Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При проблем с интерфейс ELM327 ,ето решението.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При проблем с интерфейс ELM327 ,ето решението.

    Исках да видя някой неща по колата ,които само с ELM327 могат да се видят и ударих на камък ,когато разбрах ,че закупеният от мен интерфейс ELM327 v1.5a отваря само екуто на мотора. След запитване към колегата emzo ,който ме насочи къде да прочета за начина на решаване на проблема ,реших да споделя и с вас. Ето снимка на платката в моя ELM327 v1.5a На снимката по-долу съм оградил интегралата ,която когато отворите интерфейса трябва да търсите ,за да си решите проблема. Тя е с наименование MCP2551. От OBD буксата с мултицед проверявате 6-ти и 14-ти пин на кои крачета на тази интеграла съответстват и търсите резистор 121ома ,който е закачен между тях. След като го локализирате го премахвате и интерфейса започва да работи по предназначение и да отваря всичко ,което може да се отвори с него. Ако случайно след направеното по-горе не тръгне ,тогава трябва да изпълните следната схема.
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    #2
    Мерси много колега . Определено бих го пробвал и на моето. Искам само да те попитам след тези неща успяват ли примерно да се четат Airbag ABS и така нататак или друго имаш на предвид под да отваря всичко. Мерси предварително.
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    Коментар


      #3
      Под отваряне на всичко имах в предвид ,че преди интервенцията можех да виждам само екуто на мотора без другите неща ,които могат да се отворят с ЕЛМ-а. Иначе за аирбега си трябва ВАГ-КОМ ККЛ с мост между пин 7 и 3.
      FIAT STILO 1.9JTD 2002

      Коментар


        #4
        Това значи ли че ВАГ-КОМ е по- добрия кабел за диагнотика за стило?
        Stilo 1.9jtd
        Bravo 1.9TD

        Коментар


          #5
          Не, ELM 327 е истината.Темата е тук:http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=5&t=1493И аз имах проблем, и така го реших.Благодарение на Yani, отново!
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            И аз си закупих от Еbay elm 327 и както се случва в тази тема имам проблем-връзвам се само с мотора.Отворих го но платката е много по различна-поне на външен вид от тази в темата.На снимката съм оградил интегралата която прилича на MCP2551.Ще проверя пиновете 6 и 14 и ще се опитам да намеря въпросният резистор.Проблема е че почти нищо не се вижда,всичко е толкова сбито.Някой решавал ли е този проблем от този вид елм.
            Прикачени файлове
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #7
              Моя е същия... но сега съм на работа и не мога да видя снимката кой резистор бях изчоплил. Като се прибера ще кача снимката да се види.
              Powered by Emzo

              Коментар


                #8
                evgeni85 написа:
                Моя е същия... но сега съм на работа и не мога да видя снимката кой резистор бях изчоплил. Като се прибера ще кача снимката да се види.
                Ще ме улесниш много.
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  Различните ЕКУ отговарят на различни пинове на OBD, за това имате проблем с ЕЛМ. Аз си поръчах сега един ВАГ-КОМ с превключвател точно за тази цел. Иначе с АутоКом чета всички ЕКУ-та на Стилото без проблем. Има си софтуерно превключване към съответните пинове. Дори и за старите 3 пинови интерфейси, преходника е един, не 4 различни за всяко ЕКУ, каквито са необходими към ЕЛМ.И към колегата по- горе дето е отстранил резистор 121 ома една малка забележка - не е 121 ома а 120 ома. На елементите за повърхностен монтаж обозначенията са съкратени. 1-ва и втора цифри са си тези които трябва, третата обозначава броя ня нулите. Демек 1 =100, 2 = 20, 1= една нула, което ще рече 120 ома. Това е пример за резисторите с нисък клас на точност, по-точнит имат повече цифри.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    Dido_Lyubenov написа:
                    Различните ЕКУ отговарят на различни пинове на OBD...... всички ЕКУ-та на Стилото .....
                    Стило с колко двигателя е ECU = http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_control_unit
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      Dido_Lyubenov написа:
                      Различните ЕКУ отговарят на различни пинове на OBD, за това имате проблем с ЕЛМ. Аз си поръчах сега един ВАГ-КОМ с превключвател точно за тази цел. Иначе с АутоКом чета всички ЕКУ-та на Стилото без проблем. Има си софтуерно превключване към съответните пинове. Дори и за старите 3 пинови интерфейси, преходника е един, не 4 различни за всяко ЕКУ, каквито са необходими към ЕЛМ.И към колегата по- горе дето е отстранил резистор 121 ома една малка забележка - не е 121 ома а 120 ома. На елементите за повърхностен монтаж обозначенията са съкратени. 1-ва и втора цифри са си тези които трябва, третата обозначава броя ня нулите. Демек 1 =100, 2 = 20, 1= една нула, което ще рече 120 ома. Това е пример за резисторите с нисък клас на точност, по-точнит имат повече цифри.
                      колега проблема в ЕЛМ се изразява в това че не те допуска да се свържеш със Контролерите по CAN шината която работи само с ЕЛМ давам ти и пример : Service Interval Reset ELMConnect (NAV) Marelli ELMInstrument Panel Visteon ELMBody Computer Marelli ELMBody Computer Marelli MF ELMCAN Info ELMCAN Monitor / Vehicle Settings ELMCAN Setup / PROXI Alignment Procedure ELMMarelli climate control ELMс тези контролери не можеш да се свържеш със КЛ кабел
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        veselin10 написа:
                        Dido_Lyubenov написа:
                        Различните ЕКУ отговарят на различни пинове на OBD...... всички ЕКУ-та на Стилото .....
                        Стило с колко двигателя е ECU = http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_control_unit
                        За сега е с един ДВГ, за по-нататък ще видим Колега, за всеки агрегат си има отделно ЕКУ, и те комуникират с това дето му викате боди-комп. А от там нататък как върви комуникацията с осталите ЕКУ при закачане на диагностичен интерфейс, зависи от това какво ще правиш по-конкретно. А колегата дето е махнал ония резистори, ми се струва че ще си създаде големи проблеми с тоя интерфейс, ама ще си покаже с времето.
                        todorshalev написа:
                        Dido_Lyubenov написа:
                        Различните ЕКУ отговарят на различни пинове на OBD, за това имате проблем с ЕЛМ. Аз си поръчах сега един ВАГ-КОМ с превключвател точно за тази цел. Иначе с АутоКом чета всички ЕКУ-та на Стилото без проблем. Има си софтуерно превключване към съответните пинове. Дори и за старите 3 пинови интерфейси, преходника е един, не 4 различни за всяко ЕКУ, каквито са необходими към ЕЛМ.И към колегата по- горе дето е отстранил резистор 121 ома една малка забележка - не е 121 ома а 120 ома. На елементите за повърхностен монтаж обозначенията са съкратени. 1-ва и втора цифри са си тези които трябва, третата обозначава броя ня нулите. Демек 1 =100, 2 = 20, 1= една нула, което ще рече 120 ома. Това е пример за резисторите с нисък клас на точност, по-точнит имат повече цифри.
                        колега проблема в ЕЛМ се изразява в това че не те допуска да се свържеш със Контролерите по CAN шината която работи само с ЕЛМ давам ти и пример : Service Interval Reset ELMConnect (NAV) Marelli ELMInstrument Panel Visteon ELMBody Computer Marelli ELMBody Computer Marelli MF ELMCAN Info ELMCAN Monitor / Vehicle Settings ELMCAN Setup / PROXI Alignment Procedure ELMMarelli climate control ELMс тези контролери не можеш да се свържеш със КЛ кабел
                        Колега, извинявай, ама нещо не успявам да те разбера правилно какво точно искаш да кажеш. Би ли пояснилмалко, ако обичаш ? С тези контролери се връзвам през OBD с AutoCom, какво общо има в случая KL кабела ? Имам и TD100, за това си поръчах и ВАГ Ком, въпреки че не би трябвало да имам проблеми с AutoCom -a (закачал съм ЕКУ на инжекциона с тоя интерфейс - работи), но пък за $6 к’во му плащаш :D Не знам ще работи ли с МЕС, защото интерфейса на AutoCom -a не работи с него, но ще си покаже. Все пак си има разлики в опциите на двата софтуера.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          Dido_Lyubenov написа:
                          Колега, извинявай, ама нещо не успявам да те разбера правилно какво точно искаш да кажеш. Би ли пояснилмалко, ако обичаш ? С тези контролери се връзвам през OBD с AutoCom, какво общо има в случая KL кабела ? Имам и TD100, за това си поръчах и ВАГ Ком, въпреки че не би трябвало да имам проблеми с AutoCom -a (закачал съм ЕКУ на инжекциона с тоя интерфейс - работи), но пък за $6 к’во му плащаш :D Не знам ще работи ли с МЕС, защото интерфейса на AutoCom -a не работи с него, но ще си покаже. Все пак си има разлики в опциите на двата софтуера.
                          искам да поясня че МЕС/ФЕС си комуникира със дадените контролери посредством ЕЛМ 327 (до колкото съм запознат те си комуникират по CAN шината)със VAG com не става ПС: AutoCom не съм работил ПС2 : нз какво искаше да кажеш че колегата ще има проблеми с Резистора но аз съм така на два ЕЛМ-а и ги ползвам вече повече от година и не съм имал никакъв проблем чете си данни по CAN шината
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            Новите ЕЛМ-ове искат интервенция , за да работят с контролери различно от двигателното ЕКУ.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              todorshalev написа:
                              Dido_Lyubenov написа:
                              Колега, извинявай, ама нещо не успявам да те разбера правилно какво точно искаш да кажеш. Би ли пояснилмалко, ако обичаш ? С тези контролери се връзвам през OBD с AutoCom, какво общо има в случая KL кабела ? Имам и TD100, за това си поръчах и ВАГ Ком, въпреки че не би трябвало да имам проблеми с AutoCom -a (закачал съм ЕКУ на инжекциона с тоя интерфейс - работи), но пък за $6 к’во му плащаш :D Не знам ще работи ли с МЕС, защото интерфейса на AutoCom -a не работи с него, но ще си покаже. Все пак си има разлики в опциите на двата софтуера.
                              искам да поясня че МЕС/ФЕС си комуникира със дадените контролери посредством ЕЛМ 327 (до колкото съм запознат те си комуникират по CAN шината)със VAG com не става ПС: AutoCom не съм работил ПС2 : нз какво искаше да кажеш че колегата ще има проблеми с Резистора но аз съм така на два ЕЛМ-а и ги ползвам вече повече от година и не съм имал никакъв проблем чете си данни по CAN шината
                              Да, сега разбрах каква е идеята ти. Благодаря за съвета ! Относно резистора - не съм прочел целият пост, отклонил съм си вниманието с нещо друго, грешката е моя. Мислех че за друг резистор от схемата става въпрос и от там дойде объркването ми.Тези дни ще закача пак AutoCom -a на Стилото, и ще проверя по-обстойно какво може и какво не. В крайна сметка, и ELM ще си взема, ако се налага, няма да е излишен, нито е скъп. Ако имам още въпроси по темата ще питам, за сега това ми е достатъчно.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X