Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с фиат типо 1.6 моноинжекция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с фиат типо 1.6 моноинжекция

    Здравейте на всички имам следния проблем Фиат типо 1.6 моноинжекция 1993г до сега такъв проблем не съм имал карам го вече 8 години . Както карам и угасвам четох една камара форуми от тук но нищо удрям на камък колата е на бензин . Симтомите са по всяко време в студ в топлина пали изфорсирва се и угасва когато е топла пак угасва както карам в двежение също угасва . две диагностики съм минал казват колкото да не мълчат но нищо не се променя само пари на вятъра сменил съм датчик на колянов вал дроселова клапа бензинова помпа комутатор ( дигиплекс) е проверен не е от него ако е имал някой такъв проблем ще са радвам да сподели . Благодаря предварително . Може и да плаче за моргата но съм доволен от колата искам да опитам възможното за нея .

    #2
    ..."удрям на камьк колата е на бензин"-направо ме уби сьс словосьчетанието си :D.Сори,ама направо не се стьрпях.Относно проблема ти,това са типични синптоми на датчика на коляножия вал,сигурен ли си че новия който си сложил е изправен
    Fiat Brava 1.2,16в

    Коментар


      #3
      да чисто нов е казвам че е на бензин защото ще питаш има ли газ, няма газ

      Коментар


        #4
        Провери си кабелите на свещите.един да е избил пак гаснее.от личен опит го знам това.

        Коментар


          #5
          и тях смених не е от тях

          Коментар


            #6
            може би за 10-ти път пиша по темата.първо колегата по-горе е прав,че симптомите са за датчик- колянов вал.второ-ОТКАЧИ БУКСИТЕ НА ДТЧИКА НА КОЛЯНОВИЧ ВАЛ,БОБИНАТА И НА КОМПЮТЪРА И ГИ НАПРЪСКАЙ С КОНТАКТЕН СПРЕЙ.МНОГО ЧЕСТО МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО ТОЧНО ТАЗИ НА КОМПЮТЪРА ДА Е МНОГО ОКИСЛЕНА.и моля те не си давай парите за датчици,те нямат касателство за паленето,освен този на кол.вал.помисли логично от какво може да гасне-или няма искра или няма гориво.по също така напръскай с контактен спрей и буксата на инжектора.дано съм ти полезен и не забравяй да пишеш какво е станало

            Коментар


              #7
              Колега същия проблем го имах преди време с същата кола със същия мотор.Проблема беше в буксата на КОМУТАТОРА, полудях докато разбера,след това я наместих хубаво и подложих едно парче пластмаса да я държи да не е хлабава и край проблема изчезна , пробвай!!!
              Fiat Marea 1.8 16v

              Коментар


                #8
                прав си колега само че целия камутатор смених защото ме излъгаха че уж е бил добре от майстор до майстор има разлика майната му на парите благодаря за съветите на всички ви и внимавайте при какви майстори ходите

                Коментар


                  #9
                  Провери масите на двигателя към купето поразкърши ги малко и ги почисти понякога на пръв поглед изглеждат добре ама не е така
                  skype pe6_oo Марин

                  Коментар

                  Working...
                  X