Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирене откъм предницата с ниска скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свирене откъм предницата с ниска скорост

    Здравейте, колеги. Подмених всичко, което дразнеше или беше належащо, обслужил съм я на 100%, от време на време чувам много интересен звук обаче. С ниска скорост, като карам се чува отпред някакво свирене, подобно на това как се чува при спиране от влак, естествено е много по-тихо, но съвсем ясно се усеща. Ако обера спирачката малко, свирукането изчезва, като я пусна пак, пак си се появява, това го има само когато шофирам с ниска скорост, на по-висока скорост не съм забелязал да има нещо, колата си има инерция нормално, върви нормално. Накладките са ми нови отпред, отзад са проверени, че има, почти 100% съм сигурен, че шумът идва отпред. Възможно ли е да ми задържат малко спирачките отпред и заради това да се чува и този звук, но пък иначе като спирам няма свирене, накладките не свирят грам?! Ако е лагер на главина би трябвало с висока скорост да бучи, пък все още не съм усетил нещо такова. Надявам се да не съм объркал раздела, много се чудех дали тук или в общия, обаче ми се струва, че може проблемът да е и от спирачките
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Да не задържа съвсем леко сп. апарат? Свали гумата и завърти диска с ръка, на свободна.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      И аз го имам този проблем. По силно се чува когато завивам с ниска скорост и при допиране на педала на спирачката свиренето изчезва. Гледах дали спирачните апарати не задържат- не задържат!

      Коментар


        #4
        Точно така, сега когато се замисля - да, по-силно е при завиване, кое ли ще е? Замислям се за лагер на амортисьора горе под бомбето, ама не са такива симптомите. Волана се върти и връща идеално, няма никакви звуци, затова той мисля, че отпада на 100%.
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #5
          При каране на кола със съвсем леко задържащ спирачен апарат, установих, че при каране над 10 км, има осезаема разлика в температурите на джантите. Провери го, струва ми се най-лесният метод. Този спирачен апарат задържаше толкова малко, че при най-малкия наклон - не можеше да задържи колата на място, но при движение по равно и спиране - усещаше се как колата спира изведнъж, когато скоростта е толкова ниска, че можеш да я спреш с ръка. Усещаше се все едно рязко натискаш спирачките, кове на място. Много по-слабо, но се усещаше.

          Коментар


            #6
            От както съм я взел, преди месец имам усещане, че спирачките наистина са изродски, не дава да ги пипнеш, страхотни спирачки Да не би в това да е точно проблемът, не съм карал друга 1.6, на моята са изключително зверски спирачките, не знам дали е по начало така или евентуално, дето казваш, че може да задържа нещо, ама как, като вчера я карах с 140км/ч по магистралата (при 4250 оборота) и си вървеше нормално, трябва да ми светят дисковете здраво от това нещо?! Ще наблюдавам дали се стопля джантата повечко
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=31073
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Хм, чак не ми се вярва :D Защо на другите каруци, които имам няма такива проблеми, нито съм ги мазал с медна грес, нито с мед :P Един вид искаш да кажеш, че буталото се трие в "гърба" на накладката и оттам идва и свиренето, от търкането в двата метала? Да, ама моите накладки отзад са боядисани с черна боя, така че буталото първо допира слой боя Не ми се купува грес, аз ще информирам в темата, когато има развитие.
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #9
                  Зависи какви са накладките. Боята нищо не прави. Три автомобила - Сузуки, Рекстон и Хюндаи са поправени с медна паста. Пандата също - точно твоите ефекти. Личните ми наблюдения са, че ефекта се проявява силно, когато накладките са доста стегнати в леглата.На Сузукито скоро сменяхме и не сложихме нарочно паста и почна да си свирука. Накладките са си същите като марка и модел. Това е експеримент, който скоро ще завърши с медна паста по правилните места.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Що не ми сложиш в едно кремче малко и да ми пратиш по пощата, че да пробвам и аз
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #11
                      VALIO_RACING написа:
                      Що не ми сложиш в едно кремче малко и да ми пратиш по пощата, че да пробвам и аз
                      Нямаш проблем. Дай адрес и ти пращам утре по еконта. Няма да ми е плащаш.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Пуснал съм ти го на ЛС, след това ще напиша в темата и ефекта да знаят другите колеги също
                        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                        Коментар


                          #13
                          VALIO_RACING написа:
                          Пуснал съм ти го на ЛС, след това ще напиша в темата и ефекта да знаят другите колеги също
                          Аха, ще е полезно.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Днес получих кутийката със медната грес от колегата, много е красива на външен вид Говорих с майсторчетата, които сменяха накладките, казаха ми следващата седмица да мина, ще ги погледнат, няма да се занимавам сам, ще опитам да мине, нещо, като по гаранция Задължително ще искам да намажат с греста релсите и накладките отзад, след това ще пиша пак
                            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                            Коментар


                              #15
                              Аз заради такова свирукане разкарах едни почти нови накладки Текстар отпред, никакво мазане не помогна. Явно си е до смес, но въпреки че спираха супер това свирене ме дразнеше много.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X