Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време е за равносметки всякакви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Време е за равносметки всякакви

    Краят на годината е. Знаете - време за равносметки, анкети, тва-онова и така нататък .И така, ето я моята автомобилна равносметка за годината:- Изминати километри: 16 020 км.- Зареден бензин: 1226.29 литра за 2885.54 лв. - средна цена на литър бензин през годината: 2.35 лв.- Общ брой зареждания през годината: 66Среден комбиниран разход през годината: 7.65 литра / 100 км.Разходи по автомобила за ремонти, обслужване, подобрения: 837 лв.Застраховки, данък, винетка, ГТП: 677 лв. Сума на всички разходи, свързани с автомобила: 2885.54+837+677=4399.54 лв.Цена на километър: 0,27 лв. Хм, само толкова ли? Споделяйте каквото намерите за добре. Темата не е само с автомобилна насоченост, а за всичко, което сте постигнали или не сте успели да постигнете през тази година.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Не искам да си правя сметка на парите, защото ще ме заболи глава колко много съм похарчил, а не съм изкарал кой знае колко.Май само в България харчиш повече отколкото изкарваш. И само в България по дискотеките е пълно с безработни

    Коментар


      #3
      Колега сигурен съм че си пропуснал нещо.И то е разход -НЕРВИКойто е не малка част от годишния разход но за жалост е безвъзвратен.

      Коментар


        #4
        Венко, не смея да смятам, защото ако сметна и изкарам, че съм дал по тая камара желязо толкоз много кинти - ще се самоубия. А аз имам и един гараж под наем, дето и той е едни пари годишно
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          coolboby написа:
          Не искам да си правя сметка на парите, защото ще ме заболи глава колко много съм похарчил, а не съм изкарал кой знае колко.
          +1
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            coolboby написа:
            Не искам да си правя сметка на парите, защото ще ме заболи глава колко много съм похарчил, а не съм изкарал кой знае колко.Май само в България харчиш повече отколкото изкарваш. И само в България по дискотеките е пълно с безработни
            Много си прав колега.Ние сме измислили перпетуммобилето -консумираме повече от колкото си заработваме.Българите живеем, като за последно. И може да не си платим тока, и да мрънкаме колко ни е скъп, но ще си купим кутия БОРО , ще си сложим дрехите които сме си купили завчера, и ще поркаме в дискотеката уиски с кола за 10лв, въпреки, че после пеша трябва да се прибирамекъм вкъщи щото не ни е останал Лев за такси.

            Коментар


              #7
              Равносметки много...Най-значимото за мен през изминалата година е, че смених работодателя(което трябваше да направя преди доста време). Второто е, че успях да си задействам работите в университета и живот и здраве догодина ще се дипломирам и ще запиша магистратура Третото е, че успях да отида на мечтаната почивка...5 дни в Мюнхен и 5 дни в Лисабон ) Колата не я мисля...Стилото за 1 година има над 30 000км в БГ...колко нафта е това и каква и е била средната цена не смея и да си помисля (грубо към 4500лв само за нафта при 6/100)... Ремонтиии..към 250лв.... толкова както се казва "Имал - дал" и "Кеф цена няма"...Други неща за премислянееее...няма...Живота си тече...По скоро премислям бъдещето.Догодина искам да отида до Барселона и Мадрид...След това искам снимка в Рио . Поставяш цели и ги гониш...живи и здрави всичко се постига...
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Няма какво да правя сметки за колата... сещам се само за 1,50 лв за крушка и около 1000лв за газ на Мерца при 6000 лични км, иначе останалото е само служебна кола със служебни разходи Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  Време е за равносметки всякакви

                  Изплатих си жилището с рефинансиране Жена ми се разболя ( Слава Богу , че няма кризи !!! )Колата се счупи Заради тъпи и надути югозападни европейци загубих супер клиент 2011 - на бунището на историята !P.S. На нито една среща на ФФБ не успяхме да отидем като хората
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Аз се заимах тази година с много неща.Желая на вас и на мен здраве, за да мога да ги изплащам :D
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Време е за равносметки всякакви

                      M5kov написа:
                      Аз се заимах тази година с много неща.Желая на вас и на мен здраве, за да мога да ги изплащам :D
                      Благодаря , Петков ! И на теб и на останалите - ЗДРАВЕ !
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        През тази година направих ремонт в нас - 2 месеца.Направи се и ремонт на двигатела на мойто фиатче /да вметна някой хора ме убеждаваха да го продавам защото диагнозата била лоша/.После ме съкратиха от работа /налил се обема на работа/.ЗА ДОГОДИНА ИСКАМ Да имам работа
                        първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                        Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                        Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                        Коментар


                          #13
                          През тази година смених BRAVO-то с такова но JTD, уж за по-добро но пък дизела поскъпна до небесата .После ме съкратиха от работа, криза е намален обем на продажбите (тривиалното клише).За догодина си пожелавам здраве и да си намеря работа.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            Равносметка ли ?Стегнах Стилото до ниво почти перфектно или както обичам да казвам - almost error free.Разходите ми не са много големи, щото почти всичко си правя сам, но пак има такива.Не ги смятам, загубена кауза е.В личен план - средна работа, винаги може по-добре
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              2011 е година на промени при мен. Във всички отношения. Смених семейното си положение, дома, колата, работата... Промених си и възгледите за много неща...Като цяло - имал съм и по-добри години.

                              Коментар

                              Working...
                              X