Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане за скорости на браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане за скорости на браво

    Колеги както бях написал в една друга тема си счупих диференциала.след консултация с няколко майстора стана ясно че файдата да правя дифе е напълно безсмислена.сега трябва да намеря същата скоростна кутия но как да разбера коя е правилната.старата ми е така наречената ’’дълга’’ защото бравото е с пластмасов колектор но гледам че има и бравота с метален колектор но пак са нова година примерно 99.разликата в двете кутии е че с 120 на 5-та моята я на 3000 а другата е малко под или 4000об/мин ,а аз никак не искам да губя това заради разхода извън града.та нека някой който знае как да ги различа нека да си даде мнението.по номер на рама или там не знам си какво.ще съм благодарен.
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    120 - 3500, аз си сложих 5та от дългите и голяма разлика няма ако вземеш от металните, можеш да си сложиш твоята 5та и готово

    Коментар


      #3
      но явно никой не знае къде да гледам и по какво да различа.
      fiat bravo 1.6 16v gt
      fiat marea 1.9 8v jtd
      fiat punto 1.7 td
      fiat marea 1.6 16v

      Коментар


        #4
        аз мога да ти кажа - махах капачето на скоростната кутия което се държи на 6-7 болта и гледаш какво пише на зъбчатките, ако пише 31/38 значи е от пластмасовите http://img703.imageshack.us/img703/9877/dsc00006hn.jpg е на тая дясната зъбчатка гледай трябва 31/38 да пише

        Коментар


          #5
          аз не знам защо ще се набутваш с 200 лева за кутия която незнаеш в кво състояние е , ела да ти подаря диференциала на свалена кутия се сменя за не повече от час, да не казвам за 30 минути, 1 час казвам

          Коментар


            #6
            nedialk00 написа:
            аз не знам защо ще се набутваш с 200 лева за кутия която незнаеш в кво състояние е , ела да ти подаря диференциала на свалена кутия се сменя за не повече от час, да не казвам за 30 минути, 1 час казвам
            лесно ти е на теб защото знаеш ама аз като не знам.а и преди година при една гонка ми се разпадна съединителя и надра кожуха на скоростите.сега отворите са залепени с поксипол и нямам проблеми но така и така ще сменям скоростите поне всичко да е ок.
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #7
              А старата кутия какво ще я правиш?
              Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
              Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
              Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
              Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

              Коментар


                #8
                пише 34/33.пр,,бах ли се малко
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  от металните е значи, сменяй 5тите скоростти ако искаш по ниски обороти особено на магистрала

                  Коментар


                    #10
                    въпроса е решен след кратка консултация с колегата nedialk00.разликата между двете скоростни кутии е че на късата(метален колектор) индекса на зъбното колело на 5-та предавка е 31/38 а на дългата(пластмасов колектор) индекса е 34/33.дано сме полезни и на други колеги с моя проблем
                    fiat bravo 1.6 16v gt
                    fiat marea 1.9 8v jtd
                    fiat punto 1.7 td
                    fiat marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      здравеите ! искам да попитам прецака ми се нещо 4 и неможе да се оправи има някакви счупени забци ватре а и отделно километража не ми работи .кажете ми от какъв друг фиат мога да си сложа кутия от кои пасва.благодаря ви предварително браво 1.6 16в

                      Коментар


                        #12
                        superfiata написа:
                        въпроса е решен след кратка консултация с колегата nedialk00.разликата между двете скоростни кутии е че на късата(метален колектор) индекса на зъбното колело на 5-та предавка е 31/38 а на дългата(пластмасов колектор) индекса е 34/33.дано сме полезни и на други колеги с моя проблем
                        това което казах по горе вече стана ясно че не е така.днес смених скоростите.оказа се че е точно тази кутия която не искам.страшно дърво.а на всичкото и отгоре скоростите вият на 4-та и 5-та и за капак кутията протече.
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          така е колега, като не ме послуша, съжалявам, намери тоя където ти я продаде и му тегли една гора бой да се научи да не продава скапани части

                          Коментар


                            #14
                            Късметлия

                            Коментар

                            Working...
                            X