Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за покупка на Фиат Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за покупка на Фиат Мареа

    Здравейте,решил съм да си сменям колата и съм се насочил към няколко марки и модели,като една от тях е бензинова фиат мареа.Интересува ме кой е най-подходящият и най-безпроблемният двигател за тази кола.Като цяло ако можете да ми кажете плюсовете и минусите на автомобила.Цени на части и консумативи и всичко свързано с колата.Ще се радвам на всякакви мниния и препоръки.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    #2
    Какво си карал до този момент?
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Ауди,Рено,а сега Форд.
      Fiat Marea 1.8 16v HLX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

      Коментар


        #4
        Върни се към първото, или групата му.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          ако взимаш бензинова марея - 1.6 16в подръжката е както на всеки автомобил..

          Коментар


            #6
            ако взимаш 1.6 гледай да НЕ е с пластмасовите колектори (ако слагаш газ) - личен опитиначе 1.6 е доста разпространен двигател и се намират лесно всякакви нови и стари части
            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

            Коментар


              #7
              А имам 1.8 ’98г. със обикновена газова. Проблемите, които съм имал по колата са най-често разпространените за модела и всеки един е описан във форума. Доволен съм - гори ми смесено 10/100 газ. Избора е твой, но лично аз съм доволен. Все пак е кола за 2000 лева, ако искаш си вземи пасат на същите години. Няма да получиш нищо повече само където цените са от 4000 лева а проблемите не са по малко.. (имам познати със пасати и азтова ти казвам...)

              Коментар


                #8
                И аз по принцип съм се спрял на 1.8 мотор,че 1.6 ми се вижда слабичък за тая кола,наясно съм че за тези пари няма да взема някакъв страшен автомобил,но поне да е нещо по безпроблемно,че това са ми възможностите в момента.
                Fiat Marea 1.8 16v HLX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                Коментар


                  #9
                  campain написа:
                  И аз по принцип съм се спрял на 1.8 мотор,че 1.6 ми се вижда слабичък за тая кола,наясно съм че за тези пари няма да взема някакъв страшен автомобил,но поне да е нещо по безпроблемно,че това са ми възможностите в момента.
                  1.6 16 има МНОГО модификации на ЕКУ и някои от тях са супер садистични към БГ шофьора.1.8 16 е най-добрия ДВГ. Нормално е 113 коня, а версиите с променливо газорапределение са 130 коня -- в марея има само 113 кс. -- така че ДВГ си има и запас от якост ЕКУ му е Хитачи и е едно от най-добрите слагани от ФИАТ групата ДВГ има запас якостзапалването също е Хитачи другите неща са като на всяка друга Марея, била дизел или бензин.

                  Коментар


                    #10
                    campain написа:
                    Ауди,Рено,а сега Форд.
                    След Ауди, Рено и Форд не бих се хвърлил на Мареа...
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      1.8 с метален колектор ти препоръчвам!
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #12
                        мунс61, като си такъф хейтър на фиат, какво изобщо правиш в този форум немога да разбера, айде стига глупости какво ауди ще си купи за 2 бона ? за скраб ли ауди окей ама за 50-60 бона съм напълно съгласен с теб, рено и форд пък с какво са по-добри ? че ще са изгнили ли, айде стига сте драскали глупости по форумите.

                        Коментар


                          #13
                          Brevetti написа:
                          1.8 с метален колектор ти препоръчвам!
                          Абе то 1.8 с пластмасов колектор няма. Проблемни му бяха бобините- 4 отделни върху свещите и ако са кофти свещите имат навика да горят а са скъпи.Но по добрия вариант е JTD мотора 1.9. Газта е доста скъпа вече.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            +1 за JTD мотора ....... въпреки че немога да се съглася че бобините на 1.8 горят ... понеже имам Браво 1.8 16в 113к.с. от 7години и досега не ми е горяла бобина !!!!!!!!!!!
                            AUDI 1.8 20V TURBO
                            ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Колега,всичко е на късмет.Моята я купих по тъмно и мъгла,само по информацията от табелката на предното стъкло.До сега съм сменил 1 маншон на карето-беше спукан.
                              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                              Коментар

                              Working...
                              X