Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Претриса се мотора лекичко и вибрации при тръгване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Почисти моторчето за празен ход,дросела,смени бензиновия филтър.Ако разбираш,ако имаш време и ако ти се занимава естествено.А относно свещите наскоро бях пуснал една тема как 3 години карах с едни нови свещи ЕКЮЕМ от ЕВРО 07,които наскоро смених и се родих,колата нямаше нищо общо с това което е сега(пу пу пу да не и е уроки :D ).Така че...ама да речем,че си късметлия си сложил свестни :D .Това с падането на оборотите само по показания на стрелката е наистина странно.Може да си напръскаш с контактен спрей - "VD 40" куплунзите профилактично.
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #17
      Какво представлява моторчето на празния ход, не е ли капсуловано, как се чисти, ако някой може да ми прати линк да разгледам, че не го намирам точно това. Дросела може ли да се чисти със спрей за карбуратори, пръскаш спрей след въздушния филтър - тука така става ли? С какво се чисти или си трябва разглобяване
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #18
        Synthy написа:
        Да сте се сетили случайно да прегледате тампоните на двигателя и скоростната кутия (най-вече нейните) ? Аз първоначално бих набедил съединителя за това нещо, но след като е сменен - тампоните са следващият виновник.
        Въпреки,че не ми се вярваше да са тампони ги проверих. Идеални са,а и не разбирам как ще ми правят намера само когато са студени?Това за дроселовата,ще го отметна още утре,за стъпковото също. Дано да се намери виновника за този проблем,защото,вече не ми изглежда толкова невинен. Благодаря за идеите колеги!
        Bravo 1.6 16v 97г.
        Mercedes 307D-за работа Мноу верен

        Коментар


          #19
          Я обясни малко по-подробно, как ще ги изчистиш ти
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар

          Working...
          X