Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем зимно време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем зимно време

    Когато сутрин запаля на бензин при сегашните температури в София - -2 градуса някъде, имам чувството че впръсква толкова бензин в двигателя че не усппява да го изгори и отзад от ауспуха мирише на бензин все едно съм на колонката докато зареждам, а ако подам газ 5-6 секунди след като съм запалил отзад направо излиза пушек ама пушека е много странен смесица между син и сив. Само да поясня че съм правил експеримент докато подавам газ и гледам пушека веднага прехвърлям на газ и вече няма пушеци. Та мисълта ми е ако гори маслко примерно или нещ друго освен бензина защо веднага след като прехвърля на газ всичко изчезва, или може би на бензина му има нещо....ламбда сондата нали не играе роля при студен двигател тоест колкото си прецени компа...по принцип на бензин не карам само паля но преди не го е правило това...дори предишни години...проблема се появи сега със застудяването....на топъл двигател го няма проблема с пушеците....Fiat Bravo 1.4 12v 75hpЗабравих да кажа че нямам проблеми с вала....
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    ако обясняваш правилно то цвета не е добър,а именно сменяйгумичките на главата на първо време

    Коментар


      #3
      Щом симптомите ги няма на газ, значи причините трябва да се търсят в обстоятелствата, които са различни в двата режима. Това, за което аз се сещам е пълненето - бензина е през дюзи, газта идва смесена с въздуха. Възможно ли е да има позапушена/замърсена дюза? Как е колата на празен ход - неравномерности, тресене?
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        vesko написа:
        Щом симптомите ги няма на газ, значи причините трябва да се търсят в обстоятелствата, които са различни в двата режима. Това, за което аз се сещам е пълненето - бензина е през дюзи, газта идва смесена с въздуха. Възможно ли е да има позапушена/замърсена дюза? Как е колата на празен ход - неравномерности, тресене?
        От запушена дюза няма да ти пуши колата .. обратното няма да пуши .. масло не гори защото това е постоянно явление .. не се влияе от това на какво гориво караш.. пушенето е от богата смес .. провери си датчика за температурата .. иначе не е неще строго притеснително
        Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
        Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
        Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
        Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

        Коментар


          #5
          еми тя колата по принцип не върви на бензин нещо придърпва така е от както съм я купил преди 4 години но до сега зимата не е правела така ...иначе не прекъсва като е на празен ход но подам ли газ и като отворя вратата отвън мирише на разлят бензин само дето няма нищо разлято.....възможно ли е темепратурния датчик да прави мизерии...аз се сещам че на топъл двигател трябваше да дава съпротибление 300 ома но на студен не се сещам някой ако знае да сподели
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Провери си и регулатора на бензина .. може да му се е спукала мембраната ..
            Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
            Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
            Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
            Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

            Коментар


              #7
              незнам къде е тая мембрана
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                В самия регулатор !
                Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
                Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
                Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
                Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

                Коментар

                Working...
                X