Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на Радиаторче на Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на Радиаторче на Пунто МК2

    Ииии така дойде заветния момент и за мен да сменям радиторчето за парното на Фиат Пунто МК2ще обясня в няколко стъпки как става нбомера (абе никак не е лесно)необходими иструменти:комплект гидоре от 5 до 13 права и кръстата отверка шестограми лула 24 (или гидоре с флошка 24)и много търпение и спокойствие деиствия1.сваляме CD, жабката капака на бушоните среднтата конзола (снимка 1)2.сваляме Аирбеците (и двата) кората под волана и скоростомера (снимка2)3.сваляме волана и ръчките за мигачите4.сваляме всички болтове на таблото те са 3 горе до стъклото един от ляво над бушоните и един под тях, един отдясно до жабката един под неяима и два под средната конзола5.разкачаме кабелите около серво волана и тои се откача от четирите болчета на който се държи и той пада надолу6.леко дърпаме таблото от дясно така че да се отвори място докато се открие гледката от 3 снимка7.самото радиаторче се крие под едно капаче на няколко винта8.радиаторчето се откача от тръбите и се дърпа настрани9. монтажа сичко на обратно парното е системата на Valeo качвам и малко снимков материал утре като монтирам ще снимам още
    Прикачени файлове
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    Благодаря на колегата, за изчерпателния снимков материал и подробното обяснение Мисля да се пробвам с промиване и ако стане...ще е добре...Иначе тези радиатори за тази 11г. кола са доста скъпи, именно щото са на Валео-170лв.!!!Което мен доста ме учудва???!!! За сравнение, на пасата ми радиатора е на цена 30лв. нов ... Не ми се говори за тези цени...и за тези нашите заплати...Ама пък и без парно жената ще изстине още повече към мен Благодаря ви колеги!
    FIAT PUNTO 1.2 2001г VW PASSAT 1.8 AAM 1995г

    Коментар


      #3
      Колко време търсех тема в която да има полезни снимки. Благодаря колега.

      Коментар


        #4
        радвам се щом съм помогнал
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          Здравейте колеги,Карам Punto Mk1. Днес разглобих всичко по таблото, за да стигна до радиатора на парното. Утре ще купувам нов. Бихте ли ме посъветвали каква марка да търся, кои да избягвам и кое е най-оптимално, като по-достъпна цена и качество?Благодаря ви предварително. Поздрави и успешна седмица!
          Punto 1.2 75Hp 1997

          Коментар


            #6
            Кола

            То е 50 лв иначе втора употреба 20 лв но не се знае какво е Имали значение марката малка взе ще минеш 200000кмВиж кои модел марка е твоето Valeo или BORLETTI имат разлика
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Какво се правеше при демонтаж на еарбеците за да не отчете грешка в компютъра и да свети лампата на таблото?

              Коментар


                #8
                gumzata написа:
                Какво се правеше при демонтаж на еарбеците за да не отчете грешка в компютъра и да свети лампата на таблото?
                Откачаш акумулатора и изчакваш 15-ина минути преди да започнеш разкачането. Закачаш акумулатора чак след като привършиш с всичко.
                Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                Chevrolet Aveo

                Коментар


                  #9
                  Благодарение на тази тема, се справих и аз с този проблем! Благодаря на колегата, че се е постарал да я направи!

                  Коментар

                  Working...
                  X