Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

полиуретанови тампони мнения ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    полиуретанови тампони мнения ??

    Привет колеги. Случайно си прегледах окачването и видях че носачите са с луфт вече демек си плаче за нови но, попаднах в нета на вариант за подмяна на старите тампони с нови полиуретанови моля ви ако някои има преки наблюдения да ги сподели . дилемата е следната или да рециклирам с полиуретан (зависи от тази дискусия) или нови носачи от e-bayвсеки + и - ще ми е от ползаПоздрави
    weekend hlx 2.0 20v

    #2
    Ами аз заложих на полиуретан родно производство, и съм доволен вече почти година не са мръднали. Преди това бях с нови носачи,които за година и нещо станаха на дроб отвсякъде ,а не бяха от евтините.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Нов носач от ибей ,полеуретана е за спорт.
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        #4
        Re: полиуретанови тампони мнения ??

        killah_baby написа:
        дилемата е следната или да рециклирам с полиуретан (зависи от тази дискусия) или нови носачи от e-bayвсеки + и - ще ми е от ползаПоздрави
        Състоянието на шарнира също е важно, за да вземеш своето решение.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          ами шарнира си е ок от 4 години имам колата и досега не е имало никакъв проблем с окачването но като всяко нещо и на него му идва времето. относно това че е за спортно каране аз останах с друго впечатление от това което изчетох в други авто форуми - повечето хора отбелязват че колата се държи доста по стегнато и реагира по добре на влизане и излизане от завой примерно, но чак пък спортно каране. Колега pi4_s_bravo да не би да става въпрос за една старозагорска фирма??? умишлено не я споменавам да не правим реклама. Единственото ми притеснение при полиуретана е изискването за смазване ежегодно демек всяка година трябва да демонтирам носачите и втулките ако не се лъжа. а относно ибеи има мн продукти но неизвестни за мен марки . и каква е гаранцията че като е от ибеи няма да е някое менте родно гаражно производство примерно. даите нещо конкретно като марка за което да търся . там цените започват от 25 паунда нагоре за броика и стигат до много, все едно да си взема още 1 кола
          weekend hlx 2.0 20v

          Коментар


            #6
            4 години.... то зависи и от километрите, ама ми се струва, че тези носачи скоро ще издадат багажа/шарнира/, защото ой няма навика да кара мноооооооого. Ще ги смениш с полиуретан и след 5 000 ще хвърлиш носача със залатните полиуретанови тампони на него, а няма да можешд а ги избиеш. Разбира се ще може да рециклираш шарнир де....
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Много пъти съм мислил да слагам и аз такива тампони (не че знам дали изобщо ще намеря), ама все се чудя как ще го понесе купето като знаем състоянието на пътищата Лично аз карам с червени пружини FK и газови амортисьори с гуми 195/50/15 и вътре е като е каручка, а ако сложа и такива тампони не ми се мисли :P
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                При мене съвсем леко стана по-директна колата откъм поведение, за друсане не съм забелязал вози си стегнато. На въпроса за смазването, пича (той има регистрация тука) каза,че няма нужда при нашите носачи от ежегодно смазване като при Алфите примерно. Фирмата е същата- старозагорската, при мене за 2-та задни тампона със смяна, куриера в 2-те посоки и труд по набиването на тампоните ми излязоха 100лв грубо. Ама аз си правих оригиналните носачи ,щото само задните тампони бяха скъсани ,другото беше като ново.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Нямам наблюдение над тези тампони,но си помисли дали има смисъл да сменяш само тях.4 години не са малко за един шарнир ,то както каза колегата важни и са и километрите ама тоя носач няма да кара още много.Направи си сметка като имаш в предвид,че нов носач със тампоните със всичкото ти е 50лв. Power drive английски и на 70лв. на Febi Bilstein.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Чувал съм, че полиуретановите тампони трябва да се смазват периодично, което не е оферта...

                    Коментар


                      #11
                      Взимай си полиуретанови тампони и не му мисли!Пиши едно ЛС на Ферарист.Аз взех за Купето такива тампони, но още не съм ги монтирал.Тук може да видиш как изглеждат тампоните купени от него

                      Коментар


                        #12
                        колега така е не е важно на колко години са носачите но това са оригиналните носачи и да не ти казвам че допреди 2 месеца им нямаше нищо което ме обезпокои още повече защото колата я кара предимно жена ми а тя не обича да пази дупките много много. Цялата работа е там че нямам никакво доверие на родните дилъри на авточасти , да ок ще купя нови носачи но направете си труда и погледнете в този форум колко теми има за менте части и за чисто нови "маркови " носачи скапали се на по 3000-5 000 км . Как тогава да се ориентира човек към нещо качествено на прилична цена.Лично мое мнение е че няма как носач с цена около 50-80лв да изкара повече от година за това се оглеждам за алтернативи а именно полиуретана .Обмислям следният вариант - ще сменя оригиналните носачи с нови трв примерно или нещо подобно а старите ще рециклирам с полиуретан и шарнирите да погледнат разбира се тогава може би ако прехваленото трв сдаде багажа ще опитам наи накрая полиуретана що за стока е и дали си заслужава
                        weekend hlx 2.0 20v

                        Коментар


                          #13
                          Колега добре си се ориантирал с тампоните ама колегите ти обясняват че на ноя носач има и други неща, много по важни от тампоните, викат им шарнири а те се разбиват от каране или им се скапват маншоните от седене.Ако питаш мен занеси си колата да прегледат окачване и преценявай дали си струва да слагаш тампони на тея носачи или ще рециклираш старите и ще и м сложиш тампони, или направо ще слагаш нови.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            Колега добре си се ориантирал с тампоните ама колегите ти обясняват че на ноя носач има и други неща, много по важни от тампоните, викат им шарнири а те се разбиват от каране или им се скапват маншоните от седене.Ако питаш мен занеси си колата да прегледат окачване и преценявай дали си струва да слагаш тампони на тея носачи или ще рециклираш старите и ще и м сложиш тампони, или направо ще слагаш нови.
                            Така е колега прав си не са само тампони но ще ти дам малко инфо за старите носачи. колата стана на 180к и до сега не бях сменил нищо по окачването(здраво е) единствено 1 външен кормилен накраиник. последния път когато бях на диагностика на ходова част се видя луфт в тампоните на носачите и реших да ги сменя за това и пуснах темата . купих си нови носачи и ги сложих. Оказа се че старите носачи са ми оригиналните заводските (четох в една тема за една специфична щампа на тях под формата на щит или нещо такова) каква е равносметката :стари носачи 180к -разбити тампони здрави шарниринови носачи- всичко здраво за сега но не знам до когаАко новите се прецакат бързо нали се сещаш че няма да се прецакам пак да взема нови за маса пари без да съм сигурен дали ще изкарат и 10к, просто оригиналните отиват за рециклиране на шарнир, нови маншончета и полиуретан тампони и се надявам по този начин да изкарат поне 1/4 от пробега на ориг . носач
                            weekend hlx 2.0 20v

                            Коментар


                              #15
                              някъква информация за цена на тези тампони може ли да се изнамери отнякъде

                              Коментар

                              Working...
                              X