Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прегряване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прегряване?

    Значи забравих да завия капачката на антифриза и изхвърли антифриза температурата не можа да стигне червеното,а последната бяла чертичка.След това долях 2 литра антифриз.И незнам дали ще има поражения,дали е прегряла и ако е прегряла как да разбера и какви могат да са евентуалните проблеми?Освен това като светна фаровете свети една оранжева лампичка с удивителен вътре в оборотомера това какво означава?Извинете ме,че тази тема се повтаря с мой пост от другата ми тема,но място не мога да си намеря от яд какъв съм карък.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    #2
    При мен тази лампичка светва когато натисна спирачките и някоя крушка е дала фира.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      наблюдавай маслото.. ако стане на боза, си издухал гарнитурата, ако не стане си късметлия другото което е белег, ако маркучите на охладителната система стават твърди като камък, пак е гарнитура; това са пораженията който може да имаш издухана гарнитура на главата, и евентуално спукана или крива глава, ама щом не е стигнала в червеното според мен ще "минеш метър"

      Коментар


        #4
        И аз си мисля,че ще минеш метър.Другия най-лесен и бърз начин да разбереш дали си издухал гарнитурата:отвори капачката на разширителния съд при запален мотор и давай газ докато гледаш в казанчето,ако започне да надува(да прави балончета и течността да се надига) това е признак,че гарнитурата си е отишла.За глава се съмнявам да е изкривена.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          Не си завил капачката и изхвърлила антифриза - до тук добре. Този антифриз е залял доволно двигателя и съответно през духалките е миришело на антифриз, а изпод капака е излизала пара, като при пожар - не си го подушил и видял!? Или може би историята е друга?
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Ами подуших го и видях,че парното духа хладно и спрях,но всичко стана много бързо.Тази сутрин като запалих,не ми надуваше и мисля,че ще ми се размине,но сега пък не загрява,стрелката стои долу,може би се повреди сега термостата?Иначе вече е на сервиз и най-късно утре очаквам да чуя диагнозата,дано мина по-леко.
            Fiat Marea 1.8 16v HLX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

            Коментар


              #7
              проблема ти е в термостата

              Коментар


                #8
                Е мога да си отдъхна,няма никакви поражения по гарнитурата и главата.Само термостата е забил отворен и ще трябва да го сменя.Сега остава да отстраня проблема с бензиномера,стрелката показва каквото и е кеф.Изчетох всичките подобни теми във форума и мисля да се пробвам да го оправя сам.Благодаря на всички за помощта,ще трябва да черпя.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар

                Working...
                X