Страница 3 от 22 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 220

Тема: "Няма е..."

Фиат идол
    Регистр. на
    16.12.2006
    Цитат DEYAN IYI написа:
    Малцина се замислят как говорят, а мнозина, като стигнат до писмено изразяване, разбират, че са пропуснали едни 12 години...
    Там е работата, че не разбират, дори не се и замислят, а не им и прави впечатление.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

Фиат фанатик Аватарът на msotiroff
    Регистр. на
    07.01.2007
    В Българската реч съществува т.нар. "Променливо Я", но се използва САМО, когато са изпълнени определени условия, а не да си го променяме, където ни падне Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Например: Сняг/Снегът, Мляко/Млечна, Смях/Смешно и т.н.Питам се какво толкова обръщате внимание на такива дреболии, та чак се и дразните на тези, които говорели еди-как си. Така или иначе навсякъде диалекта е различен и правилно се говори само в новинарската емисия
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007

Re: "Няма е..."

Цитат BO написа:
    "Няма е вече тази кола."
    Ти на какво се учудваш... Хората не могат имената си да изписват без грешка, та какво остава като иска да ти напише "Докарай я, да я погледна и ще я оправя." Или "Кажете някой морга около Биримирци?" (примерно).А ти в кой микрораьон живееш? Вооп6те за 4ере6и ли говориж или за ви6ни? Ако пък ти покажа какъв голям файл имам с уникални думи, срещнати тук, във форума - ще се смееш поне 30 минути. По тоя повод, оня виц: "... Миличко, чирвенити рози от теби ли са? - Да, и белити са! - Много, ама влака тръгва".Така че - нема се пуашиш, бро, нали си у форумо, не си на изпит по български език.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Разликата в произношението на "двойно Е" ( ѣ ) в източна и западна България е различно - в западна - Е, в източна меко "Е" или "Я". Така думичката "млѣко" се чете в източна България "мляко", а в западна - "млеко", като и двете са правилни.Всичко това обаче е по стария правопис. Сега това не е така, думите са фиксирани като "мляко", "хляб" или "вярно".Променливото Я, за което говори Мишо е остатък от горното.Това обаче нѣма нищо общо с неграмотните писания на нѣкои младежи и не толкова младежи.

Цитат spark написа:
    Друг култов израз е "Здравей те!"
    Ходи ме,Идва ме,Дойдох ме,Акомолатор, акомулатор, акумолатор, батерий,емоций,херний (мале, тая дума ме кефи)бактерий (това е правилна дума, за мъжка бактерия, ако има такова нещо де)А това с "не е ли видя", "ще е земем", "продадох е"... си е наистина неграмотност. За нещастие колега по-горе се изказа много правилно - когато компютрите с възможност за връзка с интернет поевтиняха - всичко куцо-кьораво-сакато и малоумно се навря по форумите. Има и хора, които са си перманентни олигофрени относно писмена реч - мой приятел е на 30 години съвсем скоро разбрах, че не може да чете и пише - дислексия му е медицинското оправдание.АкОмОлирайте положителни емоций!
    Цитат DEYAN IYI написа:
    ... Иначе без книжовен не минава и така се нанася смъртоносен удър върху истинския език. Говорите се обезличават и отмират. Накрая остава един мутант със съмнителна красота...
    А ти с една дума в средата на дългият си словесен напън се закова... И кои казваш говорите? И истинският език дали му се нанася смъртоносен удЪр?
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Orcinus
    Guest
    Цитат snake написа:
    "продадох е" вместо правилното "продадох я", "няма е" вместо "няма я". Но не бих го написал по грешния начин. .
    Абсолют си! Браво! На каква база - ако говорим за диалектика -моля те посочи ми?!?!? МОЛЯ ТЕ?!? Щото това го няма никъде в нито един вариант на разговорна реч дори! Какво значи "продадох Е", това е абсолютна, ужасяваща неграмотност.Immortal, дори на теб ти липсва ЗАПЕТАЯ Цитирам: " Променливото Я, за което говори Мишо, ЗАПЕТАЯ е остатък от горното.

Фиат фанатик Аватарът на Plastex
    Регистр. на
    19.12.2005
    Цитат jenshen73 написа:
    ...А това с "не е ли видя", "ще е земем", "продадох е"... си е наистина неграмотност.
    Oтделно си е селения с привкус на цигания, а да се продължава със същото след забележка - тъпанарска наглост. Не съм много заклет противник на тук-там неграмотното писане, не само зад кормилото на фиат не седят потомствени благородници, и при другите марки има такива, дето са бягали от часовете по български и се случва човек да не знае как се пише някоя и друга дума. Но за това "продадох е" или "утримунтирвам е в момента" съм за директен бан. Да се научи да пише!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

Цитат Plastex написа:
    Цитат jenshen73 написа:
    ...А това с "не е ли видя", "ще е земем", "продадох е"... си е наистина неграмотност.
    Oтделно си е селения с привкус на цигания...
    Каква селения - Gold Synthetic ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на gamma
    Регистр. на
    10.06.2007
    Цитат Plastex написа:
    Oтделно си е селения с привкус на цигания...
    За маслото Селения ли говориш или за селЯнията по хората
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX

"...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Просто няма как да не копирам едно мнение на колегата Kluchar:"Аз като взимах поредната перална преди 1 месец е взех направо от магазин качиха ми е и взех и тяхната количка за транспорт всичко това в Пунтото . Закарах е до блока и с количката е прекарах до 1/2етаж и после на асаньора да до мястото и където е монтирах после си им върнах количката"От много време съм забелязал, че така си пише, но не си представям и да го произнася така
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Страница 3 от 22 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Тема: "Няма е..."

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •