Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Няма е..."

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Re: "Няма е..."

    Румен_Хинчев написа:
    Дидо , а да те прати старо куче от Русе да донесеш метлата и фараша , а след това до кухнята за бутер , а ?))
    Ба...с влашки думи ша ма плашиш ти меня... Бати ти гато е живял със съквартиранти от Силистра...ехееееййй! И ако искаш да знаеш, ако е от Руси, ще каже: метлътъ и фърашъ...

    Коментар


      #62
      Re: "Няма е..."

      Immortal написа:
      Румен_Хинчев написа:
      Дидо , а да те прати старо куче от Русе да донесеш метлата и фараша , а след това до кухнята за бутер , а ?))
      Ба...с влашки думи ша ма плашиш ти меня... Бати ти гато е живял със съквартиранти от Силистра...ехееееййй!
      Дидо Любенов беше адресатът , ама ми е драго че се включи
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #63
        Re: "Няма е..."

        Румен_Хинчев написа:
        Дидо , а да те прати старо куче от Русе да донесеш метлата и фараша , а след това до кухнята за бутер , а ?))
        Вече бях старо куче от Русе, ако не си забелязал, а това с фараша го научиха в Ямбол, щото си падна голям майтап с тая дума На втория ден от службата бях на пост до пирамидата с оръжието, а срещу мен беше гардеробната на ротата. Фатмака /старшината/ хвана другия дневален, също русенец да измете гардеробната, а аз гледам какво става и трябваше да стоя мирно на поста. Нашия измете, събра боклука на камарки и започна да се оглежда за ФАРАШ . Старшината го гледа да се върти замислен и се проведе следния разговор: - Иванов, какво се въртиш, мети ! - Аз изметох другарю /по комунистическо/ старшина, търся фараш да събера боклука. - Знайш къв фараш щи дам ! Намери лопатка и събери боклука ! - Ама в Русе така казваме на лопатката за боклук - фараш. - Ей си’а ща уфарашам аз тебе ! Малкото е лопатка, голямото - лопата ! Повтаряй!Нашия повтаря три пъти "Малкото е лопатка, голямото - лопата"Старшината: - Какво търсиш ? - Фараш, другарю старшина ... Е след тоя отговор направо залегнах от смях, а фатмака направо си удари фуражката в земята и аха да ступа градското Бутер произлиза от немски и означва краве масло. Излизам презоградска и на бегом до най-близкия супер, пак в Ямбол. Знам че нямат хабер що е то бутер и гледам една мацка реди пакетчета краве масло в хладилната витрина. Нали си падам малко зевзек по някога, отивам при нея и тихичко, почти на ухо: - Извинете, бутер имте ли ?Отговоаря ми: - Не, не продаваме. Проверете осреща в книжарницата. Да си беше мълчала за книжарницата... едва успях да изляза от магазина преди да избухна в смях. П.П.: Малко забавих отговора, ама то не е лесно да се смееш на тея случки и да пишеш в същото време. Само като се сетя за тях и ме напушва един смях ...
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #64
          "Няма е..."

          Горд съм , че съм от Шумен , където на кравето масло казваме ЧИСТО МАСЛО
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #65
            Re: "Няма е..."

            Dido_Lyubenov написа:
            дневален
            Искам да ви обърна впечатление на тъз дума.

            Коментар


              #66
              Re: "Няма е..."

              Румен_Хинчев написа:
              Горд съм , че съм от Шумен , където на кравето масло казваме ЧИСТО МАСЛО
              И това съм чувал, обяснявах им, че олиото също не е мръсно, ама не разбират и т’ва е
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #67
                Re: "Няма е..."

                ogi28b написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                дневален
                Искам да ви обърна впечатление на тъз дума.
                Какво й е на думата дневален? Гледам, гледам и не виждам грешка.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #68
                  Re: "Няма е..."

                  snake написа:
                  ogi28b написа:
                  Dido_Lyubenov написа:
                  дневален
                  Искам да ви обърна впечатление на тъз дума.
                  Какво й е на думата дневален? Гледам, гледам и не виждам грешка.
                  Правилна си е думата , Оги .
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #69
                    Готина е самата дума. Мислех си, че е "невален", а като цяло си мисля, че такава дума въобще не съществува в българския език. Ето един блог, в който има коментар от автора: http://www.stat1973.com/2009/02/11/nevalni/Нищо де, и аз мислех че уред за измерване на плътността на течност е аерометър, а то се оказа ареометър. Винаги има какво да научи човек от съфорумци. За невалния - Дидо Атанасов ме научи.

                    Коментар


                      #70
                      Re: "Няма е..."

                      ogi28b написа:
                      Dido_Lyubenov написа:
                      дневален
                      Искам да ви обърна впечатление на тъз дума.
                      така се пише, питай чичко гоогле А който не знае значението на тази дума - това е дежурен пред спално помещение в казарма или лагер, който пази имуществото на останалите и се грижи за хигиената на помещението. На всеки 24 часа, наряда се поема от нова група, обикновено трима, дежурят по 2 часа, после 2 часа почивка и 2 часа бодра смяна + един отговорник, ама забравих как му се вика.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #71
                        "Няма е..."

                        ogi28b написа:
                        Готина е самата дума. Мислех си, че е "невален", а като цяло си мисля, че такава дума въобще не съществува в българския език. Ето един блог, в който има коментар от автора: http://www.stat1973.com/2009/02/11/nevalni/
                        Хрен собачий ....Думата произлиза според мен от факта , че дневалният стои в помещението и през деня за да охранява пирамидите с оръжието и друго имущество.А сте мислели , че е ,, невален ’’ защото не сте чели уставите Апропо : Изразът ,, не валяется ’’ означава ,, не се търкаля ’’...
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #72
                          Re: "Няма е..."

                          Dido_Lyubenov написа:
                          ogi28b написа:
                          Dido_Lyubenov написа:
                          дневален
                          Искам да ви обърна впечатление на тъз дума.
                          така се пише, питай чичко гоогле А който не знае значението на тази дума - това е дежурен пред спално помещение в казарма или лагер, който пази имуществото на останалите и се грижи за хигиената на помещението. На всеки 24 часа, наряда се поема от нова група, обикновено трима, дежурят по 2 часа, после 2 часа почивка и 2 часа бодра смяна + един отговорник, ама забравих как му се вика.
                          Старшият на дневалните се нарича ,, Дежурен по рота ( батарея )’’
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #73
                            ogi28b написа:
                            Готина е самата дума. Мислех си, че е "невален", а като цяло си мисля, че такава дума въобще не съществува в българския език. Ето един блог, в който има коментар от автора: http://www.stat1973.com/2009/02/11/nevalni/Нищо де, и аз мислех че уред за измерване на плътността на течност е аерометър, а то се оказа ареометър. Винаги има какво да научи човек от съфорумци. За невалния - Дидо Атанасов ме научи.
                            Източника ти не е на ясно как е правилно и от къде произлиза ! Явно е ршил да пише ’Нов речник на чуждите думи в българския език", който да се ограничава до неговите познания че и публично се излага http://rechnik.info/%D0%B4%D0%BD%D0%...BDВинаги проверявай всички възможности
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #74
                              Оги - въпрос с повишена трудност за теб - разтълкувай думата "комбат".

                              Коментар


                                #75
                                Ще копирам старо мое мнение по темата:
                                Immortal написа:
                                П.С. Съгласих се с колегите действащи военни, че в Устава пише "дневален", но това ме навежда на грешен превод от руски Пример от http://www.diary.ru/~White-guard/p45930277.htm - "Невальный по роте - деревья умирают стоя."
                                МММ. Човек се учи докато е жив...да го ева...Всъщност на руски се среща и в двата варианта, Невальный и Дневальный, като както изглежда, второто е по-правилно, и така е записано и в руските устави...Прочетох едно решение на военен съд... пък там би трябвало да знаят, блядовете...А и тук са си го написали: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...ъгласих се! Хинчев ще черпи!

                                Коментар

                                Working...
                                X