Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При проблем с интерфейс ELM327 ,ето решението.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    В крайна сметка някой запознат ли е с AutoCOM CDP+ ? Маса коли вързах към него, с Мареа ТД100 не работи нормално. Закача се, а като искам да прочета грешките или да вляза в някое друго меню, казва, че автомобила не отговаря коректно. С MES и VAG Com интерфейс всичко е О’К, ама АутоКОМ -а има и други опции.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #32
      Да събудя малко тази тема
      Смених Мареата с Фримонт, сега се сблъсквам с пролмема с намиране на работещ ELM327. Продават се всякакви имитации на тоя интерфейс, изпълнени с PIC процесор, които обаче не интерпретират правилно командите от и към МЕС. Някой намерил ли е решение на този проблем ?
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #33
        Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
        Да събудя малко тази тема
        Смених Мареата с Фримонт, сега се сблъсквам с пролмема с намиране на работещ ELM327. Продават се всякакви имитации на тоя интерфейс, изпълнени с PIC процесор, които обаче не интерпретират правилно командите от и към МЕС. Някой намерил ли е решение на този проблем ?
        От алиекспрес-а си е така. Виж от БГ, например склад66 .
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #34
          Аз след закупуване на 3-4 броя от къде ли не и проблеми с тях, най-накрая су купих този и си реших всички проблеми! С него на Кромата със MES влизам навсякъде и мога да правя всичко. Въобще не го махам, след определено време, като не се използва се самоизключва.
          Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
          Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
          Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

          Коментар


            #35
            PM_u_bo написа: Преглед на мнението
            От алиекспрес-а си е така. Виж от БГ, например склад66 .
            Точно от склад66 си го поръчах. Няма абсолютно никаква комуникация с ЕКУ -тата на автомобила.Да не говорим, че липсва чипа който комуникира CAN - > PIC. Не знам дали е възможно PIC да комуникира директно с CAN, но дори и схемата на входа е съмнителна. За ето този става въпрос https://sklad66.com/cms/Multiecuscan-elm327-usb.html
            vi4444o написа: Преглед на мнението
            Аз след закупуване на 3-4 броя от къде ли не и проблеми с тях, най-накрая су купих този и си реших всички проблеми! С него на Кромата със MES влизам навсякъде и мога да правя всичко. Въобще не го махам, след определено време, като не се използва се самоизключва.
            Благодаря, ще рискувам да си купя и този модел Дано да сработи.
            Последна редакция от Dido_Lyubenov; 16.05.2021, 14:31.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #36
              Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
              Точно от склад66 си го поръчах. Няма абсолютно никаква комуникация с ЕКУ -тата на автомобила.Да не говорим, че липсва чипа който комуникира CAN - > PIC. Не знам дали е възможно PIC да комуникира директно с CAN, но дори и схемата на входа е съмнителна. За ето този става въпрос https://sklad66.com/cms/Multiecuscan-elm327-usb.html

              Благодаря, ще рискувам да си купя и този модел Дано да сработи.
              1.Пробвай на друга кола.
              2. Имам точно същия от същото място - потърси друг проблем.
              3. Мисля, че фримонта не е за този ЕЛМ. - пробвай го с лаунч.
              4. Звънни на склад66 и се консултирай - много са точни.
              Изкупуване на автомобили на добри цени
              /////

              Коментар


                #37
                Ползвам абсолютно същия, но закупен от друго място. На Alfa 159 а и на други автомобили си ровя на всякъде по CAN.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #38
                  vi4444o написа: Преглед на мнението
                  Аз след закупуване на 3-4 броя от къде ли не и проблеми с тях, най-накрая су купих този и си реших всички проблеми! С него на Кромата със MES влизам навсякъде и мога да правя всичко. Въобще не го махам, след определено време, като не се използва се самоизключва.
                  Големи благодарности, колега ! Това мъниче заработи "от раз"
                  Относно другите мнения - трябваше ми интерфейс, който работи с МЕС. Оня с кабела не се връзва изобщо, пробвах и друг блутут, с малко рационализации тръгна, ама шашка екутата. Този работи без проблем. Проблема очевАдно не е нито в колата, нито в софтуера ми.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #39
                    При мен пък точно този "малкия", само с двигателя се връзваше и с нищо друго, и то не винаги. Докато другия "металния бокс с кабела" си влиза навсякъде по CAN. Ползвам MES 4.6.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #40
                      batproho написа: Преглед на мнението
                      При мен пък точно този "малкия", само с двигателя се връзваше и с нищо друго, и то не винаги. Докато другия "металния бокс с кабела" си влиза навсякъде по CAN. Ползвам MES 4.6.
                      Това за Алфата, нали? Не за Браво-то ?
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #41
                        Да за 159-та.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар

                        Working...
                        X