Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Турбо "хибрид", дали е възможно и как?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Турбо "хибрид", дали е възможно и как?!

    Здравейте, колеги!Понеже темата ми е адски интересна в момента, но не успявам да намеря информация в нашия форум ще ви ангажирам да поразсъждавате на тема "хибридно турбо" и дали е рентабилно, като инвестиция?От това ,което прочетох тук-там стана ясно ,че тази модификация е напълно възможна! Освен това е и много ефективна при условие че всичко се съобрази с новите турбо данни от МАП-а!Единственият негативен резултат, за който стана въпрос е, че при така построена турбина би могло да настъпи дисбаланс. Като се натоварва неравномерно остта на турбото и от там живота и е ограничен...с колко и дали е вярно, няма информация?! Факт е ,че хибридни турбини има доста и са алтернативен начин за турбо тунинг. Говорим за подмяна на студената, компресорната част на една турбина със същата ,но взета от по-голяма/ с по-голям диаметър на перката/ турбина. Топлата част и управлението се запазват стандартни за съответната "по-малка" турбина. Резултата би трябвало да е: по-голям турбонадув предвид по-големия обем въздух, нагнетен от по-голямата перка?! Или греша?Тук вече се надявам да коментирате вие!Лично моят "проект" или най-малкото - желанието ми е: от турбини GT1544s/мойта си/ и GT1749v да се сглоби GT1549/хибрид/. Управлението си остава стандартно, като единствено ще се прави ремап за съответния обем въздух.
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    На зададен от мен въпрос, към фирма занимаваща се професионално с турбо компресори, получих следния отговор по електронната поща:
    Може да се ползва вашето GT1544, ремонтен комплект и ново по-голямо компресорно колело диск и компресорен капак и да се получи това което желаете. Така няма да се разваля турбината GT1749V, a и може да се подбере по-подходящо колело. Цената ще бъде 600 лв.
    Ще се радвам и на вашите разсъждения по темата. Както някои колеги отбелязаха, ако се налага ще се смени МАП сензора, но пък и хибрида няма да се пуска на някакви космически стойности.Факт е обаче, че в случай на "тръгнало" турбо това е много интересен начин за рециклиране + мощност, която никога не стига
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #3
      Пиши л.с. на bega4kata от дизел клуба.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Джими, защо просто не си купиш 1749, ще я намериш за по-малко от 600 лв.Каква е основната идея на хибрида - да се спестят пари или да няма лаг или ...
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Пиши л.с. на bega4kata от дизел клуба.
          ... току що говорих с него по телефона!Пича каза да звънна след празниците и ще измислим нещо. Спомена, на примависта, че може да се сложи цяло GT1749 ,но с гейт , а не с електроника ... така го разбрах, може и да бъркам?! Но тази идея ми е ясна и е обсъждана с gal76!!! Обаче по този начин се случва друго - замяна, а аз искам хибрид, за да няма "лаг"! Възможно е и да стане по-скъп вариант, освен ако не продам мойта си турбина ... ?!едит: мда това е идеята - няма лаг, аз така го разбирам. и още нещо в офертата на тази фирма в цената влиза и пълно рециклиране, което за турбо на над 340 000км е добре дошло ... не че утре ще ги дам, но темата е за това да обсъдим всички възможни варианти, както от финансова ,така и от чисто стратегическа страна. набляга се разбира се най-вече върху "хибрида"
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #6
            Jimy,според мен за твоя случай е по-добре или направо да сложиш GT1749V и да я пригодиш да работи с актуатор на налягане или направо едно GT1549 с гейт.
            Jimy написа:
            като единствено ще се прави ремап за съответния обем въздух.
            Няма да има нужда от тази процедура.Ще има само ако ще я караш на бууст над 1.50-1.55 бара. ама не вярвам Тогава имаш 2 варианта.Първи да сложиш 3-баров мап сензор и втори - да барнеш лъжливи (некалибрирани) стойности в картата на сензора.Ори мап сензорът е 2.5-баров.И за двата варианта е нужна намеса в софта.

            Коментар


              #7
              Ще лагне с 1749 и то доста.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Ще лагне с 1749 и то доста.
                И защо така мислиш?Нали говорим за моднато jtd105?Щом има горивце ще има и буууст На стоково Стило лагава ли е?

                Коментар


                  #9
                  На стило комби на един колега, което съм карал не усещам лаг ( не говоря за под 1600-1700 оборота с пълна газ).Джими имай превид че бегачката твърдеше, че едва ли не всички турбини се въртят с 190000 оборота и дигане на 0,1 бар означава вдигане с 10000-15000 на оборотите, което е изключително далеч от истината. Нямам представа колко е добър като специалист и не искам да кажа нищо лошо за човека (защото не го познавам), но тези твърдения не звучат добре.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    janyboy написа:
                    На стоково Стило лагава ли е?
                    За мен е лагава, още ми е терсене.Бравото се кара по-приятно.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      За мен е лагава, още ми е терсене.
                      Е ти можеш да си я понагодиш,смятам
                      emzo написа:
                      Бравото се кара по-приятно.
                      Евала че си признаваш

                      Коментар


                        #12
                        За твоя конкретен случай незнам, но мога да кажа какво съм научил от личен опит. Така...както вече каза хибридите са доста на мода НО... трябва всичко да е съобразено. Давам пример с това което ми се случи сега на мен. Направих хибрид на моето турбо ( тб0367 от Ланча ) с компресорна част от Т04Б . Топлата част си остана същата а/р 49.Размерите на колелата са следните ТБ0367 - 46/60мм А/Р 48.... Т04Б 54/70мм А/Р 60Направих баланс и монтирах... до тук добре. Обаче какво става когато започнаха тестовете?Колата надуваше сравинително рано в ставнение с други турбота с този капацитет, но се получава един сърч при ускорение на пълна гас при ниски обороти (2800 - 3500 оборота) направо бустметара превърта , играе адски. Отначало помислих,че нещо някаде опира, но след консултации стана ясно, че се е получило несъответствие между топлата и студената част. На практика турбото нагнетява повече въздух от колкото може да поеме мотора при по-ниски обороти и налягането излиза през компресорното колело и се получава сърдж.... По принцип решението е да се сложи топла част с по-голям А/Р ... по този начин турбото ще надува по - късно и мотора ще може да поеме дебита което той прави и другия вариант е да се сложе анти сърч студен housing ( капак )... но специално при моя случай такъв май няма Та като цяло хибридните турбини са много хубаво нещо- евтини- надуват по от рано- не се изисква преправяне на доунпайп, води, масла...НО всичко трябва да е съобразено и съгласувано с хора които разбират
                        Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
                        Fiat Coupe 2.0 20V TURBO Kinugawa TD06SL2 20g Turbo; Madness motorsport ECU Upgrade; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

                        Коментар


                          #13
                          Moже би ти сърджи, защото топлата част е прекалено малка и не може да смогне да изхвърля количеството нагнетен въздух от студената част.С големия охлюв обаче се качва и лага.Аз тука съм седнал да правя подобно нещо.За момента нещата вървят на добре.В тунинг форума има интересна тема по този въпрос и има доста полезна полезна информация.Поне на мен ми беше.
                          4 бири и турбината да свири

                          Коментар


                            #14
                            Ботълнека тук ще ти дойде съединителя, така че по-горните манипулации ще са безсмислени, според мен.

                            Коментар


                              #15
                              Да уточним само какво е лаг1. Карате на 3-та с 2500 оборота, давате газ до долу и времето докато почне да ускорява колата му казваме лагили2. Искаме турбината да си прави макс налягането на 2000 вместо на 2700 оборота примерноАз под лаг имам предвид 1.
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар

                              Working...
                              X