Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропане в предницата - вдясно - брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропане в предницата - вдясно - брава

    Здравейте, колеги. Чувам от известно време това тропкане, мислех си, че е от шарнирите, които също бяха за смяна, но уви. Смених носачите и дясната биелетка, това тупкане си остана. Чувам го съвсем ясно вдясно и е там, защото когато мина с лявото колело през дупка не се чува нищо, като мина през същата дупка с дясното вече се усеща съвсем ясно. С ниска скорост пак се получава - примерно 15-20км/ч при преминаване на неравности, не е само при дупки, дори и да е снаждан пътя и има неравност чувам тупкането. Ако е по-амортизиран пътят и са няколко неравности една след друга си чувам и толкова тупканета едно след друго Звукът е точно същият, като звукът на разбита биелетка на френски автомобил (с дългите биелети - пежо/ситроен), не е нито остър, нито е много силен, все едно, че има нещо разхлабено. Оглеждана е колата щателно, не е кормилният накрайник външният, носачът с тампоните, заедно с биелетката са нови, в лагера на главината няма хлабини. Това, което ми е чудно - дали може да е вътрешният кормилен накрайник или нещо по амортисьора - тампона отгоре? Какво се наблюдава, когато е тампонът заминал и кормилният накрайник - вътрешният? Аз съм заподозрял тези две неща, някой който има на идея какво може да е или е решавал подобно потропване да пише, ще съм благодарен на всякакви съвети Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Пичове, виждам, че участвате в темата, та да кажа днес, като се занимавах с колата до какъв извод стигнах. Тропа откъм амортисьора, или самият тампон или амортисьорът, гледам, че по снимките има някакви стопорни тампони от гума между амортисьора и тампона горе?! Нека някой хвърли обяснение, може ли да тропа от амортисьор, защото този е започнал и да се омазнява горе Иначе ми се струва, че функционира все още
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    Коментар


      #3
      Напълно възможно, щом се е омазал.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        с щанга може да напънеш тампона - за да го изолираш и ако пак трака -- амортисьора е.

        Коментар


          #5
          Не си го представям малко, я обясни по-подробно? Къде да я подпра щангата
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            Колега тропат лагерчетата на на тампоните на амортисьорите. При мен е същото.
            НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

            Коментар


              #7
              До преди малко я гледах пак, не е бил омаслен, някаква вода е било онова, изглежда ми нормално. На левият обаче е прокъсан този стопорният тампон, каква работа изпълнява той? В това само се опира външният прахоуловител ми се струва за да не събира боклуци, не може да тропа или каквото и да било от него, нали? Иначе аз имам и скърцане при завиване с ниска скорост, да не би наистина да са лагерите горе разбити и с един патрон да убия два заека или нито един Ще пиша, като разбера какво е, така няма да я оставя, почти мога да напиша докторантура по тропане на ходова част, все пак съм бил 10 години с френска машина преди тази
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #8
                Тампоните с лагерите на амортисьорите тропат така. Но първо си провери гърнетата, че един колега смени цялата предница и продължи да тропа. Оказа се че тропат карантиите на катализатора защото той се прее..ва когато имаш газова уредба. И има същата Брава като твойта. Само дето не знам какъв ти е цвета. Ако сменяш тампони на амортисьорите, не се скъпи относно цената, все пак да са маркови. Иначе евтините като Бърт направо няма смисъл да ги слагаш. Изкарват по 150 мах 1000 км преди да се разтропат отново. По принцип си излизат готови разтропани от фабриката.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Огледал съм гърнетата, няма нищо по тях, навярно е тука отговора - амортисьор, лагер, тампон Моята е Black ink на цвят, много тъмно синя, без джанти, но без газова, не е като неговата
                  кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                  кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                  Коментар


                    #10
                    вариант 1 тампона с лагера на макферсона в.2 изтървал амортисьрв.3 малките тампони на успокоителната щанга(тази за кято се захваща биалетката има тампонче някъде около задния тампон на носача)
                    STILO JTD

                    Коментар


                      #11
                      todorw написа:
                      вариант 1 тампона с лагера на макферсона в.2 изтървал амортисьрв.3 малките тампони на успокоителната щанга(тази за кято се захваща биалетката има тампонче някъде около задния тампон на носача)
                      СТАБИЛИЗИРАЩАТА

                      Коментар


                        #12
                        Да де, разбрах за кое говори Ти, кажи какво да подпра с щангата
                        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                        Коментар


                          #13
                          Огледах момчета отново всичко, нищо не мога да видя, явно ще излезе наяве, като се свали амортисьора, дано е нещо оттам. Ще пиша, като го открия, след време
                          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                          Коментар


                            #14
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=957040#957040Пробвай и това.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              VALIO_RACING написа:
                              Да де, разбрах за кое говори Ти, кажи какво да подпра с щангата
                              сваляш пластмасовата капачка на амортисьора - горе на бомбето -- и ще видиш какво

                              Коментар

                              Working...
                              X