Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 52

Тема: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.11.2011

CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Здравейте колеги, искам да ви представя една система, която разработвам от вече година самостоятелно като хоби. Не искам да провокирам модераторите да смятат, че тази тема е спам или реклама (до някъде знам, че така излиза). Както след малко ще разкажа - това е напълно безплатна система, която разработвам в свободното си време, имаща за цел да помага на всички шофьори!Цитат от друг форум (Honda), където съм писал по-подробно за системата:
    Става дума за сайт за следене на разходите по МПС-то, напълно интернационализиран, но и българизиран. С това сайтче можете да записвате какво давате за гориво и поддръжка на автомобила или мотоциклета, като системата изкарва доста статистики за харчовете и разхода на гориво (между пълни зареждания - дори между тях да има частични - пак го смята правилно) според различни условия като гуми, стил на шофиране, градско/извънградско. Целта на системате да позволи на потребителите да правят следното:- Записване на разходи в лесна за използване онлайн сервизна книжка за грижовния собственик- Енциклопедия от статистики за всяка марка/модел МПС + възможност за сравнение на разход и най-чести ремонти между различни модели- Да дава възможност на хората да обменят информация за местата които посещават - купили сте кола от кофти автокъща, заредили сте лошо гориво от някоя бензиностанция, направили сте ремонт, при който са си оставили ръцете или точно обратното - някой си е свършил работата както трябва? Можете да отбележите на карта къде е въпросния обект + да оставите коментар и рейтинг - скоро ще може всеки да намери информация за всички сервизи/бензиностанции/магазини/автокъщи/автомивки/тн, използвани някога от потребителите- Да ви напомня, когато предстои да правите обслужване, да подновявате застраховка и другиПостоянно качвам нови работи и месец след месец става все по-завършено, обширно и тн. За сега всъщност могат да се правят записки за гориво, ремонти, обслужвания, покупки и тн, скоро тези функционалности ще се разширят и ще има още много.И така ако съм грабнал интереса ви, можете да видите профила ми тук:http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpendingТова е профилът на автомобила ми - можете да видите какви записки има, какво може да се прави:http://www.carspending.com/bg/profil...veСамият сайт, разбира се е:http://www.carspending.com/Ако някой от вас ползва SpritMonitor.de, знае за какво става дума - аз бях техен потребител, но имаше прекалено много неща, които не ми харесваха и реших, че мога да направя по-добре (в дългосрочен план). Подчертавам, че системата е напълно безплатна и винаги ще бъде. Целта е да се натрупа систематизирана информация, която да помага на хората. Между другото не след дълго ще направя импортер за spritmonitor, за хората, които го ползват.
    Ако все пак решите да използвате системата и намерите бъг или искате нещо добавено - можете или да използвате оранжевия бутон "FEEDBACK" от ляво на екрана или да ми пишете тук в темата. Ако имате въпроси, ще се радвам да съдействам на всеки. Когато добавя нещо ново, ще пиша в темата, в случай, че на някой не му е безразлично.Благодаря на всички, които са прочели дори част от изписаното и се надявам да не съм подразнил никой

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Поздрави и успех на сайта. Хвърлих един поглед, харесва ми.

Кара Фиат Аватарът на r51
    Регистр. на
    05.09.2007
    и на мен ми хареса, поздрави

Фиат идол Аватарът на emzo
    Регистр. на
    15.07.2008
    Аз се регнах дори Дано да се разработи.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.11.2011
    Радвам се, че ви харесва. До края на месеца ще има куп нови неща, включително се надявам да пусна няколко подобрения този уиикенд. Ще се разработва толкова, колкото помагат потребителите - не с писане на код, а с участие

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.11.2011
    Докато правя големите неща, качих и някои по-малки подобрения.- В таблицата със зарежданията има иконки, над които като минете с мишката излиза изминатия път градско / извънградско (ако сте попълвали) - може да се наложи да натиснета CTRL+R 1-2 пъти, за да се изчисти кеша на CSS преди да заработи- Можете да триете МПС-тата си вече- Настройките за сигурност на МПС-то са отделени от добавянето/редактирането му.- Оправени са други бъгове и малки неща в темплейтите

Фиат маниак Аватарът на harifg
    Регистр. на
    17.02.2009
    Добър сайт, харесва ми!!!Поздравления за ентусиазма и добрата идея!

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    И аз съм се регнал там, и ми харесва идеята.Имам само една забележка:Карам на метан. Свършва ми метана и продължавам известни километри на бензин до следващото зареждане на метан. След това като въвеждам зарежданията, няма как да обознача интервала, в който не съм карал на метан и ми обърква сметките за среден разход.Реших проблема за себе си, като спрях да въвеждам километража, а само изминатото разстояние, но помисли как да се оправи този пропуск. Според мен най-лесно ще е като вместо едно показание на километража и изминато разстояние се въвежда начално показание (при зареждане) и крайно показание (при следващо зареждане или при свършване).

Кара велосипед
    Регистр. на
    09.11.2011
    Сметките не се объркват когато караш на метан колега. Просто ти дава средния разход на 100км на метан (той може да ти е типично 7кг/100км, а като караш малко на бензин, малко на метан, да ти става 4кг/100 метан и 3л/100 бензин). Ако зареждаш бензин до горе, ще ти смята отделно и метана и бензина и ще ти изкара среден да кажем 5/100 метан, 2/100 бензин, но тъй като едва ли зареждаш до горе бензин при това положение, просто ще виждаш в системата, че отиват повече пари за 100км пробег. Това, което предлагаш като вариант е много трудно да се направи, защото архитектурата на системата е мислена да поддържа всякакви горива, а и малко хора ще се занимават да отбелязват от колко км до колко км са карали на какво гориво. Да не говорим, че фабричните метанови/газови коли имат голяма бутилка/бутилки за газ и малък 10-15л резервоар бензин и там лесно се правят пълни зареждания.

Фиат фанатик Аватарът на HLX
    Регистр. на
    22.02.2008
    Може ли аз да попитам кога ще е готов импорта на данни от други подобни сайтове?
    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
    LPG System BRC Just

Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •