Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за смяна на хидравлични повдигачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за смяна на хидравлични повдигачи

    Та колеги ще ги сменям, та въпроса ми е дали ще стане да ги сменя без да свалям пистовия ремък и ангренажа, а само да сваля капака на ангренажа и да отместя същия, зада сваля спокойно разпределителния вал. Съжалявам за въпроса може да е безмислен и да не става, но съм длъжен да попитам.Благодаря !

    #2
    на каква кола ? трябва да махнеш ангренажния ремък за да може да махнеш разпределителния(т) вал(ове)

    Коментар


      #3
      забравих да кажа фиат брава 1.4 12ще стане ли само да го отметна някак си без да свалям всичко останало

      Коментар


        #4
        е как да го отметнеш :D махаш го махаш вала и действаш, доколото знам на 1.4 ангренажа се зацепва елементарно имаше май тема във форума

        Коментар


          #5
          Е май поне обтегаца трqбва да освободис и преди това да го спрес на белезите
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            и друго колега, 1.4 е с кобилици

            Коментар


              #7
              С кобилици, с магарици...все тая...Няма как да махнеш вала без да свалиш ангренажа...Освен ако не си някой факир...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар


                #8
                не ме разбрахте какво искам да кажа, все тая.

                Коментар


                  #9
                  Ми кажи го пак, пробвай с други думи, ама не мога да си представя как ще махаш повдигачи, без да си свалил вала...
                  FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                  Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                  Коментар


                    #10
                    Колегата, иска да махне ангренажа, но само от колелото на разпределителният вал!Според мен може, но трябва да освободиш обтегача. Бих те посъветвал с една перманентна химикалка, да си наслагаш и допълнителни белези, да не боли после глава.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Именно

                      Коментар


                        #12
                        Само махаш петите без да махаш разпред вала и ремака повдигаш го леко от задната страна като при това 4 цилиндър не трябва да е на компресия на първи да не са натиснати клапаните (ролката има пружина и позволява това действие).Успех
                        skype pe6_oo Марин

                        Коментар

                        Working...
                        X