Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблемното пунто 1.9 чист дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    здравейте,колеги.един приятел дизелджия ми каза че проблема е от датчика на коляновия вал.него само го почистих,но проблема е че самия му кабел е много чувствителен и не трябва да опира никаде на желязо.той има една щипка точно за тази работа но пак опираше/сега го приварзах с едни свински опашки така че да не опира никаде и да чукна на дарво колата не прави така.УСПЕХ,и пишете
    Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

    Коментар


      #17
      Колеги, проблема не идва от датчика на коляновия вал.Днес го смених цели 55 пари и резултата =0
      Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

      Коментар


        #18
        проблема на тези коли е вече пуснат в две теми и както писах в по-горната най-вероятно да е от потенциометъра на педала на газта.може на някакъв си процент когато е натиснат педала да не дава добър контакт и оттам да идва това придърпване.а иначе точно такъв проблем комп.диагностика надали ще го хване

        Коментар


          #19
          На два броя Рено Канго с такива помпи...... проблема им беше от куплунзите на компютрите. Ходиха по какви ли майстори....... само на едно място бяха стигнали до истината на 100% смениха куплунга на ЕКУ-то и за известно време всичко беше наред, после отново започнаха мизериите. Докато не наклонихме крачетата на ЕКУ-то в една посока (за по хубав контакт) вече над 2г няма проблем с тези рена :D

          Коментар


            #20
            проблемното пунто 1.9 чист дизел

            вече нищо друго не остана освен и аз да накривя крачетата на екуто,както пише-chaveto
            Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

            Коментар


              #21
              ами пробвай щом е имало ефект

              Коментар


                #22
                проблемното пунто 1.9 чист дизел

                проблема беше в 62пин на еку.кабела беше изваден
                Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                Коментар


                  #23
                  Дано си открил проблема трайно да си го разрешил ! Нищо лично но има съмнения че е временно.Аз приложих друг вариант защото ми писна да се занимавам със този проблем.Всички говорят за помпата и не мога да им обясня че не е в нея причината!Става дума за проблем във управлението на помпата т.с. "компютър".Тия филми със пиновете и още куп други съм ги гледал стотици пъти.Ефект нулев при мен.Двата проблема с които съм се сблъсквал като не решими са следните:1. Палиш с подгряване и както му е там реда,но колата пали и не реагира на педала на газта и работи със леко завишени от нормалното обороти.В този случай оставаш я да загрее малко и гасиш.После даваш контакт и веднага въртиш на стартер.Колата пали и почва да работи нормално.Ако по време на работа се случи да светне диагностичната лампа,колата пак забива и не реагира на педала докато не се загаси и запали без подгряване!2. Тук ще опиша случката със предърпването:Колата си пали нормално и върви прилично,но да не се налага да я караш в диапазон 1600/1800 об.В този диапазон когато се поддържа една и съща скорост на тези обороти най-осезаемо в началото е на четвърта предавка ,са почва едно придърпване със такава честота че мотора ще изскочи от коша. Това се равнява на приблизително 50 км. в час.На 5-та го прави на около 80 км. в час.Въпреки че беше много трудно,аз монтирах механична помпа на такова Пунто и така приключихме със тези проблеми.Работата е много и най-лошото е че всеки си мисли че може да го направи при това лесно(включително и аз).Оказа се че огромно предизвикателство и не може да се ползва нищо готово.Преработва се почти всичко.В крайна сметка си заслужаваше времето и нервите,сега има една перфектно палеща и вървяща кола.Поздрави!

                  Коментар


                    #24
                    колега,разбирам те,но се надявам да не стигам до такива сложни процедури
                    Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте. Нов съм във форума и имам аналогичен проблем. Карам Пунто 1.9 чист дизел, изчетох всички коментари досега и разбрах, че проблема може да бъде всеобхватен. Проблема при мен е, че при движение без промяна в газта, за момент прекъсва и след време колата угасва напълно. След това при стартиране, запалва наново на тихи обороти, но не може да бъде форсирана, защото пак гасне. Повечето пъти проблема се проявява и при каране по неравен път. Още не съм успял да я диагностицирам, но няма и много специалисти в града, в който живея, затова ми се иска да знам какво да очаквам преди да ида на диагностика. Останах с впечатление, че проблемите могат да бъдат от електронния педал, компютъра, софтуера, помпата, но в моя случай не знам, на кое да наблегна. Благодаря за отзивите.

                      Коментар


                        #26
                        fqlc0n3 написа:
                        Здравейте. Нов съм във форума и имам аналогичен проблем. Карам Пунто 1.9 чист дизел, изчетох всички коментари досега и разбрах, че проблема може да бъде всеобхватен. Проблема при мен е, че при движение без промяна в газта, за момент прекъсва и след време колата угасва напълно. След това при стартиране, запалва наново на тихи обороти, но не може да бъде форсирана, защото пак гасне. Повечето пъти проблема се проявява и при каране по неравен път. Още не съм успял да я диагностицирам, но няма и много специалисти в града, в който живея, затова ми се иска да знам какво да очаквам преди да ида на диагностика. Останах с впечатление, че проблемите могат да бъдат от електронния педал, компютъра, софтуера, помпата, но в моя случай не знам, на кое да наблегна. Благодаря за отзивите.
                        За да наблегнеш на каквото и да било трябва да имаш доста познания.Лошото е трябва да се почне със диагностика,а диагностиката на тези модели е доста трудна.Почти винаги изписва една и съща грешка за грешна позиция на ротора.Това не е достатъчно за заключение.Към настоящия момент имам две помпи и педал.Правил съм безброй много смени и прехвърляния на части в опит да локализирам даден проблем.И след като съм сменил всичко и то по няколко пъти а резултат няма обвинявам компютъра.В момента и компютър си набавих и го дадох да му изключат имото.Така че аз лично настоявам колата да си остане с оригиналната помпа защото работата и добра и икономична,но когато всичко се изчерпи,препоръчвам механичната замяна.Успех!

                        Коментар


                          #27
                          според мен,не вярвам на всички пунта да им е проблем компютара.взех да се замислям проблема да не е в газоразпределителния механизам,защото в началото като ми беше запушен катализатора това сецане беше страшно,като го махнах за извесно време всичко спря,и с течение на времето,лека полека пак започна.така че според мен там става нещо,или в изпускателния,или вьв всмукателния колектор или клапани
                          Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                          Коментар


                            #28
                            dineca написа:
                            според мен,не вярвам на всички пунта да им е проблем компютара.взех да се замислям проблема да не е в газоразпределителния механизам,защото в началото като ми беше запушен катализатора това сецане беше страшно,като го махнах за извесно време всичко спря,и с течение на времето,лека полека пак започна.така че според мен там става нещо,или в изпускателния,или вьв всмукателния колектор или клапани
                            Знам че се съмняваш в думите ми.Аз лично не виждам нищо лошо в това.И аз вярвам само на себе си.За твое сведение свалял съм и гърнетата да карам без тях.Ако има проблем в клапаните ще прави други магарии.Ако случайно се съмняваш в скоростите,да те предпазя и тях съм разглобявал.Както сам се досещаш без успехда открия проблема.Ти какво направи? Беше намерил проблем в един пин?

                            Коментар


                              #29
                              колега,не се сьмнявам в думите ти,просто така предполагах след като махнах катализатора и временно се оправи.а за пина само рещих проблема да ми изгасне чека
                              Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                              Коментар


                                #30
                                dineca написа:
                                колега,не се сьмнявам в думите ти,просто така предполагах след като махнах катализатора и временно се оправи.а за пина само рещих проблема да ми изгасне чека
                                Да разбирам че проблема с предърпването е налице.От това предърпване ще се скъсат и тампоните на мотора а те никак не са ефтини .Горния около 130 лв. а долния окло 70 лв.Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X