Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с компресията

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с компресията

    Здравейте колеги! Имам Фиат Брава 1,6 16 клапана 1996 .Преди около седмица ми се случи колата от движение да загуби мощност след като я освободих от скорост угасна. При опита да я запаля отново колата запали но работеше само на 850 оборота и след това отново загасна .Чува се постоянно свирене на някой от ремъците и предполагам че е този на хидравликата със съмнение че ролката може да затяга а другото което ми е като идея е че сервото нали тегли вакум от колекторките да е проблема. Един майстор я гледа да не е прескочил ангренажа но е по белезите. Компресията на цилиндрите е 1 .0. 9 и 10 . което е доста странно как при здрав ремък ще имам повредени клапани клапаните са сменени преди 23 хиляди. Благодаря Ви предварително!!! Къде да я карам какво да я правя ?
    fiat brava 1.6 16

    #2
    На първи цилиндър-1бар? Така ли?На втори НУЛА?
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      ударил си клапани.най-вероятно е превъртяла запчатката на някой от валовете.те са на конус .затова белезите си стоят а вала е избягал,колата е угаснала и е ударила клапаните.майстора който е правил главата заслужава един х....

      Коментар


        #4
        Да Любо написал сам ги в последователност от 1ви до 4 ти .Дайте идея дали да не я сваля сам главата и да се пробвам сам да я къча след това .А доколкото за ремонта на тази имам идея или да си я направя сам или ако е по сериозен проблема да я занеса да я оправят . Може ли да заменя само повредените клапани и съответно ако има други повредени части?Другия вариант не знам колко добър е да сменя цялата глава с някоя втора ръка ? И да я закарам само за зацепването на ремъка някъде че нямам пети и няма да се оправя. Благодаря Ви предварително
        fiat brava 1.6 16

        Коментар


          #5
          Заедно ще я правим! Само това свирене малко ме притеснява.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            глава се пртави по следния начин .купуваш16 нови клапана,нови гумички и я носиш за корегиране наъглите наседлата и пасване на новите клапани .всичко останало е компромис.най голямата простотия е да купиш глава от някоя морга и да я сложиш.забравих да спомена също че трябва задължително шлайфане

            Коментар


              #7
              Щом имаш 0 атмосфери на цилиндър, имаш превъртял ангренаж. Обикновено се получава от недостатъчен натяг на обтяжната ролка, не е задължително да е ударила клапан. Но е възможно.Затова, центровка на ангренажа с пети, и ако няма ефект, сваляне на главата, смяна на крив клапан.Покупка на глава е котка в чувал.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                Любо свиренето е най белия кахър предполагам че е от пистовия ремък на хидравликата ще сменям ролката .че тя и преди понякога затягаше .Утре ще я закарам в един сервиз в Младост да ми я зацепят с пети да видим дали ще има промяна.Възможно ли е да е разхлабена зъбчатка на някой от валовете и да се затегне без да се сваля главата? И още едно питане препоръчайте ми сервиз за ремонт на главата ,като и цената има значение разбира се ?
                fiat brava 1.6 16

                Коментар


                  #9
                  Ако ремъка е прескочил само на смукателния вал примерно от там ще ти бяга компресията,ако отваря по-рано само смукателния вал.Относно това да я свалиш сам добре,но трябва след това трябва шлайф и напасване на клапаните,не е задължително да вземаш 16 клапана може само тези,които са заминали,не е много добре това,но един клапан ти е около и над 10 лв. и ти трябва динамометричен ключ да завиеш главата накрая и при твоя случай е задължително да се зацепи ремъка с пети.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Дойде ми идеята да не е пробила гарнитурата между 1 ви и 2 ри цилиндър .Утре ще му махна главата и ще кажа какво е задължително ли е да и правя челен шлайф или да пробвам със стъкло да видя дали е крива и ако не е да я слагам направо
                    fiat brava 1.6 16

                    Коментар


                      #11
                      Задължително е. Без значение какво и правиш, след като я сваляш и после качваш пак трябва да се шлайфа. А в дебелите книги пише, че и блока трябва да се шлайфа. Динамометричен кюч ти трябват 2 броя, един от 5 до 50Nm, и един от 20-30 до 200Nm (за да си прецизен). Също не е зле да смениш болтовете на главата, които я държат към блока. Със сигурност не са първа младост.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Днес главата падна и истината лъсна като голо дупе 2 ву сантиметрово парче го нямаше между 1 ви и 2 ри, а между 3 и 4 ти почти беше разкъсано клапаните светят буталата и цилиндрите са ок .В крайна сметка 40 лева шлайф 70 лева гарнитури 15 лева силикон и за още 40 лева смяна на масло Общо 170 със паричките за 2 бири по 2 литра и много дълги за Италиянските мами
                        fiat brava 1.6 16

                        Коментар


                          #13
                          Измери ли си болтовете колко са се разтегнали? Да не се наложи да отваряш отново двигателя??
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            така като чета не са сменили болтовете
                            Power Under Pressure

                            Коментар


                              #15
                              И аз така мисля, затова го питам поне измерил ли ги е, за да знае какво да очаква. Май даваха до едно развиване и завиване на болтовете, след това задължително смяна. Ама тези неговите сигурно са оригиналните, така че... бе на късмет Дано да не стане фал заради спестените 40лв. за болтове.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X