Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Омекотяване на окачването на Пунто МК2?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Омекотяване на окачването на Пунто МК2?

    Здравейте,От скоро си взех едно Пунто МК2 2000г. 1.9 JTD. Чудесна колица - много прилично върви, НО ме изненада с ужасно твърдото си окачване - особено отзад когато е празна.Не можах да намеря подобна тема, за това да попитам:Има ли начин да се омекоти това окачване? Някой правил ли е подобна модификация?Дано има шанс за подобрение
    Пунто МК2 1.9JTD 80

    #2
    добре дошъл, колега! дълги и безаварийни с пунтака!по темата: сигурно слизаш от някоя французойка, но ще му свикнеш на фиата и то бързо с тоя двигател си е рисково да пипаш окачването, а и поне бравата никак не изморява на дълъг път, а това е важното. другото са субективни впечатления.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Благодаря колега! Добре заварил.Не е от французойка - две италянки съм карал доста - Дедра и Алфа 156. Доста по меко возят спрямо Пунтияка.Усещането за твърдост е най-вече от задното окачване - когато е празна колата си е направо каруца. Забелязах, че когато се качат и няколко души отзад - нещата малко се подобряват.Така, че ако наистина няма какво да се направи на разумна цена, ще взема да сложа един два чувала пясък в багажника.
      Пунто МК2 1.9JTD 80

      Коментар


        #4
        ами да освен да хвърлиш една торба цимент отзад :D ако си с газови амортисьори смени ги с маслени в никакъв случай двойно действащи обаче, ама може да съжаляваш след време :D най-евтино и сигурно е просто да свикнеш :D :D :D
        Haters Gonna Hate

        Коментар


          #5
          jv написа:
          Благодаря колега! Добре заварил.Не е от французойка - две италянки съм карал доста - Дедра и Алфа 156. Доста по меко возят спрямо Пунтияка.Усещането за твърдост е най-вече от задното окачване - когато е празна колата си е направо каруца. Забелязах, че когато се качат и няколко души отзад - нещата малко се подобряват.Така, че ако наистина няма какво да се направи на разумна цена, ще взема да сложа един два чувала пясък в багажника.
          извини ме! но две италиянки и само две мнения във форума трябва паметник да им вдигнеш :D
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            Високи гуми с по-малък цолаж, напомпени по-малко, само това ще окаже ефект, като цяло тази кола не се хвали с мека возия
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Не видях с какъв размер гуми караш?пп Извинявай за въпроса ама как вкара няколо човека отзад че ми стана интересно? пп - ей тоя Емо, как ме е изпреварил
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Високи гуми с по-малък цолаж, напомпени по-малко, само това ще окаже ефект, като цяло тази кола не се хвали с мека возия
                Хм, и аз за това си мислих.Дали 13-ки джанти ще могат да се сложат (без да опират спирачните апарати)?
                Пунто МК2 1.9JTD 80

                Коментар


                  #9
                  jv написа:
                  emzo написа:
                  Високи гуми с по-малък цолаж, напомпени по-малко, само това ще окаже ефект, като цяло тази кола не се хвали с мека возия
                  Хм, и аз за това си мислих.Дали 13-ки джанти ще могат да се сложат (без да опират спирачните апарати)?
                  мдаааа 13" ка влиза иначе Пунто мк2 не са с мека возия такава си е попринцип аз съм с 185/60/14 и съм доволен от возията (за мен де)
                  S_BANKOV написа:
                  Не видях с какъв размер гуми караш?пп Извинявай за въпроса ама как вкара няколо човека отзад че ми стана интересно? пп - ей тоя Емо, как ме е изпреварил
                  ееее стига де не е чак толко тесно с 3ма човека отзад съм пътувал е верно не е като да си в нещо голямо ама става ние сме се събирирали 3-ма на задната седалка в Сузуки Джимни е там си беше мнооо тесно
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    todorshalev написа:
                    мдаааа 13" ка влиза иначе Пунто мк2 не са с мека возия такава си е попринцип аз съм с 185/60/14 и съм доволен от возията (за мен де)
                    Разчитам на това на пролет взимам едни 13-ки и летни гуми и стискам палци. (виждал съм в мусагеница едно жълто МК2 с 13-ки и тогава за зачудих, дали е заради твърдата возия или пък е финансова причината).
                    S_BANKOV написа:
                    пп Извинявай за въпроса ама как вкара няколо човека отзад че ми стана интересно? Mr. Green
                    Доброволно се качиха 3-мата отзад иначе оставаха на -10 градуса.
                    Пунто МК2 1.9JTD 80

                    Коментар

                    Working...
                    X