Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа изхвърля масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Emil74 написа:
    На този етап диагнозата е "напълно запушен сепаратор на картера". Обадих се в сервиза преди половин час и още се мъчеха да го почистят - повече от два часа. Мога да си представя за какво става дума. Вероятно предишният собственик си е помислил, че е издухан двигателят и е побързал да се отърве от колата(голямо мазане със силикон е паднало, за да се скрие проблемът). Ако остане само това, ще се включа в предвидения бюджет(още с купуването, предвиждах до 50% допълнителни разходи за докарване на колата във вид, в който искам да бъде)
    Дано е само това
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Същия проблем когато си копувах бравото ... след почистването .. нова кола ! И грам не пушеше.. хубав мотор си беше чак ми е мъчно :D Успех с колата и дано се оправи!
      Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
      Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
      Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
      Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

      Коментар


        #18
        Все още не съм я взел от сервиза, защото буквално 500 метра преди, ми отказаха спирачките - най-вероятно се е отлепило феродо на накладка на задно дясно колело, защото изчезна и ръчната спирачка, а протече и масло от това колело. Майсторите са оптимисти за двигателя, дори казаха, че няма смисъл да се мери компресията(било класически проблем при ненавременна смяна или ползване на калпаво масло). При такова запушване, било абсолютно нормално всичко, което се е случвало.

        Коментар

        Working...
        X