Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рязко спиране със задните колела

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рязко спиране със задните колела

    При леко натискане на спирачния педал, задните колела лесно блокират. Обикновено при първите 1-3 натискания на педала при първоначално потегляне на това се усеща най-силно. При дясното колело се чува и някакъв шум вероятно от челючтите. Колата ми е 1999г и няма кантар, има АБС.На какво може да се дължи?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Според мен, ако няма кантар, значи някой го е махнал, и именно от това идва проблема.

    Коментар


      #3
      При мен така се получи когато задните накладки се износиха напълно.Сега съм наковал с меко феродо едната страна остава да направя и другата.Има подобрение откъм намаляне услилието на задния мост.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        и аз имам такъв проблем при натискане на спирачките задните ловят моментално и след 5-6-10 спирания се оправя почват предните да ловят първи и съм набедил маркучетата на предните спирачки тези дни ще ги сменя и ще пиша дали има резултат.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Най-често тоя проблем се дължи на нерегулиран кантар за усилието на задния мост, при моделите без такъв обаче нямам идея от какво е.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            няма кой да го е махнал, защото изобщо няма такъв, ами колега, от какво може да е то е ясно, износени накладки, боклуци в барабана, блокирали цилиндърчета, неизправни регулаторчета.. вдигаш колата на крик махаш гумата, махаш барабана и ще разбереш, сменяй и маркучетата ако не си ги сменял скоро и без това ще вдигаш аз така направих, вдигнах смених маркучета, накладки и цилиндърчета, регулаторчетата си бяха ОК и нямам проблеми, има един спрей за спирачки хубаво е с него да почистиш работната повърхност на барабана

            Коментар


              #7
              В спирачния апарат отзад има ли ексцентрик? Или нещо за регулиране на челюстите?
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #8
                има регулаторче, което се навива/развива с помоща на права отверка, и още една малка да буташ контричката назад за да може да действаш, инвестирай 100 лева в задните спирачки(прочети ми предният пост) ако имаш възможност и няма да имаш грижи

                Коментар


                  #9
                  nedialk00 написа:
                  има регулаторче, което се навива/развива с помоща на права отверка, и още една малка да буташ контричката назад за да може да действаш, инвестирай 100 лева в задните спирачки(прочети ми предният пост) ако имаш възможност и няма да имаш грижи
                  това регулаторче за регулиране на свободния ход на целюстите ли е?
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    Според мен са ти износени челюстите и търка метал в метал.

                    Коментар


                      #11
                      да затова е, то е автоматично и поддържа накладките на определено разстояние от барабана, като слагаш новите накладки, го развий толкова, че когато слагаш барабана да влезе плънто, с малко запиране дори

                      Коментар


                        #12
                        Airfan написа:
                        Според мен са ти износени челюстите и търка метал в метал.
                        Чисто нови са - ЛПР.
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          Дали пък EBD-то не е сдало багажа, респективно ABS-a ?
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            Synthy написа:
                            Дали пък EBD-то не е сдало багажа, респективно ABS-a ?
                            работи си, но се включва по-честокато ги ползвам няколко пъти - 5-6 и се пооправя, започва да спира почти нормално
                            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                            Коментар


                              #15
                              ако не свети индикацията за ръчната и абс, няма проблем по електрониката, какво имаш предвид като ги ползваш 5-6 пъти, припомпваш педала ли ?

                              Коментар

                              Working...
                              X