Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маслото в скоростна кутия Брава 1.6, 1996 година - какво е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маслото в скоростна кутия Брава 1.6, 1996 година - какво е?

    Здравейте, колеги. Търсих доста в този раздел, но не видях нищо конкретно да се споменава за маслото в скоростната кутия на бравата ми. 96 година е, 1.6 мотора, 103 коня, с ръчни скорости е. Може би никога не е сменявано това масло, та реших да го сменя, че да съм спокоен. На каква марка да се доверя, какъв е вискозитетът и колко събира? Поначало на какъв интервал се подменя? Всякаква информация в тази насока би ми била полезна
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=60472
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Извинявам се, не съм я намерил, може да изтриете темата, че да не се трупа само топик
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        Онази тема е малко стара. Нещата от тогава се промениха с някои лубриканти.Аз ти препоръчвам това TITAN SINTOPOID FE 75W-85 - Ауто + е вносителя. Смяна на 120 000км. Не е много евтино обаче. 1,98 литра ти събира кутията по каталог.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Сменили или не, маслото вече е купено и налято точно преди малко Гледахме го с човека, който предлага масла за италианки във Варна, точно това дават да е: Tutela Zc 75 Synth - 75w-80w - 24 лв литъра. Има и 75w-90w - по 14 лв литъра, но като го дават 75w-80w съм налял такова. Не виждам как може да се смени това, след като колата е произведена преди 15 години Източи го момчето, наля новото, събра около 1.850, все пак то не се оттича на 100% старото и го отдавам на това. Сега в тубичката ми остана около 150 гр., ако някога се долива. По пробката си имаше стружки, не да няма :D
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            VALIO_RACING написа:
            Сменили или не, маслото вече е купено и налято точно преди малко Гледахме го с човека, който предлага масла за италианки във Варна, точно това дават да е: Tutela Zc 75 Synth - 75w-80w - 24 лв литъра. Има и 75w-90w - по 14 лв литъра, но като го дават 75w-80w съм налял такова. Не виждам как може да се смени това, след като колата е произведена преди 15 години Източи го момчето, наля новото, събра около 1.850, все пак то не се оттича на 100% старото и го отдавам на това. Сега в тубичката ми остана около 150 гр., ако някога се долива. По пробката си имаше стружки, не да няма :D
            Според мен си е доста завишена тази цена колега, принципно е доста по-ниска.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Видях в сайта на ахм цени от порядъка на 19,00 лв, но не видях кой във Варна го търгува. Общо-взето във Варна има само един магазин за Селения/Тутела, както и още един, който е в неизвестност, измести се, но къде се покри не ми е ясно. Никъде не се предлага, колкото кажат толкова, какво да правим Нали не се сменя всеки ден, то, това ще му е, докато отиде за претопяване Селенията я продава за по 20 лв/литъра - 20К, нормална цена ли е
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #8
                Аз знам зад мебелната палата и в цената на маслото и филтъра е включена и смяната в сервиза на ситроен. Отделно даже където си сменям маслото също продават(като се пуснеш от аутомотор към крайезерния път).Може и да се налага доливане на скоростите да ти кажа... маншоните на полуоската имат гадният навик да ’протичат’ - като купих колата преди 3-4г смених единият и сега преди месец пак, ама същият ли беше, другият ли... добре, че бях запазих останалите 200-300мл от смяната
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  VALIO_RACING написа:
                  Видях в сайта на ахм цени от порядъка на 19,00 лв, но не видях кой във Варна го търгува. Общо-взето във Варна има само един магазин за Селения/Тутела, както и още един, който е в неизвестност, измести се, но къде се покри не ми е ясно. Никъде не се предлага, колкото кажат толкова, какво да правим Нали не се сменя всеки ден, то, това ще му е, докато отиде за претопяване Селенията я продава за по 20 лв/литъра - 20К, нормална цена ли е
                  Да тъкмо конкретния сайт визирах, с отстъпката цената би била дори под 18лв. друг е въпроса как ще ти доставят .
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    В ситроен до гробищата има селения ли За него ли говориш? Иначе като се пускаш от Мол Варна към Крайзерния път вдясно си смених маслото в скоростите за 5 лв Не обичам краченцето ми да стъпва в ситроен много много, бях притежател до преди 2 седмици за почти 10 години на ситроен Аз купувам селения и тутела на кръстовището на "Ген. Колев" и "Сливница", вдясната страна има едно магазинче, човекът се занимава само с италиански продукти
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #11
                      Като купиш Селения-та и филтър от посоченият магазин ти дават талон за безплатна смяна в сервиза на ситроен. Аз се възползвах само веднъж преди 3г, защото само тогава съм слагал такова масло. Имат отделен стилаж само за Селения. Казвам го, защото писа, че само 1 магазин знаеш.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        Къде се намира зад Мебелната палата, отзад в магазинчетата ли? То, има много работи там, но никога нищо не съм купувал :D Какво представлява самият магазин?
                        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                        Коментар


                          #13
                          Да, там, най-големият от тях, няма как да го объркаш.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #14
                            Ок, ще го имам предвид
                            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте един въпрос за масло скорости брава 1.8.Не можах да намеря информация какво трябва да е. Само по Интернет магазините видях че е 75/90.Такова и ми предложиха да си сложа лятото, но със застудяването ми се струва че е гъсто защото без натискане на съединителя в студено пали трудно първия път. Скоростите си влизат без проблем. Притесняваме като стане минус да не стане беля. Помня че маслото само беше зелена бутилка 75/90. Извинете ме че станах малко досаден във форума.

                              Коментар

                              Working...
                              X