Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Veseliq написа:
    Колега, не се засягай и ти, цялото ми желание е да направя системата удобна за всички, не да се заяждам - за това и детайлно обяснявам. Много съм го мислил с още няколко човека и стигнахме до това заключение, може да не съм прав, но и не бъркам.
    Не се засягам, казвам го съвсем добронамерено и приятелски. Сайтът много ми хареса, вече го ползвам активно. Просто казвам какво не ми харесва в него. Успех желая!!!
    Veseliq написа:
    В момента можеш да направиш следното, като ти излезе такава ситуация, не въвеждай километража на колата, а само изминатия път с даденото гориво. Тогава разхода ще го сметне правилно по твоите разбирания. Като имам време ще подобря системата, така че да отговаря по-добре на изискванията ти (да вписваш и километража, заедно с изминатия път в такива ситуации).
    Точно така правя в момента. http://www.carspending.com/en/profil...ppa-2-0-20v-le

    Коментар


      #17
      При опит да добавя ВВ кода като подпис, ми показва следното съобщение:
      Вашият подпис не е валиден!Картинката http://images.carspending.com/sigimg/.................................png" е прекалено голяма.Размерът и от 63 px височина и 500 широчина, надхвърля позволеният размер от 70 px височина и 468 широчина.
      Може ли да се коригира изходящия размер от сайта или да се предложат няколко различни вида картинки - размер и съдържание.Също така опцията "Търси в базата данни" не работи коректно. При задаване на Тип: КолаМарка: FiatМодел: Bravaсе извеждат резултати с наличие на други модели Fiat (Marea, Panda, Punto, Bravo, Tipo). Може ли това да се коригира? Може ли да се добави като критерий за търсене - кубатура или к.с.?Така ще е по-удобно за потребителя да прави съпоставка за разхода на гориво на собственото си МПС, спрямо останалите потребители.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Въпросния проблем е отдавна оправен!Сега направих да изкарва обща цена на км и цена за гориво на км в страницата на МПС-то. Ако цените ви се сторят съмнителни, докладвайте ми и ще видим как да ги подобрим. В момента за общата цена на км пробег взимам разликата на максималния и минималния километраж и смятам общо похарчените пари спрямо него. Ако например имате само два километража въвеждани из системата, да кажем 100 000 и 100 500 - значи системата смята, че сте изминали с колата си общо 500км. Ако от тук нататък въвеждате зареждания и добавяте разходи без да отбелязвате километража, но пък въвеждате похарчени пари, то цената на километър пробег ще стане много голяма. Скоро ще направя импорта (от спритмонитор), честно казано има само едно нещо да направя преди него.Освен това в последно време бяха добавени възможност да добавяте комерсиални МПС-та (камиони) и други по-малки подобрения.

        Коментар


          #19
          Stefanaki написа:
          При опит да добавя ВВ кода като подпис, ми показва следното съобщение:
          Вашият подпис не е валиден!Картинката http://images.carspending.com/sigimg/.................................png" е прекалено голяма.Размерът и от 63 px височина и 500 широчина, надхвърля позволеният размер от 70 px височина и 468 широчина.
          Може ли да се коригира изходящия размер от сайта или да се предложат няколко различни вида картинки - размер и съдържание.
          Добавен е нов вид малка картинка - като тази в подписа ми, с размер 120x30, която изкарва само разхода на МПС-то с малка негова снимка. Скоро ще направя и 3ти, среден размер, който изкарва повече информация - например 300x60 или 300x50 си мисля.

          Коментар


            #20
            Добре ще е това с картинката (да направиш някаква средна), защото мен повече ме кефи голямата, но тя надхвърля максимално разрешения размер за нашия форум (с малко)... разрешеният размер при нас е 468 х 70.

            Коментар


              #21
              148х70 - 90кб
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                emzo написа:
                148х70 - 90кб
                Да питам, това в подписа ти gif ли е?
                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                Коментар


                  #23
                  @Immortal, добавих нов размер картинка - 450x56, като всъщност модула за нея взима предишната 500x63 и я скалира до 450x56 - сетих се да го направя така и стана за 10мин, не е толкова качествена, но е решение. Можеш да ми я видиш в подписа. По-нататък ще има и още картинки и с нови дизайни и тн, но сега не са приоритет

                  Коментар


                    #24
                    Да попитам дали ти е по възможностите да напишеш Android OS приложение ?
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #25
                      emzo написа:
                      Да попитам дали ти е по възможностите да напишеш Android OS приложение ?
                      Сега като каза - аз имам такъв човек. Ще го питам.

                      Коментар


                        #26
                        Immortal написа:
                        emzo написа:
                        Да попитам дали ти е по възможностите да напишеш Android OS приложение ?
                        Сега като каза - аз имам такъв човек. Ще го питам.
                        Все забравям, ама днес се сетих да го питам, и човека каза ОК.На обяд ще му обясня точно за какво става дума.Може да се наложи съдействието на колегата Veseliq и неговото съгласие - макар да мисля, че няма да има проблем (ама съм и нагъл) Идеята е, като си на бензиностанцията, да си пуснеш програмката без значение дали имаш или не интернет, и да си въведеш най-важните данни - километри, пари, количество. Дата, логване и т.н. да ги прави програмката сама. Ако няма в момента нет, да запазва данните и да ги качва в сайта, в момента, в който се свърже.

                        Коментар


                          #27
                          3 месеца по-късно се сети да питаш твоя човек, абе ако до края на годината стане - супер
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #28
                            emzo написа:
                            3 месеца по-късно се сети да питаш твоя човек, абе ако до края на годината стане - супер
                            Коя година?
                            I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                            Коментар


                              #29
                              Ако има андро версия сигурно бих го ползвал, но сега забравям и ме мързи. :D
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар


                                #30
                                tyson написа:
                                Ако има андро версия сигурно бих го ползвал, но сега забравям и ме мързи. :D
                                Версия на Андро няма ... аз съм си уникален ...
                                I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                                Коментар

                                Working...
                                X