знае как се отстранява този проблем по друг начин.
                      ex. Stilo 1.9 JTD Active

                      Коментар


                        #12
                        Много разбира това момче(така ми бяха казали)
                        Защо не потърсиш второ мнение?Не вярвам да не може да се оправи.
                        Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
                        Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

                        Коментар


                          #13
                          аз имам същия проблем с фиат стило с оригиналниа касетофон нелови станции всичко беше ок до един момент които започна да нелови станци и да прущи дори някоя да хване пръщи и аз мислех да свалям касетофона емзо ми каза и на мен как се сваля исках да проверя преходника но сега като чета темата маи няма смисъл да проверявам

                          Коментар


                            #14
                            Тунер не се ремонтира по три причини:1. Части не се продават по магазините2. И да намериш части, само те ще са на цената на нов тунер, а може и повече3. В тунера, като СВЧ устройство, е свръхчувствителен към минтажа на компонентите, и няма да проработи като нов.4 - допълнително - Части + труд = цена колкото за 2 нови тунера Успех !
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              След кратко обикаляне в няколко автосервиза в Пловдив ме посъветвха да отида в един радиосервиз в центъра. Човека, който работеше там ми каза че това наистина е проблем с чипа на тунера на VISTEONa. Според него тоя чип загрявал ужасно много и с времето му се разказва играта. Не се продавали и най-вероятно са правени конкретно за тоя модел радио. При него били идвали много собственици на Стило с такъв проблем, така че може да се счита, че е сравнително масов. Тъпото е, че след като този чип е склонен към изгаряне, дали си струва да се инвестират 100-150 лв в радио втора употреба, което може отново да изпуши. Искам да помоля ivokolev, ако следи още тази тема да посочи координатите на сервиза в Търново, където са ремонтирали радиото му.
                              Fiat Stilo 1,9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X