Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Няма е..."

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    style34 написа:
    Преди известно време, Нова телевизия.
    Наскоро, пак по Нова.
    Прикачени файлове
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      Хората не правят разлика между и кратко и ударено и.Викайте ми Ханко Брат.

      Коментар


        Мен ми беше интересно само за Е-то.Грешки много. То и аз допускам грешки, определено. Като също така мога да се похваля, че форума ми е помогнал много от тях да ги "преодолея". Просто аз не можех да си обясня (граматически) как ще сложиш е вместо я, като дори не мога да го изговоря така. За това пуснах тази тема. Защото за мен това не е като да не знаеш една дума дали се пише с о вместо у, или нещо подобно.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          kiro_of_the_day написа:
          dobrujanetza написа:
          Родна реч омайна, сладка...
          Родна реч О, майна, сладка...
          ... реч на мама, баба и на татка
          punto HGT

          Коментар


            BO написа:
            Мен ми беше интересно само за Е-то.Грешки много. То и аз допускам грешки, определено. Като също така мога да се похваля, че форума ми е помогнал много от тях да ги "преодолея". Просто аз не можех да си обясня (граматически) как ще сложиш е вместо я, като дори не мога да го изговоря така. За това пуснах тази тема. Защото за мен това не е като да не знаеш една дума дали се пише с о вместо у, или нещо подобно.
            Диалект и особености на речта, няма как...

            Коментар


              Абе той ключаря какво общо има с Велинград?Преди 2-3 седмици попаднах на такова писание на Е и човека се оказа от Велинград. За втори път след форума ми се случва. Мислех, че Ключарят е уникат :D

              Коментар


                BO написа:
                Понеже от пускането на темата до сега правя стриктно "проучване" на Е-то, то мога да заключа, че най-често тази грешка се допуска от хора в Пловдив.Винаги като прочета нещо с "Е", веднага поглеждам профила на потребителя, за да видя от къде е. И в почти всички случаи Я от Пловдив. :D Това базирано на няколко години (от пускането на темата) до сега. Сигурно и за напред ще продължа да наблюдавам, защото вече ми е станало автоматичен цикъл. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
                Олееее, същия съм. Пловдив и Пазарджик.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  Ама тук вече си е талантливо:
                  kluchar написа: Преглед на мнението
                  Да се оплача днес докато си чаках едни да паркира се качи в колатами една леля
                  Нито е познавам нито е знам.Немога да е изгоня -Говорих доста и накрая ми писна и е хвенех зе ръцете и навън.
                  Верно сигорно е откачена но щопък но моята кола .
                  Сета като си карам ще заключвам.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар



                    Е аз пък от Ямболско се нахендрих да живея по влашките райони на Врачанско
                    Все още трудно се разбираме понякога , хем съм вече 4-та година тук.
                    Вие за едно Е сте се хванали...

                    Коментар


                      Immortal написа: Преглед на мнението

                      Е аз пък от Ямболско се нахендрих да живея по влашките райони на Врачанско
                      Все още трудно се разбираме понякога , хем съм вече 4-та година тук.
                      Вие за едно Е сте се хванали...
                      Кога станаха четири? Все едно беше вчера.....
                      Manowar - Татко
                      Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                      Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                      Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                      Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                      Коментар


                        Това с е-то, ако преди години беше изключение, сега започна да става масово явление.
                        Иначе се дразня и на масово използваните изрази: " Адски готино", "Адски много", "Ужасно красив". В Бургас забелязвам, че младежите масово заместват буквата Е с буквата И в някои думички. Мода ли е, опит за припознаване ли е ?
                        И превърналият се във фолклорна извадка, разговор между местен дюнерджия и клиент НЕбургазлия в Бургас:
                        - КажетИ
                        - Една принцеса.
                        - К'ва принцеса ве лек?
                        - Ами...с кайма.
                        - СтранЖанка ли искаш да каЙш ?
                        - Ами, явно - да.
                        - Хубуу. ПИкая.
                        - Моля ?
                        - ПИкая ве. ( в смисъл, че започва да я пече)
                        ПС: В Бургас на принцеси-те с кайма викаме "странджанки".
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          Абе той ключаря какво общо има с Велинград?
                          Общото му е, че е от там.
                          Нали, klucharю?

                          Коментар


                            Някога разправях, че неграмотността е константна през годините, просто едно време нямаше форуми, за да се прояви.
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              ntodorov написа: Преглед на мнението
                              - К'ва принцеса ве лек?
                              Ко е туй "лек"?
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар


                                Ко е туй "лек"?
                                Това е типично обръщение на съвременните ни бургаски младежи. Използват го, когато контактуват помежду си, но "навиците " им явно заразяват, като чума подрастващите.
                                За съжаление някои вече разговарят така и с по-възрастни от тях. Предполагам, че по този начин се вкарват в някаква идентичност, твърде грозна и неразбираема за нас застаряващите...Прави ми впечатление, че и във виртуална среда така комуникират. Ако си пишат по правилата, си мислят, че попадат в графа "задръстени". У дома също ни тресе пубертет и съм забранил да се използват такива обръщения...Дали съм бил разбран - не знам, но се наслушах на изрази една вечер, докато учениците се изнизваха от училището, в което учи и щерка ми ( ПМГ ). При споделеното ми с нея изживяване получих целувка с квалификацията, че съм скучен. Така, че ме налазиха съмнения, тя да е изключение от "модата", но у дома чуя ли такива думички тя знае, че ще си сменяме шапките. . Впрочем, само ние родителите можем да пресечем тази "мания", или поне да я ограничим във възрастта, защото в противен случай ще става по-страшно.
                                Впрочем, ето и пълния набор от думи, които пъпчивите хлапаци използват в Бургас.
                                http://www.teenproblem.net/forum/sho...C%D1%8F%D1%85?
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X