Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скорости Брава 1.6 пластмасови колектори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скорости Брава 1.6 пластмасови колектори

    Въпроса ми е следния колеги. Колата е от няколко месеца с кутия от металните колектори( т.е. по късите скорости). Смятам да разглобя старата ( с дългите скорости - проблема е в диференциала - блокира) и да взема 5-та скорост и да я сложим на тази кутия. Някой кара ли с такъв хибрид ? Ако някой има подробни стъпки със снимки на ремонта нека сподели.
    Alfa Romeo GTV '98, Brava '99 1.6 16v, Punto HLX 1.2 16v '00

    #2
    Re: Скорости Брава 1.6 пластмасови колектори

    Jorkkoo написа:
    Въпроса ми е следния колеги. Колата е от няколко месеца с кутия от металните колектори( т.е. по късите скорости). Смятам да разглобя старата ( с дългите скорости - проблема е в диференциала - блокира) и да взема 5-та скорост и да я сложим на тази кутия. Някой кара ли с такъв хибрид ? Ако някой има подробни стъпки със снимки на ремонта нека сподели.
    Аз карам с такъв хибрид.Прочети цялата трета страница от тази тема - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...0.Описал съм какво точно съм направил.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      и аз карам така, има ефект ама е малко кофти докато свикнеш, това с чука и секача и аз го правих, ама е малко кофти, ако имаш хубаво гедоре ще стане и с гедоре, някой настъпва спирачките и развиваш, гайката на първичния вал се развива като включиш на 1ва; затягането пак така става; значи най-лесно ще ги развиеш с камък 30+каре+ два удължителя на 1/2 - така удължителя излиза почти пред предната броня и става много лесно; а най-лесно става с гайковерт (с гайковеерт ми развиха зъбчатките който взех от другата кутия) и трябва да разконтриш много добре гайките преди да развиваш, както и да ги законтриш мн добре после като ги стегнеш това е; вадиш всичко от твоята кутия и слагаш всичко от другата, ако не пръснеш кученцата ще си спестиш малко ядове

      Коментар


        #4
        Какъв е ефекта от цялата тази разправия?
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Ефекта ще е 200-300 оборота по-малко на 5-та при еднаква скорост и съответно леееко по тих двигател на магистралата.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            500 оборота долу

            Коментар


              #7
              А липса на тяга има ли? Едно е 2200 оборота на пета и да настъпиш педала друго е 1700 оборота.

              Коментар


                #8
                така е да, затова съм писал че е малко кофти, докато свикнеш, просто трябва да си правиш сметката от по-рано, примерно като виждаш байр трябва да позасилиш малко, иначе трябва да минаваш на 4та, а пък включване на 5та става поне на 70км/ч иначе мн се мъчи колата

                Коментар

                Working...
                X