Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирене откъм предницата с ниска скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моите са Тръстинг, четох не лоши отзиви, спира си идеално, не свирят при спиране, само това гадно скърцане Тези, които махнах, понеже бяха почти свършили и свиреше адски гадно при спиране бяха PAGID, такива не искам повече и да виждам Ти, какви сложи, че няма проблеми?
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    Коментар


      #17
      При мене проблема беше при каране без натиснати спирачки, натисна ли ги спираше свиренето. Сегашните са Ferodo Thermo quiet ,някаква нова серия уж и са добре като спиране, свирене няма.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #18
        Да, именно, при мен е същото, ама явно не си чел цялата тема
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #19
          VALIO_RACING написа:
          Днес получих кутийката със медната грес от колегата, много е красива на външен вид Говорих с майсторчетата, които сменяха накладките, казаха ми следващата седмица да мина, ще ги погледнат, няма да се занимавам сам, ще опитам да мине, нещо, като по гаранция Задължително ще искам да намажат с греста релсите и накладките отзад, след това ще пиша пак
          Радвам се, че си я получил. Дано помогне и при теб.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            Нещо не ми се връзва, как ще свири от триене на буталото в накладката. Пък и то когато накладките са стегнати, нали и все пак накладката която е към буталото има щипка която да я държи към него. Според мен проблема си е от триене на накладката в диска. Това, че с греста има ефект не доказва от къде идва звука, по скоро греста помага за движението на накладката и това да се отдалечи от диска.

            Коментар


              #21
              И аз това имах предвид,че свиренето си е от кофти материал и лекото му триене по диска поражда свирене.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #22
                Е, тогава, ако свиренето е оттам, защо когато се натискат спирачките за истинско спиране, няма свирене, а само с ниска скорост? Изключително невероятно и на мен ми звучи да идва от задната страна на накладката този звук, но се надявам да разбера къде е истината следващата седмица
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #23
                  Медната паста се поставя точно както съм писал преди в моята тема. Определено помага и това е доказано. Сега, дали ще помогне на колегата, ще разберем. Пратил съм му каквото трябва, ще има и резултат скоро. Точно по тази причина, на много накладки(особенно тези във високият клас), на металната страна на накладката има залепена подложка от друг материал. Тя представлява нещо като гьон. Иначе, кой ще си играе в завода да го прави, това си е цяла операция. Никога не мажа с медна паста, леглата на накладките, струва ми се рисковано, да не попадне от там върху диска, по някаква причина. Но от гърбовете на накладките няма никаква опасност. Водачите на апаратите също ги мажа с нея, защото няма да се разтече при високи температури.Та така, няма нищо странно в тази работа. Пастата гаси вибрации, между съответните детайли. Вибрациите там, от своя страна са си нещо нормално, защото винаги накладката се побутва от диска.................
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    Колега, какво стана, че ми е интересно
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #25
                      Не съм мазал с нищо за сега. Скърцането при шофиране с ниска скорост изчезна от само себе си, явно нещо накладките са се напаснали, остана това, като завивам и е навит доста волана. Както е описал по-горе колегата, навивам доста волана, с ниска скорост съм и в момента на завиване си се чува скърцането, като изправя волана изчезва. Това го няма, като съм на място и въртя волана. Утре с един приятел ще се чудим в канала му да видим дали ще разберем нещо
                      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                      Коментар


                        #26
                        Еми точно така е де. Може да не се появи и 2 седмици, НО ще почне пак. Има го няма го, вече почти 100% съм сигурен, че си случай като моя Сега е малко по-влажно времето, може и затова да е така!
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          Така, от вчера съм с намазани накладки от задната страна с греста на Danchojn. Както от страна на буталото, така и външната накладка където контактува със спирачния апарат. За момента впечатления нямам, за последно си скърцаше гадно. Ще пиша, като покарам поне 1 седмица
                          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                          Коментар

                          Working...
                          X