Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблемното пунто 1.9 чист дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблемното пунто 1.9 чист дизел

    колеги няма ли някой с такова пунто,което сеца като моето,защото много четох за такива пунта с този проблем,да е разбрал от какво е,да сподели.писна ми вече,какво ли не правих по него и пак тая.от трета нагоре трябва да е само в яки обороти,иначе нормално каране предарпва
    Прикачени файлове
    Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

    #2
    Сподели малко повече информация за ДВГ, с каква помпа и какво си правил до момента ? Те причините може да са много, няма смисъл да караме на познай каво си мисля... Кажи смених това и това, направих еди какво си а проблема остава....
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      .

      Предполагам че Пунтото ти е 1.9ДС 63к.с.,моето се държи по същият начин докато е студено но си мислих че само при мен е така понеже двигателя ми е заминал.Не е лошо наистина да споделиш какво си му правил.

      Коментар


        #4
        каквото прочетох от колегите сам го проверил.чистене на смукатели,на егр-затапил сам го вече.чистих потенциометара на газта,дебитомера сащо.нови филтри,масло,ремаци.махнах катализатора.отворих и чистих аспуха.чистих цедката на сондата в резервоара.слагах прозрачни маркучи да видя дали не взима ваздух,но не взима.всички букси почистих с контактен спрей.нови свещи.никаква лампа не свети по таблото.и пак тая.като почне да сеца отпускам газта и пак давам плавно,ако продалжава пак така и се оправя.не е винаги така ,но ме дразни много и трябва да се оправи това нещо.вече се самнявам в маховика-ако е демпферен-незная това,или ватрешни карета-защото тези симптоми ги срещах често по други форуми-и то все за дизели ги пишат тези проблеми.и да кажа-двигателя е-1.9дс,чист дизел с помпа епик-лукас
        Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

        Коментар


          #5
          dineca написа:
          каквото прочетох от колегите сам го проверил.чистене на смукатели,на егр-затапил сам го вече.чистих потенциометара на газта,дебитомера сащо.нови филтри,масло,ремаци.махнах катализатора.отворих и чистих аспуха.чистих цедката на сондата в резервоара.слагах прозрачни маркучи да видя дали не взима ваздух,но не взима.всички букси почистих с контактен спрей.нови свещи.никаква лампа не свети по таблото.и пак тая.като почне да сеца отпускам газта и пак давам плавно,ако продалжава пак така и се оправя.не е винаги така ,но ме дразни много и трябва да се оправи това нещо.вече се самнявам в маховика-ако е демпферен-незная това,или ватрешни карета-защото тези симптоми ги срещах често по други форуми-и то все за дизели ги пишат тези проблеми.и да кажа-двигателя е-1.9дс,чист дизел с помпа епик-лукас
          Потенциометара на газта колкото и да го чистиш си е все тая,сменя се целия педал,нов е около 300 лв.Моят също е прецакан но нямам такива симптоми.Дебитомерасъм го изолирал.

          Коментар


            #6
            кажи как си изолирал дебитомера.какво ти правеше с него-предарпваше ли,какво.между другото като вдигна капака на ваздушната кутия,паля ,давам газ,гася и тя клапата не марда,все си е отворена.кога работи незнам-да не би да е прецакана
            Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

            Коментар


              #7
              Откачи кабела от дебитомера и пробвай без дебитомер как се държи. Щом си пипал ТПС -а, трябва да го настроиш с компютър. Там не се пипа без техника. Затапването на ЕГР -а също е нещо на което не съм привърженик. Щом си с помпа Лукас, те съветвам да отделиш малко пари за компютърна диагностика, иначе оправяне няма. Колкото са механични, толкова са и зависими от електрониката тези помпи, де за хубаво де за лошо. Това е моя съвет - възстанови ЕГР -а и бягай на компютърна диагностика ! Нямаш идея колко датчици влияят на работата на този ДВГ.Успех, и да споделиш какво са ти казали на диагностиката !
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                няма ли да даде грешка с откачена букса на дебитомера
                Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                Коментар


                  #9
                  Ще я запише в компа, но ще престане да се съобразява с показанията му и ако е давал грешни такива, колата ще се държи по-добре без него. Ще ползва зададените стйности без да вкарва корекция за постъпващия въздух.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    ок.ще пробвам и ще пиша
                    Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                    Коментар


                      #11
                      Със същия проблем съм, ето я и моята тема Всмукателни колектори 1.9Д На кратко:Придръпването се получава около 45-50км/ч на 3-та, на 4-та малко преди 60 и малко след 60км/ч на 5-та около 85км/ч. При всички скорости оборотомера показва различни обороти.До колкото поддържам връзка със Специалиста, той казва че помпата си удвоява аванса и за това се получава този нежелан ефект. Това аз го разбирам така:Да речем, че помпата трябва да впръсква определено количество гориво 1 секунда предварително, но тъй като аванса се удвоява тя го прави 2 секунди предварително и настъпват проблеми с изгарянето на горивото. Държа да подчертая , че това са моите разбирания, може и да са грешни!Като започне да придръпва отпускам газта и я натискам рязко почти до ламарината и колата спира да придръпва, но като се загледам в огледалото за задно виждане, това в купето се забелязват че колата изпушва за 3 - 4 секунди и след това всичко се оправя.При мен е сменено:Всички филтри и маслаКлапана който се намира на филтърната кутия.ЕГР системата също е смененаПочистени са всички всмукателни колектори, включително и тези от ЕГР.Почистена е цедката в резервоара и всички маркучи до горивната помпа.Варианта проблем в скоростната кутия отпада.Двигателя е здрав като бик.За проверка остават:Горивна помпаКомпютърСъмнявам се проблема да е от запушена изпускателна система, щеше да го прави постоянно а не при едни и същи обороти и една и съща скорост (рпиблизително).
                      Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                      Коментар


                        #12
                        Re: .

                        kaloian311 написа:
                        Предполагам че Пунтото ти е 1.9ДС 63к.с.,моето се държи по същият начин докато е студено но си мислих че само при мен е така понеже двигателя ми е заминал.Не е лошо наистина да споделиш какво си му правил.
                        Това дали двигателя е загрял или е студен няма нищо общо с прекъсването. При мен го прави Винаги! Може би като загрее колата даваш малко повече газ и за това не го усещаш ефекта.
                        Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                        Коментар


                          #13
                          Аз лично вдигнах ръце.Срам ме е но така и не открих защо го прави това.Всичко за което се сетите съм го правил че и още куп неща и то по стотици пъти.Ще му сложа една обикновена помпа тия дни иначе може и до безкрай да си ходим по мъките.Като гледам май се превръща в заразна болест този проблем.Успех!

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте,Нова съм тука и дано да питам на правилното място.Имама Пунто 1.9 чист дизел.От няколко месеца насам пали трудно - с въртене няколко пъти, и от време на време не иска да загасне след като съм изключила от контакт.Смених клапан на горивния филтър....опражи се за един месец и после пак.Слойих отново старото клапанче пак се опражи за една две седмици и после пак проблема се появи.Ходих на диагностика в супер дизел и ми казаха че според тях колата си е ок - тама смениха един маркуч. Ходих и на друг майстор, който с цялата си наглост без да ме пита ми слойил допълнителна помпа в резервоара която да гони въздуха от системата - но сега дори и тя не върши работа.Днес даже ми падна акомулатора от въртене и от студа предполагамМисля да купя нов акомулатор и да сменя всички подгревни свещи (сменяни се само две от тях - но никога всичките)Моля ви дайте съвет какво може да е или поне къде да отида в софия където 6те открият адекватно какво и е на колата

                            Коментар


                              #15
                              bobby_gb написа:
                              Здравейте,Нова съм тука и дано да питам на правилното място.Имама Пунто 1.9 чист дизел.От няколко месеца насам пали трудно - с въртене няколко пъти, и от време на време не иска да загасне след като съм изключила от контакт.Смених клапан на горивния филтър....опражи се за един месец и после пак.Слойих отново старото клапанче пак се опражи за една две седмици и после пак проблема се появи.Ходих на диагностика в супер дизел и ми казаха че според тях колата си е ок - тама смениха един маркуч. Ходих и на друг майстор, който с цялата си наглост без да ме пита ми слойил допълнителна помпа в резервоара която да гони въздуха от системата - но сега дори и тя не върши работа.Днес даже ми падна акомулатора от въртене и от студа предполагамМисля да купя нов акомулатор и да сменя всички подгревни свещи (сменяни се само две от тях - но никога всичките)Моля ви дайте съвет какво може да е или поне къде да отида в софия където 6те открият адекватно какво и е на колата
                              На вас мисля че отговорих вече в друга тема!Успех!

                              Коментар

                              Working...
                              X