Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за 4.16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за 4.16

    интересува ме как точно се интерпретират надписите които са на лепенката на блокатези които с R-R-R-R-Rв някое ремонтно ръководство съм го срещал, но днес ги гледах всичките и не можах да го намеряобщо взето надписа указва какъв клас бутала, основни и биелни лагери са монтирани в двигателят от заводано ме интересува как точно се интерпретират

    #2
    Честно казано, нямам идея какво означават тези RRRRRRR, но по принцип, отдолу на блока има означения какъв клас са цилиндрите и съответно какъв клас бутало да се ползва за съответния цилиндър. Но пък доколкото знам класовете на буталата са А,B,C и D, и са през една стотна, а какво е това R идея си нямам.Лека вечер

    Коментар


      #3
      Пет пъти R логично означава размера на отворите (блок+пети) за основните лагери! Самата буква R обаче и идея си нямам на какъв диаметър отговаря

      Коментар


        #4
        Знам че класовете на цилиндрите са НАБИТИ на блока а не написани на бележка залепена на блока. Не съм сигурен че основните лагери имат класове /групи/.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          аз пък съм сигурен, че точно това е означението на класа компоненти ползвани в двигателятно просто не мога да се сетя в кое ремонтно ръководство съм го гледалкакто на новите двигатели са на бележка на phonic weel-а

          Коментар


            #6
            Добре де, а какво е набито отдолу на блока, на уплътнителната повърхност за картера, щракни една снимка и там на този чист блок. Да видим какви са буквите там.

            Коментар


              #7
              този блок не е мойпросто ползвах снимката за илюстрация

              Коментар


                #8
                да както Каци е писал и аз си мисля, че това е класа на петите на блока и съответно лагерите за тяхR-то най-вероятно идва от ROSSO, но все още не мога да намеря в кое ръководство съм го срещална блока отдолу на повърхността на картера, са набити класа на цилиндровите втулкиа на буталата на "ушите" за буталните болтове е класа на буталата

                Коментар

                Working...
                X