Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време е за равносметки всякакви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Трудна равносметка от много гледни точки, де хубави, де лоши, слава богу хубавите преобладават: ходих на почивка на Велинград и съм страшно доволен з/о много обичам планината. Направих ремонт в къщи и още немога да се съвзема финансово, немога да зануля някакви си 400 лв. овъдрафт, това е най-кофтито. Иначе по колата съм направил елементарни ремонти - смяна на задни накладки и цилиндърче, предстои й боядисване някой ден заради опадалия лак, но и така ме вози, е малко ми разваля аеродинамиката, но карай.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #17
      NikMar написа:
      ходих на почивка на Велинград и съм страшно доволен з/о много обичам планината.
      Да не си ходил в хотела на тотото? Аз на два пъти съм отсядъл там и е супер.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        M5kov написа:
        NikMar написа:
        ходих на почивка на Велинград и съм страшно доволен з/о много обичам планината.
        Да не си ходил в хотела на тотото? Аз на два пъти съм отсядъл там и е супер.
        Не, бях в служебната станция.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #19
          За последните 4 месеца (от датата на закупуване на "новия" автомобил) до този момент съм дал:4196лв от които:- 1006лв за гориво = 4508км- 3190лв други разходи
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            хммм.. не съм се замислял, но:1.Ожених се2.Купих си нова(стара) кола3.Вдигнаха ми заплатата4.Станах чичо5.Ще ставам свако... и много други.Брее тя добра година била за мен бе..Дай боже всекиму.

            Коментар


              #21
              Да продължим с равносметките. През тази година съм бягал общо 93 пъти, всеки път по 3 км. Т.е. за годината съм пробягал 280 км, което е далече от най-добрите ми постижения, но виновни са ЕГН-то и честите контузии. Най-доброто ми постижение за годината е точно 15 минути за 3 км., което е прилично.Не броя дните, в които си играя с железа, но принципът е, че максимум 2 пъти седмично не тренирам нищо, а ако не бягам, то вдигам тежести. Следователно съм тренирал с любимите ми щанги около 160 дни в годината. Всяка тренировка се състои от 16 серии по 8 повторения с 25 килограмова щанга. Да, лека е, пак заради контузиите. Това означава, че за годината съм вдигнал около 512 тона желязо .
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #22
                За да не депресирам себе си и по-голямата част от форума, аз няма да пиша в тази тема ....
                BMW E90 320D
                ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                Коментар


                  #23
                  blagun написа:
                  За да не депресирам себе си и по-голямата част от форума, аз няма да пиша в тази тема ....
                  Тръц...тръц...Аз пък се хванах да уча - записах магистратура и избутах първия семестър - 6:0 за мене Освен това събрах сили и тръгнах на фитнес по малко. В общи линии - съм се погрижил за себе си по накакъв начин тази година, което е добре. Но това не означава че съм спрял да се грижа за смейството си де. Важното е че всички сме здрави. А да, преди два дни станах калеко, а жена ми - леля. Ама тя се вълнува повече де - от нейната рода е бебето
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #24
                    Не знам Благун-а с какво може да ни депресира, но пък той не ще да пише за това. Аз цяла година съм депресиран. Съкратиха жената, после и мене... Колата и мотора хванаха паяжини, никой не ще да ги купи, януари ще ги спирам временно от движение... Концерти и планини не съм помирисвал не знам от кога, за кеш пари да не говорим... 2011-та е най-гадната ми година в моят съзнателен живот. Опитвам се да избутам 2-рата магистратура, почти се навих да пиша и докторантура, поне за нея ще ми плащат. Опитвам се да си намеря някаква работа, но всичко е замряло... След 2-3 месеца за ядене ще ми останат само дипломите...Радвам се че съм здрав, имам 2 ръце, 2 крака и общо 20 пръсти... Не съм сигурен обаче колко се радвам на факта, че съм още жив...

                    Коментар


                      #25
                      Внезапно мина още една година . През 2012 г. изминах с колата си 11 676 км., заредих 948,66 литра бензин за 2417.34 лв. Среден разход: 8,12 литра/100 км.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #26
                        Изкарах най-хубавото си лято през живота, намерих нови приятели, върнах се към една мечта от детството си, ама истински, че тогава ме беше ... леко ми беше некомфортно, като знаех комбинацията между акъл и адреналин. Е не успях да полетя на планер, ама за догодина. Разкарах доста хора, които паразитираха около мен, подадох си молбата да завърша най-сетне, пак ме избраха за вътрешен заместник-представител на работещите във фирмата, длъжност, която не съм я искал, още повече че в България реално нямаш нито права, нито думата, и т.н и т.н. С една дума - силна година :D .п.п. щях да забравя най-важната, тя за десерт - на 4 януари имам годишнина откакто се избавих окончателно от цигарите. Браво на мен !!! :D

                        Коментар


                          #27
                          Втора подред отвратителна година! След гнусната 2011, 2012 ми се стори почти същата с някой изключения1.Убедих се в верността на израза от един стар югославски филм - Когато нещо не става с пари, то става с много пари (не е свързано с долните неща)2.Отидоха доста пари по колата, но сега е на 90% готова - липсва само боя и нова тапицерия.3.След 2 години самота срещнах невероятно момиче, което обичам с цялото си сърце.4.За поредна година не успях да си почина лятото както бях планирал.За 2013 си пожелавам любов и да успея да направя 2 и 4, и да не ми се налага да се сблъскам отново с първото.Пожелавам ви весело посрещане на новата 2013 и дано да се случват само хубави неща!
                          Fiat Bravo 1.9 TD100

                          Коментар


                            #28
                            В началото на 2012 си купих кола ама горката не издържа дълго в моите ръце(осъзнах що за боклук е) и след има няма 3 месеца я продадох. След това си купих аудито, по него не ми се смята колко съм дал но грубо за части и застраховка към 500лв, за нафта и идея си нямам. Изминатите ми километри за 2012 са около 10 000км + - . Също така през 2012 завърших успешно първи курс на висшето си образование, за жалост догодина няма да се похваля че съм завършил втори, а че най вероятно съм го презаписал(а дано). Също така през 2012 започнах работа, и все още си я работя(п.п. след малко отивам на фирмен банкет, който се плаща от събирани от нас работниците пари, а не от шефа ). Та общо взето не тови ми идва в момента на акъла и не бих казал че беше перфектна година нито че е била много лоша. За догодина здраве и късмет и всичко да се нареди като хората.

                            Коментар


                              #29
                              равносметка

                              Да се оплакваме и да се хвалим много няма да ни повярват ама изминалата година е средна нито много лоша нито и много хубава Последните 2 3 месеца са нещо яловиАма сега на късметите ми се падна парата дано следващата година има повече Иначе Пунтото върви всеки ден и не ни е оставило никъде а толкова километра минава
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #30
                                kiselo написа:
                                Равносметки много...Най-значимото за мен през изминалата година е, че смених работодателя(което трябваше да направя преди доста време). Второто е, че успях да си задействам работите в университета и живот и здраве догодина ще се дипломирам и ще запиша магистратура Третото е, че успях да отида на мечтаната почивка...5 дни в Мюнхен и 5 дни в Лисабон ) Колата не я мисля...Стилото за 1 година има над 30 000км в БГ...колко нафта е това и каква и е била средната цена не смея и да си помисля (грубо към 4500лв само за нафта при 6/100)... Ремонтиии..към 250лв.... толкова както се казва "Имал - дал" и "Кеф цена няма"...Други неща за премислянееее...няма...Живота си тече...По скоро премислям бъдещето.Догодина искам да отида до Барселона и Мадрид...След това искам снимка в Рио . Поставяш цели и ги гониш...живи и здрави всичко се постига...
                                Добре е да видя, че почти всичко върви към изпълнение с малки разминавания ))Равносметката е:Продължавам да си работя при "новия" работодател Отново съм студент и живи и здрави лятото ще се дипломирам...Февруари ще има екскурзия. За съжаление няма да е Мадрид или Барселона, а Рим или Венеция, но няма да се оплаквам.Ремонти сериозни по колата не съм правил освен ровичкането по климатроника и два пъти сменена биалетка...другото се измрва в нафта и километри. Колата вече е на 225 000км...като я купих беше на 175 000...значи тази година съм навъртял по-малко...към 20 000...
                                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                                Коментар

                                Working...
                                X