Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

счупих диференциалa.ами сега?????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    счупих диференциалa.ами сега?????

    колеги счупих си диференциала на бравото.мотора е 1.6.кажете дали има опция за ремонт или нова скоростна кутия.сега като завивам едната гума почва да влачи и се чува ужасяващо щракане
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    #2
    да не е каре, как разбра че е дифа
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Я разкажи как стана.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        muns61 написа:
        Я разкажи как стана.
        ами както си карам усетих че волана стана малко странен.на всеки завой започна да щрака така че направо отмества колата.все едно троши нещо някъде.а като си карам направо няма проблеми.и като завивам примерно на ляво лявото колело влачи и не се върти
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Сигурен ли си, че не е каре, щото диференциала като се счупи не пита дали завиваш.
          ex Punto '95 1.1
          Lancia Y 1.1
          Bravo HGT 2.0 20V
          Supermoto!

          Коментар


            #6
            BeLo написа:
            Сигурен ли си, че не е каре, щото диференциала като се счупи не пита дали завиваш.
            е как каре ще ми блокира гумите при завой
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Карето вижда големия зор като завиваш, не в права линия. Диференциалът предава движение, не се усуква по волана.
              ex Punto '95 1.1
              Lancia Y 1.1
              Bravo HGT 2.0 20V
              Supermoto!

              Коментар


                #8
                BeLo написа:
                Карето вижда големия зор като завиваш, не в права линия. Диференциалът предава движение, не се усуква по волана.
                значи на ляв завой влачи лявата гума а като вдигнах колата на крик на празен ход гумата не се върти повече от 1 оборот.след това няма мърдане.тук става въпрос за дясната.
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Re: счупих диференциалa.ами сега?????

                  superfiata написа:
                  колеги счупих си диференциала на бравото.мотора е 1.6.кажете дали има опция за ремонт или нова скоростна кутия.сега като завивам едната гума почва да влачи и се чува ужасяващо щракане
                  1. Колега, вдигни предницата с два крика и на ръка завърти колелата. Когато едното го въртиш напред, другото само ще се завърти назад. Ослушвай се за звуци.2. Хвани полуоските и ги поразклати, може наистина да е и счупено каре.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    колега, ако се окаже диференциал пиши, имам перфектен от 1.6

                    Коментар


                      #11
                      а и как може да е счупено едното от каретата пак да се чува от двете страни
                      fiat bravo 1.6 16v gt
                      fiat marea 1.9 8v jtd
                      fiat punto 1.7 td
                      fiat marea 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        От диференциала е. Диференциал се нарича точно защото в завой всяка от гумите се върти с различна скорост. Та търси си скоростна кутия втора ръка, защото ремонтът на тази ще ти легне повече пари.

                        Коментар


                          #13
                          Airfan написа:
                          От диференциала е. Диференциал се нарича точно защото в завой всяка от гумите се върти с различна скорост. Та търси си скоростна кутия втора ръка, защото ремонтът на тази ще ти легне повече пари.
                          Колега диференциала по различен начин ли се чупи,аз скоро чупих диференциал и нямаше никакво влачене на колелата при завои просто изпука нещо и скоростите отказаха влизат но не тръгва,чуваше се само някакво хрумолене от скоростите.Не ми е ясно много но просто казвам какво стана като чупих диференциала

                          Коментар


                            #14
                            Punto_Manqk написа:
                            Airfan написа:
                            От диференциала е. Диференциал се нарича точно защото в завой всяка от гумите се върти с различна скорост. Та търси си скоростна кутия втора ръка, защото ремонтът на тази ще ти легне повече пари.
                            Колега диференциала по различен начин ли се чупи,аз скоро чупих диференциал и нямаше никакво влачене на колелата при завои просто изпука нещо и скоростите отказаха влизат но не тръгва,чуваше се само някакво хрумолене от скоростите.Не ми е ясно много но просто казвам какво стана като чупих диференциала
                            АЗ съм виждал на една и съща кола два пъти по различен начин да се чупи. Първия път само се щуваше ръмжене при движение направо, втория път блокираше едното колело, особено в завой.

                            Коментар


                              #15
                              Airfan написа:
                              Punto_Manqk написа:
                              Airfan написа:
                              От диференциала е. Диференциал се нарича точно защото в завой всяка от гумите се върти с различна скорост. Та търси си скоростна кутия втора ръка, защото ремонтът на тази ще ти легне повече пари.
                              Колега диференциала по различен начин ли се чупи,аз скоро чупих диференциал и нямаше никакво влачене на колелата при завои просто изпука нещо и скоростите отказаха влизат но не тръгва,чуваше се само някакво хрумолене от скоростите.Не ми е ясно много но просто казвам какво стана като чупих диференциала
                              АЗ съм виждал на една и съща кола два пъти по различен начин да се чупи. Първия път само се щуваше ръмжене при движение направо, втория път блокираше едното колело, особено в завой.
                              аз съм като втория път.и сега нз дали да сменям цялата кутия или само диференциала.
                              fiat bravo 1.6 16v gt
                              fiat marea 1.9 8v jtd
                              fiat punto 1.7 td
                              fiat marea 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X