Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с запалването при Bravo 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с запалването при Bravo 1.6 16v

    Здравеите! Значи проблемът ми е следния. Когато се прибрах вечерта (преди 2 дена) колата си работеше. На сутринта неможах да запаля, помислих си проблемът да не е в липсата на гориво. Заредих я но отново нямаше резултат (колата върти но не пали). Консултирах се с майстори , посъветваха ме да почистя свещите. Направих го но отново не запали. Закарах колата да й проверят електрониката , оказа се , че не в нея е проблемът , а в компресията. За сега прогнозите са:превъртял ангренажен ремък, изкривени клапъни , задръстен филтър (нестана ясно кой).Реших да се допитам и до вас. Някой имал ли е подобен проблем? Моля помогнете, дайте съвет. Не съм чувал странни шумове нито е огаснала в движение. Не светят и лампи по тъблото, просто не пали. Благодаря ви предвърително!

    #2
    Провери дали ти работи бензиновата помпа. Ако работи - какво налягане вдига?Подобен проблем се разреши с подмяна на разяден мъркуч м/у помпата и щуцера на кошницата.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Бенизиновата помпа се чува да работи. Може ли със нея да е свързан проблемът със компресията ?

      Коментар


        #4
        Няма начин помпата и компресията да имат нещо общо,ако нямаш компресия има вариант да ти е прескочил ремъка на някой от разпределителните валове и от там да бяга тази ти му компресия,иначе ако помпата не дава достатъчно налягане също е вариант като не достига горивото до двигателя,замери помпата трябва да дава 3 бара налягане.
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #5
          Добре де, ако е прескочил ремакът , какви поражения може да е нанесъл? скъпо ли е да се оправи.. ?

          Коментар


            #6
            това че чуваш помпата, не означава че кава гориво поражения са ремонт за около 5-600 лева

            Коментар


              #7
              колега колко ти е компресията и прегрявал ли си я ?
              fiat brava 1.6 16

              Коментар


                #8
                там където ми я мериха неми казаха колко е. Веднъж теглих 1 комшия и там малко позъгря но в рамките на нормалното. Незнам сега е при един майстор чакам в понеделник да си каже ’тежката дума’ !

                Коментар

                Working...
                X