Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с богата горивна смес

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с богата горивна смес

    Колеги,колата ми работи с богата горивна смес.Последно е правено почистване на инжекторите с ултразвук. Гарантирано те са добре. Тествани са на стенд и изключвам варианта те да не са наред. Днес демонтирах и монтирах внимателно инжекторите отново. Варианта да смуче въздух от някъде го изключвам. Ламбда сондата ми работи. Наблюдавам я през ГИ-то. Стойностите и са 0,5-1 волт. Инжекторното ми време пада до 4,0мсек,което е много. Оборотите са 850. Утре започвам със сензорите (МАП,ТПС, Темп. датчик) Свещите са нови. Идеи къде може да бъде проблема?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Еми ти си си ги написал вариантите: МАП, ТПС, темп. датчик. Аз лично бих проверил ТПС-а последен, тъй като според мен ако той е повреден, ще имаш и други ядове, не само богата смес.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Ние боб ли да хвърляме за да разберем първо какъв ти е двигателя

      Коментар


        #4
        Хахахаха.Двигателя май е 1,6.Колега докато си ровиш датчиците,между другото дръпни си маркучето за вакум от клапана за налягането на реиката на бензина(едно тънко маркуче е).Направи го на запален двигател да видиш дали не ти тъпка бензин от там в колекторите.От клапана не трябва да излиза гориво.Ако излиза може от там да ти дава богата смес.Не че няма и други варианти,но пробваи се пак.Успех :D
        FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

        Коментар


          #5
          pioneer 306c написа:
          Ние боб ли да хвърляме за да разберем първо какъв ти е двигателя
          Няма нужда да се хвърля боб,нито да се гледа на карти. В подписа съм написал какви са двигателите. Извинявам се,че не съм доуточнил за коя кола конкретно става въпрос,но и двата двигателя са 1,6 16V (1581 см^3) с метални колектори.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            dudulia написа:
            pioneer 306c написа:
            Ние боб ли да хвърляме за да разберем първо какъв ти е двигателя
            Няма нужда да се хвърля боб,нито да се гледа на карти. В подписа съм написал какви са двигателите. Извинявам се,че не съм доуточнил за коя кола конкретно става въпрос,но и двата двигателя са 1,6 16V (1581 см^3) с метални колектори.
            Ти ако си виждаш профила ние не го виждаме

            Коментар


              #7
              Благодаря за оказаната помощ! Моля модераторите да изтрият темата.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Нищо не каза колега.Оправи ли се не се ли оправи.
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #9
                  Проблема не е от клапана на бензина а от времето на впръскване на инжекторите което е 4mS а трябва да е 1.3-1.6 нещо от сорта
                  Power Under Pressure

                  Коментар


                    #10
                    WhitePower написа:
                    Проблема не е от клапана на бензина а от времето на впръскване на инжекторите което е 4mS а трябва да е 1.3-1.6 нещо от сорта
                    То няма какво друго да е, ако няма ’пикаеща’ дюза или скъсана мембрана на регулатора на налягането. Въпросът е защо компютъра ги държи отворени по-дълго? Тук вече могат да са много причини и комбинация от тях - датчици, адаптация, ламбда... Не е нормално напрежението на ламбдата да се мени само между 0,5 и 1 волт.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      Колата я закачих на виза. Ламбдата работи идеално. Сместа е идеална. Инжекторното време падна до 3,65 мсек при 90 градуса. Явно е имало нужда от адаптация след ресетването на компютъра и 20-тина км не са били достатъчни. Относно колегата,който казва,че инжекторното време трябва да бъде 1,3-1,6 мсек,то това твърдение е абсолютно невярно! 3,3-3,6 мисля,че е нормална граница. При мен е може би една идея повече,но е важно,че сместа вече е нормална.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар

                      Working...
                      X