Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване на TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Dido_Lyubenov написа:
    Към другите колеги :ПРЕСТАНЕТЕ ДА ДАВАТЕ МНЕНИЯ ЗА НЕЩА С КОИТО НЕ СТЕ НА ЯСНО !!! ДА СИ ОКОТИ МОТОРА ЛИ ИСКАТЕ ? ДАЙ ДА СЛОЖИМ ПО 50 ТЕРМОСТАТА ОТ ВСИЧКИ МАРКИ
    И 100 ще сложа, от различни марки, при такива нереални цени!!!!Не знам колко ти си наясно и не се заяждам, но за мен не е реално това поведение на колата ти и на колегата - тръгнеш ли пада температурата, спреш ли на място качва се! Това ми се е случвало на бензинов и на дизелов мотор (обикновен, не комънумрел), само при не работещ коректно термостат.Поздрави!
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #17
      cokata_23 написа:
      Dido_Lyubenov написа:
      Към другите колеги :ПРЕСТАНЕТЕ ДА ДАВАТЕ МНЕНИЯ ЗА НЕЩА С КОИТО НЕ СТЕ НА ЯСНО !!! ДА СИ ОКОТИ МОТОРА ЛИ ИСКАТЕ ? ДАЙ ДА СЛОЖИМ ПО 50 ТЕРМОСТАТА ОТ ВСИЧКИ МАРКИ
      И 100 ще сложа, от различни марки, при такива нереални цени!!!!Не знам колко ти си наясно и не се заяждам, но за мен не е реално това поведение на колата ти и на колегата - тръгнеш ли пада температурата, спреш ли на място качва се! Това ми се е случвало на бензинов и на дизелов мотор (обикновен, не комънумрел), само при не работещ коректно термостат.Поздрави!
      :D
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #18
        При мен е като на снимката лято зима си стои където е отбелязано с термостат на снимката, някой път и едно деление под средата при някой по голямо натоварване лятото по баири на на малки скорости извън града ми е дигало до ниво на 2-ра степен на вентилатора, защото първа неми работи, но за другото лято ще го оправя, но сее случвало 2 3 пати само да ми дигне над средата. Термостата е сменян преди година и половина, когато купих колата, защото стария стоеше отворен и не качваше над 1 2 чертички около 40 50 градуса
        Fiat Bravo TD100

        Коментар


          #19
          Dido_Lyubenov написа:
          Към другите колеги :ПРЕСТАНЕТЕ ДА ДАВАТЕ МНЕНИЯ ЗА НЕЩА С КОИТО НЕ СТЕ НА ЯСНО !!! ДА СИ ОКОТИ МОТОРА ЛИ ИСКАТЕ ? ДАЙ ДА СЛОЖИМ ПО 50 ТЕРМОСТАТА ОТ ВСИЧКИ МАРКИ
          Към компетентния колега:В този форум според мен всеки има право да си даде мнението, а щом го е дал означава, че за него това е правилно! Нямам изобщо никакво желание и полза на навредя на когото и да е било. А конкретно в този случай, аз моя съвет съм го експериментирал на моята кола и за 35 000 км пробег не се е "окотила". Ако пак някой има едни излишни 100 лв, нека ги подари на колегата, за да си купи правилния термостат. Поздрави!
          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

          Коментар


            #20
            Валентино_88 написа:
            Dido_Lyubenov написа:
            Към другите колеги :ПРЕСТАНЕТЕ ДА ДАВАТЕ МНЕНИЯ ЗА НЕЩА С КОИТО НЕ СТЕ НА ЯСНО !!! ДА СИ ОКОТИ МОТОРА ЛИ ИСКАТЕ ? ДАЙ ДА СЛОЖИМ ПО 50 ТЕРМОСТАТА ОТ ВСИЧКИ МАРКИ
            Към компетентния колега:В този форум според мен всеки има право да си даде мнението, а щом го е дал означава, че за него това е правилно! Нямам изобщо никакво желание и полза на навредя на когото и да е било. А конкретно в този случай, аз моя съвет съм го експериментирал на моята кола и за 35 000 км пробег не се е "окотила". Ако пак някой има едни излишни 100 лв, нека ги подари на колегата, за да си купи правилния термостат Поздрави!
            Валка би ли погледнал снимката на предишната страница. Аз съм 99.9%, че е това, но все пак... Мерси!
            ex FIAT Marea 1.9 TD100

            Коментар


              #21
              Валентино_88 написа:
              Dido_Lyubenov написа:
              Към другите колеги :ПРЕСТАНЕТЕ ДА ДАВАТЕ МНЕНИЯ ЗА НЕЩА С КОИТО НЕ СТЕ НА ЯСНО !!! ДА СИ ОКОТИ МОТОРА ЛИ ИСКАТЕ ? ДАЙ ДА СЛОЖИМ ПО 50 ТЕРМОСТАТА ОТ ВСИЧКИ МАРКИ
              Към компетентния колега:В този форум според мен всеки има право да си даде мнението, а щом го е дал означава, че за него това е правилно! Нямам изобщо никакво желание и полза на навредя на когото и да е било. А конкретно в този случай, аз моя съвет съм го експериментирал на моята кола и за 35 000 км пробег не се е "окотила". Ако пак някой има едни излишни 100 лв, нека ги подари на колегата, за да си купи правилния термостат. Поздрави!
              Тук не си говорим за ЕКСПЕРИМЕНТИ, а за реални проблеми. В случая искам да уверя колегата, че проблем с неговия термостат няма. Ако термостата изпуска, като захладнее времето както сега, нямаше да му отлепя стрелката на термометъра ам изобщо. щом в топло и студено време, температурния режим на ДВГ не се променя, т. е. не зависи от околната температура, значи термостата отваря винаги при една и съща температура. Има доста разисквния по тази тема, четете внимателно и се учете. Само се вкарвате в някакви филми и си отваряте приключения на дупетата. Я кажете, като му работи термостата и постави още един, кога ще се отворят и двата едновременно ???? Помислете преди да се пишете на големи майстори ! Все пак колата си е негова и си поема последствията, но много ме е яд да споря с такива дето някой им казал че май било така !
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #22
                Колега не съм майстор, нито се правя на такъв. В конкретния случай споделям опит от личния ми автомобил, а не така чух, така пише в книгите. Нямам никакво желание да спорим, не си падам по тея неща . Може и някъде да греша, но нали затова сме тук да се поправяме и помагаме. Айде успешен ден на всички.
                НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                Коментар


                  #23
                  Валентино_88 написа:
                  Колега не съм майстор, нито се правя на такъв. В конкретния случай споделям опит от личния ми автомобил, а не така чух, така пише в книгите. Нямам никакво желание да спорим, не си падам по тея неща . Може и някъде да греша, но нали затова сме тук да се поправяме и помагаме. Айде успешен ден на всички.
                  Аз споделям от опит с многото автомобили които съм карал, включително и камиони. А какво пише в дебелите книги ... не си чел внимателно. И тази снимка на термометър по-горе не е като на неговото табло - 90% съм сигурен. На неговото табло има скала на която в средата е третото деление, ако не броим най-долната позиция - "С" от която стрелката отлепя на коло 60 градуса. Първото делеление е на 70 градуса, което е нормално за този мотор. В средата са 90 грасуса, след това има още едмо на 100 и след това на 110 и 120 са червени. Други въпроси ?
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #24
                    Dido_Lyubenov написа:
                    Валентино_88 написа:
                    Колега не съм майстор, нито се правя на такъв. В конкретния случай споделям опит от личния ми автомобил, а не така чух, така пише в книгите. Нямам никакво желание да спорим, не си падам по тея неща . Може и някъде да греша, но нали затова сме тук да се поправяме и помагаме. Айде успешен ден на всички.
                    Аз споделям от опит с многото автомобили които съм карал, включително и камиони. А какво пише в дебелите книги ... не си чел внимателно. И тази снимка на термометър по-горе не е като на неговото табло - 90% съм сигурен. На неговото табло има скала на която в средата е третото деление, ако не броим най-долната позиция - "С" от която стрелката отлепя на коло 60 градуса. Първото делеление е на 70 градуса, което е нормално за този мотор. В средата са 90 грасуса, след това има още едмо на 100 и след това на 110 и 120 са червени. Други въпроси ?
                    OK прав си. Я обаче ми обясни как ще навреди на мотора този термостат от Рено при положение, че отваря на същите градуси като оригиналния?
                    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                    Коментар


                      #25
                      При неправилното му монтиране,или ако се остави "стария",които във всеки един момент маже да те изненада.Аз съм с термос от Рено 5 вече втора година се държи по един и същи начин зиме и лете/перфектно/.

                      Коментар


                        #26
                        willow75bg написа:
                        При неправилното му монтиране,или ако се остави "стария",които във всеки един момент маже да те изненада.Аз съм с термос от Рено 5 вече втора година се държи по един и същи начин зиме и лете/перфектно/.
                        Абсолютно подкрепям. Но знае ле се пък кво пише в големите книги.
                        НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                        Коментар


                          #27
                          Проблема си Ваш, че не поемате . Аз грижи нямам Спасявайте се по единично, смао после да не плачете от много акъл
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #28
                            Dido_Lyubenov написа:
                            Проблема си Ваш, че не поемате . Аз грижи нямам Спасявайте се по единично, смао после да не плачете от много акъл
                            Колега не ги вземай при сърце нещата , явно тук има много хора с излишък на свободно време и трябва да го уплътнят с ненужен спам .
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #29
                              batproho написа:
                              Dido_Lyubenov написа:
                              Проблема си Ваш, че не поемате . Аз грижи нямам Спасявайте се по единично, смао после да не плачете от много акъл
                              Колега не ги вземай при сърце нещата , явно тук има много хора с излишък на свободно време и трябва да го уплътнят с ненужен спам .
                              НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                              Коментар


                                #30
                                batproho написа:
                                Dido_Lyubenov написа:
                                Проблема си Ваш, че не поемате . Аз грижи нямам Спасявайте се по единично, смао после да не плачете от много акъл
                                Колега не ги вземай при сърце нещата , явно тук има много хора с излишък на свободно време и трябва да го уплътнят с ненужен спам .
                                Не виждам къде и с какво съм оспамил темата.Свободно време не ми се намира,пари също,затова както повечето български тарикати съм си решил проблема по този начин.Не казвам,че е правилен или дърпам на някого ръкавите,просто предлагам някаква алтернатива.Бай дъ уей,и на мен ще ми е готино да си закарам колата в сервиза и да ми сменят всичко с оригиналните части,НО .... има едно НО...

                                Коментар

                                Working...
                                X