Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с рейката на Инжекторите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с рейката на Инжекторите.

    Здравейте колеги, колата ми не палеше и съвсем скоро намерих решение на проблема като се оказа регулатор за налягане на гориво който се намира на рейката за инжекторите( ако изобщо така се казва ) , та колата се давеше и не палеше и се оказа че стаерия регулатор е изпускал бензин през мембраните и не става, сменихме с чисто нов и колата не пожела да запали повече на бензин..... много странно и направо учудващо , но после се сетихме че е имало едно като бакелитово пръстенче ама хич не е било никакаво пръстенче а явно се е отчупило пърченце от тръбичката вътре в рейката... та въпроса ми е , ако се е отчупило пърченце, колата няма да пали и да върви? И може ли да се сменя това нещо само тръбичката или цяла рейка( или както се казва там онова дето са наредени на него инжекторите и има този клапан(регулатор за налягане от дясно), някой знае ли как се смъква и кое се сменя аа дали може и някакви цени, заслужава ли си 2-ра ръка или направо нова ??ПП. Колата е Фиат Брава 1,6 16в 103к.с. 1996 г. Някой ако има рейка или знае как се сменя може да пише тук или да мме намери на скайп: stefanov_eoodМерси колеги

    #2
    Рейката е навряна на майната си,но има начин за сравнително бързо сваляне. За целта ти трябват правилните инструменти!Развиваш бензинопроводите към рейката. Развиваш горната част на всмукателния колектор и имаш достъп до рейката. Ще ти трябват добри торкс-ове!Инжекторите се свалят ,както се сваля регулатора.Внимавай с издърпването да не счупиш някой инжектор! Ако имаш неясноти пиши.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      dudulia написа:
      .. Развиваш горната част на всмукателния колектор и имаш достъп до рейката...
      Е то само това си е половин ден разглобяване
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Хич не смятам да се занимавам аз, нося я на майстор и да се оправят, то луд ще стана с това разглобяване и сменяне....., купих от колега във форума рейка, та въпроса ми е нали няма значение дали е 96г. или 97 г. колата ? Мерси

        Коментар


          #5
          Synthy написа:
          Е то само това си е половин ден разглобяване
          Без да бързам я свалям за под 15 минути. Не е нужно да се махат дросела и датчиците от горният колектор. Просто като се освободи се подпира с бурканче примерно отдолу да го надигне 10см, което е повече от достатъчно.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Това е друго нещо.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              до тях се стига наистина много лесно но не мисля че от едно парченце ще е проблема по скоро ще пали но няма да работи добре провери да няма запущване по бензинопроводите
              fiat brava 1.6 16

              Коментар


                #8
                Ами да ви кажа от вчера имам много по голям проблем, токовете по колата липсват, в смисъл да обясня, колата има фарове, мигачи , стартера върти , СД-то работи, но ключа на Фобус за смяната на газ и бензин не свети и не работи съответно, не ще да запали нито на гас нито на бензин, извадих една свещ да видя и се оказа няма искра,та се навеждам на мисълта че бобината се е прецакала, нали все пак и газовото от там взема ток и след като няма и искра на свещите, и така не мога нито на бензин нито на газ да запаля... и както споменах не ми светва клуча на Фобус за превключване, днес мерихме дали стига ток до ключа и се оказа че не достига, както и до буксата която е за инжекторите... абе няма си ток, дали това е според вас от бубината ???? Моля за помощ и давайте вашите мнения.Мерси

                Коментар


                  #9
                  ауууу колега veselinov87 тя твоита отиде маи вече на смяна на колата бре. :D .Замери ли си всички бушони по колата както ти казах.
                  FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                  Коментар


                    #10
                    АА не си я давам аз ... ще си я правя.... ама ме е хванал каръка и нещо едно след друго следват авариите....та по въпроса, всички силови бушони работят, от акумулатора ток да те убие, бензин да те удави... но не пали, няма искра на свещите....иии не иска да свети ключа за смяна от газ на бензин

                    Коментар


                      #11
                      Значи си пропуснал някои бушон.Вътре в купето има.Отвън при двигателя пак има.Под една черна кутия и на газовата уредба пак трябва да има някъде.Тя бубината ако е изгоряла да речем до нея пак трябва да си отива захранване на буксата.Провери ако не отива продължаваи да ровиш бушоните.
                      FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                      Коментар


                        #12
                        Еми вътре ги прегледах ама там няма изгорели , а да ти кажа не мога да открия бушоните на газовата, ако имаш снимка да споделиш къде седят твойте, при мен търсих къде ли не и не ги намрихме с баща ми... а за тия при двигателя всички са ок, тия вътре в купето също ги гледах и мисля че са ок, ама то от тия вътре възможно ли е да не дава искра на свещите, къде е логиката ?

                        Коментар


                          #13
                          Логиката е да видиш дали бубината ти е здрава а не да я смениш еи така.На буксата на бубината влизат 3 кабела като по единия има 12в когато подадеш контакт.За това ти говоря.Провери си на контакт дали имаш изобщо захранване на буксата на бубината.Ако нямаш значи все пак някъде нещо е изгоряло имаики се предвид че и ключа на газовото ти не работи а тои взима захранване от компа на газовото.Така че наи вероятно и тои няма захранване,не само ключа ти вътре.Поогледаи се и за някоя букса да не сте изкарали докато сте се ровели с тая реика.
                          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                          Коментар


                            #14
                            Не мисля,че е от бобината.Те са две и едва ли и двете ще изгорят. Сигурно е някой предпазител. Тръгни по кабелите на ГИ-то и ще откриеш бушона.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Подкрепям колегата. И аз не мисля, че бубината е проблемна. Като взе рейата, защо не каза, че имаш проблем с останалите неща?Щях да помогна за доста от тях Бушончето на газовата, би трябвало да е, или при останалите бушони, или е в кутийката на релетата(под предния капак, пред стойката на акумулатора)

                              Коментар

                              Working...
                              X