Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Няма е..."

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Споко, тези неща с възрастта се изчистват. Дори мисля, че не бива да ги ограничаваме децата, защото детството е времето на необременените мисли и слабото съобразяване. Едно такова ограничаване, като да му се наложиш да не използва такива безобидни думички би могло наистина да му попречи в контакта с другите "нормални", а в тези възраст лапетата са безпощадни. Като стане на 18-20, ще спре с тези глупости, ще си филтрира приятелите и т.н.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      pakumba написа: Преглед на мнението
      Споко, тези неща с възрастта се изчистват. Дори мисля, че не бива да ги ограничаваме децата, защото детството е времето на необременените мисли и слабото съобразяване. Едно такова ограничаване, като да му се наложиш да не използва такива безобидни думички би могло наистина да му попречи в контакта с другите "нормални", а в тези възраст лапетата са безпощадни. Като стане на 18-20, ще спре с тези глупости, ще си филтрира приятелите и т.н.
      Със сигурност е така. И ние сме били деца, и ние сме били на същия акъл. Желанието обаче на днешните пубери да копират някакъв стил на изразяване, съчетан с неистовото желание
      тотално да прегазват правила в изговаряне и писане, докарват на нас консервативните нова и неясна форма на комуникация. Във виртуалния им свят пък кипи от посредственост, съчетана със странната замяна на думи с абревиатури оформяйки им цели и ... изречения. Ако я карат така до навършването на 18-20 години, акъл не ми го побира, кога ще се научат да пишат и аджеба, как ще си попълват молбите за работа с изрази, като: кпр ( какво правиш), ксл ( какво става лек), ок ?( добре ли си), нмз ( не ме занимавай) . Иначе в този вид комуникация най-хубавото сред всичко лошо е, че се скрива много неграмотност, а замяната на е-то с я-то няма как да се сгреши, защото не се използват.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Ами как ще се научат да пишат грамотно- миииии, никак. Няма да се научат най-вероятно. Такава е тенденцията.
        Но всички тези съкращения, които написа, на мен са ми непознати, а не излязох чак толкова отдавна от младежка възраст.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          pakumba написа: Преглед на мнението
          Ами как ще се научат да пишат грамотно- миииии, никак. Няма да се научат най-вероятно. Такава е тенденцията.
          Но всички тези съкращения, които написа, на мен са ми непознати, а не излязох чак толкова отдавна от младежка възраст.
          Явно нещата се променят бързо от твоето младежко време до сега, защото иницииран от тук намерих подобна комуникация и сред младежи - иностранци. Явно сме взаимствали...Или с две думи -
          "проблемът" е масов.
          http://ladyzone.bg/article/semeistvo...r-fyi.html?p=2
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            Това е някаква мода, а както и всяка мода ще отмине. Когато бях юноша, в София масово се обръщахме един към друг с "копеле". Мина и замина, като и много други подобни думички, а на тяхно място се появиха нови. След време, децата ти ще се възмущават от езика на техните деца и така до края на света.
            Сократ Младежта обича днес лукса. Тя има лоши обноски, пренебрегва авторитетите, няма уважение към старите хора и говори тогава, когато трябва да работи. Младите вече не стават на крака, когато в стаята влезе по-възрастен човек; те бърборят в обществото, на масата си избират най-хубавото, кръстосват крак върху крак и тиранизират своите учители.

            Платон Какво се случва с младите? Те не уважават възрастните, не се подчиняват на родителите, не спазват закона. Бунтуват се по улиците, подбуждани от диви идеи. Моралът им запада. Какво ще излезе от тях?

            Хезиод Не виждам надежда за бъдещето на народа ни, ако то зависи от днешната разюздана младеж, тъй като всички младежи са неописуемо безразсъдни... когато аз бях млад, ни учеха на дискретност и уважение към възрастните, но днешните младежи са невъзпитани и невъздържани.

            Пиер Отшелника
            Нашият свят преживява тежки времена. Днешните млади хора мислят само за себе си. Не изпитват уважение към родителите си и към възрастните въобще. Те са нетърпеливи и невъздържани. Говорят, сякаш знаят всичко, и това, което за нас е мъдрост, за тях е глупост. Колкото до девойките, те са нахални, нескромни и невъзпитани в говора, държанието и облеклото си.


            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              ntodorov, така като се слушам има вероятност да се хлъзнеш по тънката линия и да загубиш не малко от връзката с детето, която си градил години наред.
              От моя гледна точка такъв вид изрази са в рамките на нормалното. Ако човек има някакъв акъл, то той ще знае как да пише, като едновременно с това ще знае и как да се пригажда и към средата, в която се намира. Средата на малката е много важна, като тя се стреми да принадлежи към нея и да не се чувства изолирана.
              Както pakumba написа всичко с времето си. Сега се чувства добре, но след време това желания ще се изпари, след като мирогледите ѝ леко се разширят.
              Относно линка, който си дал, основната причина за използването на такива "изрази" са именно писмената форма по всякакви чатове и пробата за по-бързо изразяване, съответно комуникация.
              Като личен пример мога да кажа, че когато пишехме в ББС-те преди 20-на години, а след това и в масовото ИРЦ, такива съкращения се използваха, че този линк е много бледо копие на това как се пишеше тогава. Цели изречения пишехме само със съкращения. Пък ей на. Оцелял съм криво-ляво, та и се стремя да пиша колкото знанията в тази област ми го позволяват. Така, че бъди малко по-либерален в тази насока. Всяко нещо с времето си.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Вероятно съм ви вкарал в друга и различна от моята презумпция.
                Що се касае за щерка ми. Опазил ме Господ да погазвам най-хубавите и годинки. Пък и тя е мъжко момиче,
                което си гони целите и без нашето вмешателство. Но ако пък кажа, че сме безразлични към оформящите и се навици,
                държание, изказ, отношение към хора и среда на развитие, значи ще ви излъжа.....Но тук идеше реч за грамотността, пък усещанията ми са, че
                тя запада от година на година, от ден на ден. И не засяга само "надесет" годишните, а вече и по-големите.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  http://shash.bg/poizimejdu-drugoto-n...si-negramoten/
                  Баш по темата. А пък, за да е съвсем свързано с форума, предлагам отсега нататък, който напише "фЯт", "фиЯт" и други интерпретации, и/или марката с малка буква, да получава вечен бан без право на амнистия
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    Ай стига е ...
                    this

                    Коментар


                      Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша...
                      от "Тема за българските абсурди"
                      krasio_79bs написа: Преглед на мнението
                      На 99% съм убеден ,че повечето не са регистрирани. Ако са регистрирано по настоящ адрес ,защо Бургас е пълен със коли със регистрация Ямбол и Сливен? Другият фактор е ,че масово се укриват апартаментите давани под наем.
                      Някой е отсъствал във втори клас, това е често срещано, вчера видях на витрината на една баничарница ценоразпис:
                      Кифла със мармалад
                      Кифла със шоколад
                      Кифла със мак
                      Последна редакция от NikMar; 29.11.2016, 13:53.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        Посипвам си главата СЪС пепел!
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          Не са всички народни поети .
                          this

                          Коментар


                            Като сме почнали с издребняването - интервал се слага СЛЕД запетая, а не преди нея :D
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              Е недей,че ще прекалим .

                              ти не си виждал какво значи да дигнеш ръце от човек у форум,ако ти покажа за главата ще се хванеш бате


                              http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2227204&st=0
                              е от такива индивиди отърване няма.... спори като разпран бе ма....... . . . . 5години да му слушаш то си е да луднеш как имал 10,000 комп. и дискове на роднини и незнам си какво :D тоя неможе да го обориш едно нещо така може да го извърти,че да е и виновен пак някак си ще се изкара невинен ей .
                              А да почнеш правопис да му коментираш ще се изкара света вода,че ТАКА се било писало...
                              п.с админи дано няма проблем относно линка
                              Последна редакция от mitice; 29.11.2016, 20:07.
                              this

                              Коментар


                                Положението с този дефект в писането ми се струва, че е придобило застрашителни размери. Четейки из интернета и форумите, хората го приемат за абсолютно нормално, не се поправя, на пишещия не му се прави забележка, четящите си го разбират... Все по-рядко виждам написана буквата Я като самостоятелна буква със собствено значение. Да не би да има промени в българския език, които съм изпуснал или си е обикновена неграмотност?

                                Коментар

                                Working...
                                X