Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При проблем с интерфейс ELM327 ,ето решението.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги взех едно елм327 с блтут. и не успявам да го вържа към фиат мареа 1,9 CF3 не иска да се закачи към никои от модулите при опит за комуникация елм-то примигват още две от лампичките и дава грешка.Прикачам и един файл с тест.Доколкото разбрах дори и да не е пипано би трябвало да се върже към двигателя .
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Аз мисля че Мареата се чете през К и L а не през ЕЛМ-327.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #18
        Така пускам го тук, успях да преборя моя ELM327 Super mini Bluetooth да чете по CAN. По на долу в снимките са 2 та варианта които са идентични (важи за моделите с MCP2551) . Като се отворят са на 2 модула, премахва се горния и под него на долната платка намирате резистор 121-ома (R2) премахвате го и сглобявате на ново. Честито ОБД-то работи по CAN.
        Прикачени файлове
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #19
          Аз имам това mini синичкото обд 327 и съм с мареа 2000г. 49f И на мес/фес не ми чете май АБС-а, т.е. ако отворя обд-то и разпоя този резистор(121) ще мога да чета абс?Или бъркам нещо?
          Fiat Marea 2.4 JTD+
          Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
          Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
          Renault 19/1.7mi/ - crash

          Коментар


            #20
            zlatarov написа:
            Аз имам това mini синичкото обд 327 и съм с мареа 2000г. 49f И на мес/фес не ми чете май АБС-а, т.е. ако отворя обд-то и разпоя този резистор(121) ще мога да чета абс?Или бъркам нещо?
            За ABS-са ти трябва ККL vag com, с ОБД-то и аз не мога да си чета ABS-са
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #21
              Ясно Мерси ще поръчам един, че си мисля,че имам проблем и искам да го видя на рс Предполага от китайците нема проблем да го поръчам и няма да се налага да го преработвам
              Fiat Marea 2.4 JTD+
              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
              Renault 19/1.7mi/ - crash

              Коментар


                #22
                Така и не ми стана ясно дами с елм327 мога да се вържа към моята кола мареа 1.9 cf3. edc15c7

                Коментар


                  #23
                  Здравейте ,с фиат крома 2007-ма съм .Купих си елм 327 ,но след като го поставя на колата светва червена лампа на самия елм и без да барам нищо след 1 минута таблото ми започва да откача,стрелките падат на 0 ,започва да набива какви ли не грешки и малко след това губи всякакви тоци.Вадя елм-а и едва след 5-10мин нещата се нормализират,като през това време даже и контакт няма .Колата тотално забива ,вадя ключа ,а музиката ми остава пусната.Ако разпоя въпросния резистор дали ще се нормализират нещата или просто този елм не става за моята кола ? Ще съм благодарен на всякаква информация.

                  Коментар


                    #24
                    @valioboy при мен стана същата история при ELM327 Super Mini след като разпоих резистор по съветите от форума на multiecuscan. Проблема беше, че не ми показваше грешките и AlfaOBD и Multiecuscan не се свързваха с у-вото. Torque се свързваше, но не искаше да изкара грешките.Откакто махнах резистора вече нищо не се свързва и като се опитам да се свържа с Torque таблото си светва само, стрелките започват да се местят, започва да мига лампата за резервоара, появяват се разни индикации. Като изкарам у-вото от OBD порта няма проблем и всичко се оправя. Multiecuscan показва, че elm327 е версия 2.1, която не се поддържа от програмата за сега иначе си праща команди.Някой може ли да ми каже дали кабел от този тип:Elm327 V1.5 Obdii Obd2 Can-bus USB Auto Diagnostic Interface Scannerще ми позволи да си гледам грешките не само на двигателя, а и на power steering и другите системи? (Fiat Punto 1.9 JTD)Питам, за да не взема пак нещо, което няма да ми върши работа..

                    Коментар


                      #25
                      Същата история е и при мен .Сега не знам какво да купувам .Моя елм също е версия 2.1 и не мога да се свържа с абсолютно нито един модул.

                      Коментар


                        #26
                        И аз си взех като това синьото и го пробвах на няколко автомобила си работи идеално, но на моя Фиат Крома като го свържа като на колегата загубва сякви тоци а устроиството е захранено и се открива но нищо не може да се прави.Трябва ли да махам този резистор или?

                        Коментар


                          #27
                          cs_aleksandar написа:
                          Така пускам го тук, успях да преборя моя ELM327 Super mini Bluetooth да чете по CAN. По на долу в снимките са 2 та варианта които са идентични (важи за моделите с MCP2551) . Като се отворят са на 2 модула, премахва се горния и под него на долната платка намирате резистор 121-ома (R2) премахвате го и сглобявате на ново. Честито ОБД-то работи по CAN.
                          Как ги разделяш двете платки една от друга запоени ли са?

                          Коментар


                            #28
                            Здравейте, колеги от няколко дни и аз се мъча да подкарам моят ELM 327 мини блутут, но за жалост не ще и не ще. Разпоих въпросният резистор 2 ри мене на него пишеше 201. Разпоих го и отново неуспех. Ако някои има някакво предложение да го сподели. Благодаря

                            Коментар


                              #29
                              axander написа:
                              Как ги разделяш двете платки една от друга запоени ли са?
                              не са запоени, с издъпване излиза много лесно
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар


                                #30
                                не знам защо влизате в такива филми.аз имам елм 327 ,само,че черен и съм чел например добло 2009 и фиат 500,също 2009 и двете коли се четат по can шина и няма проблеми,единствено не им чете аербеците,но пък това става с vag kkl-а

                                Коментар

                                Working...
                                X