Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1000 км без капачка на разширителен съд. Последици?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1000 км без капачка на разширителен съд. Последици?

    Това се случи от разсеяност. При проверка нивото на антифриза вечерта преди това пътуване явно съм забравил отвитата капачка поставена някъде около двигателя. Завърнах се след няколко дни и пак отворих да проверя този път маслото. С ужас установих, че гърлото на разширителния съд зее отворено, а от капачката и помен няма. Веднага върнах лентата назад и си спомних за някакво странно отхвръкнало зад колата камъче, което фиксирах чрез огледалото за обратно виждане 10-тина километра след потеглянето ми. Ясно е, че това е била капачката ми. За всичките тези километри абсолютно нищо в поведението на колата не ми е дало повод да разбера за липсата. Все пак се питам това опасно ли е и до какви последици би могло да доведе?
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    #2
    и аз така направи викам си на морето що да не долея малко вода и съответно я забравих отворена и така от морето до софия в софия 2 дена каране и случайно чух че кипи нещо когато гледам отворено но за разлика от теб имах малко късмет на мен капачката се беше закрепила единствените последици бяха че като изтина долях малко вода/антифриз при теб най много да е изхвърлило малко повече
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    Коментар


      #3
      Значи имало и други разсеяни като мен Да, имаше следи от изхвърлена охладителна течност, нивото беше под минимума, но долях не повече от 150-200 милилитра.
      FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
      FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

      Коментар


        #4
        значи ти е мн добре охладителната система слагай капачка и бъди спокоен, нищо и няма няма какво да и стане, освен ако е запушена системата да хвърли водата и да прегрее колата, ама при теб това не се е случило

        Коментар


          #5
          кола

          Не сте сами вия и аз съм забравял капачката пътувах от София до Боровец и на Боровец загря колата на място докато паркирам . сложих една импровизирана докато си намеря каквато трябва.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Абе и аз стъкмих една капачка от минерална вода 10 л, поуплътнена с изолирбанд, но вече бях минал 1000 км. На другия ден си купих нова. А тук споделям, защото все пак знаем, че охладителната система работи под налягане и по принцип е затворена система. Без капачка вече не е така и могат да се очакват нежелателни последици. Но при мен стрелката на температурата при това пътуване не се е отклонявала от обичайното и затова и не съм разбрал...
            FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
            FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

            Коментар


              #7
              Нищо и няма, ако е имало нещо да стане, то е щяло да стане за тези 1000 км. Карай и си свиркай.
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

              Коментар

              Working...
              X